[Odpolední zprávy] • Dnes ráno anonymní velryby a Coinbase převedly 93 058 BTC • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulých 24 hodin bylo pro Bitcoin skvělých, protože se jeho cena dokázala vyšplhat z přibližně 37 600 USD až na intradenní maximum 40 393 USD. Každopádně se nyní kryptoměna stáhla na zhruba 39 500 USD a je zajímavé sledovat, zda se jí podaří rozhodujícím způsobem překonat důležitou technickou a psychologickou rezistenci 40 000 USD.

Dominance Bitcoinu – index, který měří jeho podíl vzhledem k podílu celého trhu, se za posledních 24 hodin také zvýšil o více než 0,5 %, což naznačuje, že altcoiny nedokázaly tento pohyb využít lépe než BTC.

BTC je dnes o zhruba 6 % výše, a to je ve srovnání s mnoha altcoiny více. Zatímco celý trh je v zelených číslech, ne každý se těší z podobných zisků, samozřejmě až na určité výjimky. Ethereum vzrostlo o 3,4 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – druhé testování rezistence, šance na úspěch?

Kryptoměny

Dnes ráno anonymní velryby a Coinbase převedly 93 058 BTC

Celkem 93 058 BTC převedených dnešní ráno společností Coinbase a anonymními velrybami. Data sdílená službou Whale Alert ukazují, že bylo převedeno neuvěřitelných 69 058 BTC. O několik hodin před tímto přesunem obdržela Coinbase 24 000 BTC z peněženek označených rovněž jako anonymní.

Tým Whale Alert odhalil sedm transakcí, z nichž každá nese přibližně 9 900 až 9 700 BTC. To je celkem 69 052 transakcí a činí ohromující částku 2 745 014 065 USD. Předtím blockchainový tracker zaznamenal dvě po sobě jdoucí transakce, z nichž každá nesla 12 000 BTC. To představuje 953 985 600 USD. Celková fiat hodnota převedených bitcoinů činí 3 698 999 66 USD. [2a]

Cardano musí prolomit zásadní odpor a zamířit na 2 USD

Cardano nemá sílu k dalšímu postupu poté, co se 24. července vymanilo z klesajícího trojúhelníku. Zóna odporu na úrovni 1,33 USD brání ADA v dosažení potenciálu růstu. Přestože technická formace předpovídá růst o 54,55 % směrem k 1,91 USD, objem obchodů zůstává téměř beze změny.

Ke stagnaci ceny Cardana mohl přispět negativní postoj společnosti Amazon k podpoře plateb kryptoměnami. Nyní se páté největší kryptoměně podle tržní kapitalizace krátí čas na to, aby učinila poslední krok. Nákupní příkazy musí na současných úrovních narůst, aby ADA dosáhla vyšších maxim a vyhnula se prudké korekci. [2b]

Banky, burzy, firmy

Velké indické banky získávají podíly v blockchainové firmě pro financování obchodu

Patnáct největších indických bank investovalo do fintechové firmy, která si klade za cíl využít blockchain k urychlení domácích akreditivů, což je první případ v oblasti financování obchodu na domácím trhu, jak vyplývá z regulačních dokumentů podaných indické národní burze cenných papírů.

Firma s názvem Indian Banks‘ Blockchain Infrastructure Co. využívá technologii blockchain k ověřování údajů pomocí faktur o dani ze zboží a služeb a elektronických nákladních listů, což podle zprávy deníku The Economic Times urychlí transakce a eliminuje riziko podvodů, což jsou hlavní příčiny obav v indickém finančním sektoru, který je závislý na papíru. Jedná se prý o první takový podnik pro financování domácího obchodu v Indii.

Tento krok přichází uprostřed probíhající indické ságy o regulaci kryptoměn. Jedna z bank, která se k projektu přihlásila, ICICI bank, ještě před dvěma týdny varovala své zákazníky před používáním svých služeb pro mezinárodní převody k převodu krypto či virtuálních měn. [3a]

Binance snižuje limity pro výběry a zavádí nástroj pro vykazování daní

Binance, největší kryptoburza na světě podle objemu obchodů, pokračuje v úsilí o udržení dialogu s globálními regulačními orgány zavedením limitů pro výběry a nového systému daňového výkaznictví.

Společnost v úterý oficiálně oznámila zásadní aktualizaci svých pravidel Know Your Customer (KYC), která výrazně snižuje maximální částky výběrů pro uživatele, kteří neprovedli úplné ověření totožnosti.

S okamžitou platností pro nové účty Binance nebudou moci uživatelé, kteří dokončili pouze základní ověření účtu, vybírat více než 0,06 Bitcoinu (BTC) denně, což je v momentální době zhruba 2 400 USD. Dříve byla maximální denní částka výběru omezena na 2 BTC, tedy asi 80 000 USD. Poznamenal to na Twitteru generální ředitel Binance Changpeng Zhao. [3b]

CBDC, Regulace

Thajská centrální banka podporuje blockchain v nových pokynech

Thajská centrální banka včera zveřejnila pokyny k regulaci a podpoře využívání technologie blockchain ve finančním sektoru. Pokyny, které vydala Siritida Panomwon Na Ayudhya, asistentka guvernéra skupiny pro politiku platebních systémů a finanční technologie v Bank of Thailand, stanoví zásady pro zavádění technologie blockchain poskytovateli finančních služeb.

S odvoláním na „silný potenciál blockchainu při zajišťování vyšší efektivity, transparentnosti a interoperability napříč odvětvími“ Bank of Thailand uvedla, že jejím cílem je podporovat finanční inovace a zároveň přísně dohlížet na rizika. V konečném důsledku doufá, že regulační rámec může „zvýšit důvěru lidí“ ve využívání finančních služeb založených na blockchainu. [4a]

Jihokorejský regulátor odhalil skryté bankovní účty kryptoburz

Jihokorejská komise pro finanční služby dnes ohlásila, že odhalila 14 bankovních účtů používaných burzami virtuálních aktiv, které byly registrovány na jména, jež nepatřila samotným burzám.

Není legální, aby bankovní účty krypto burz vedené pod jinými jmény přijímaly jménem burz finanční prostředky zákazníků. Některé účty byly založeny na jméno jednatele nebo na jméno přidružené společnosti.

Burzy virtuálních aktiv, které nezískaly s bankami smlouvy o účtu na skutečné jméno, mají zakázáno zpracovávat výběry a vklady korejských wonů na svých platformách. To vedlo některé z nich ke zřízení samostatných firemních bankovních účtů, na které uživatelé ukládají peníze výměnou za krypto. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: