28.07.21 Technická analýza BTC/USD – druhé testování rezistence, šance na úspěch?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Je to vcelku překvapující, ale po včerejší analýze vyloženě klídek nebyl. Bitcoin (BTC) byl nakonec schopen obnovit svůj růst docela rychle a během noci jsme byli tam, kde došlo v pondělí pozdě večer k zamítnutí. I nyní tu máme reakci, ale už není tak silná. Prodejci mají teda problém, protože se zdá, že nakupující to asi tak snadno nevzdají.

Aktuální situace na 1D TF DXY

Ještě než se vrhneme na graf s BTC, je dobré se kouknout, jak je na tom dolarový index. Bitcoin totiž potřeboval, aby risk-off sentiment mírně začal ustupovat. Pak se mohl teprve nadechnout. Skutečně na konci minulého týdne dolarový index zastavil svůj postup. Konkrétně 21. července, což je zrovna den, kdy se Bitcoin odrazil v blízkosti 30 000 USD.

Je určitě pozitivní, že Bitcoin využije situace, když risk-off ustoupí. Není tomu totiž tak vždy, protože záleží na kontextu. Faktem je, že dolarový index je v podobné situaci jako na březnu/dubna. Lidově řečeno hrozí, že se podruhé vysype. Dovolil bych si tvrdit, že mnozí účastníci trhu na to právě spekulují.

Abych nezapomněl, dnes má Federální rezervní banka vydat prohlášení ohledně úrokových sazeb. Někteří guvernéři se nechali slyšet, že se pomalu schyluje k vhodné době na utahování. Nicméně stejně všichni předpokládají, že Fed dosavadní politiku nijak nezmění. Respektive, že sazby zůstanou téměř na nule a kvantitativní uvolňování bude pokračovat v objemu 120 miliard USD za měsíc.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

I přes ten nepříjemný knot pondělní svíce, se nakupující nevzdali a především přes pozdní večer protlačili kurz téměř na stejnou úroveň, kde se v pondělí postup zastavil. Tudíž je cena zase u MA 100, rezistenčního pásma 42 000 USD a Low Volume Node na Volume Profile.

Zatím nepřichází vyloženě průlom, ale pravdou je, že na nižších časových rámcích to vypadá, že se nakupující chystají na průlom. Co se týče objemů za včerejšek, v kontextu několika týdnů se jedná o lehký nadprůměr, což asi nevadí. Nakupující totiž ukázali iniciativu, což se rozhodně počítá.

V každém případě cena nesmí pod rezistenčním pásmem konsolidovat příliš dlouho. Naopak by se Bitcoin měl pokusit o průlom co nejdříve. Jestli k pokusu o průraz skutečně dojde, sledujte objemy pro potvrzení. Jestli bude průraz bez dostatečně velkých objemů, je nutné počítat s vyšším rizikem.

Indikátory

RSI atakuje hraničních 70 bodů, což je též samo o sobě rezistencí. Ta konfluence je tudíž ještě větší. Aby mohl růst pokračovat, je potřeba těch 70 bodů překonat. Na MACD pozitivní momentum postupně sílí.

BTC závěrem

Uvidíme, jak dopadne dnešek. Respektive by bylo fajn, když bychom měli před sebou výsledek velmi brzy. Může se přirozeně stát, že Bitcoin bude pod rezistencí konsolidovat i několik dní. Ale doufám, že k tomu nedojde, aby nám dosavadní dynamika trhu zůstala. Určitě nezapomeňte na dnešní prohlášení Fedu, je dost pravděpodobné, že i to může s trhem zamávat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
BronislavP
Hodnocení článku :
     

Najednou nám panáček doufá v růst, když viděl nedávno support na 12 000 jelimán jeden co btc nevěří.

Vojtech

Fajn shrnutí a analýza. Jen se nejspíš vloudila chybka – RSI pod denním grafem neatakuje hraničních 70, ale je už nejmíň od rána fest vysoko, téměř 90 bodů. Aspoň mi to ukazuje binance. 70 mohlo patřit 4h grafu?

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Ti co jsou v pasti s nákup mezi 45k až 64k nevěřím že jim trh dá možnost ztráty vymazat, druhá věc a to bych dnes bral jako nej zprávu je zmiňovaný FED ,začátek 20:30 našeho času , kde čekam za sebe první zprávu úrokové sazby zůstávají ale Q se zmenší na polovinu a letíme jako kámen dolu ….. no a když zůstane vše při starém 44,6 je asi reálných .

Magister peditum

Čekal jsem, že se v pásmu 40-30 budeme plácat až do září, ale pokud porazíme nahoru už teď, tak tím líp! 😙

AjRep

Taky jsem to čekal.
A nechápu proč pan inženýr píše, že cena nesmí pod rezistenčním pásmem konsolidovat příliš dlouho. Já bych považoval naopak za ideální delší konsolidaci v pásku 35 – 40, abychom pak na podzim mohli zamířit vesele nahoru.

Tomáš

Hoši, že vy jste zase nenastoupili a čekali na otestování 15000 😀 EM nikdy nedovolí aby jeho 1,5B USD bylo ztrátovou investicí ale vysvětlovat někomu kdo má v btc +- 500kc je marne mektate o kryptu jak mu fandite ale není to pravda máte přesně 0 btc a jediné co si přejete aby to spadlo a vy jste nebyli za uplne kkt až se Vas někdo v budoucnu zepta proč v tom nejste a máte kulové 😀😃

btc kritik

EM nikdy nedovoli … aha :DDDD

hlavne jestli ty stihnes vcas prodat 😀

Tomáš

Já nepotrebuju prodat já mám dost

Petr 2

Dam ti radu Fed a převod 90k btc na burzu , dělej tak ať ti s tvych 500usdt zůstane alespon 100. A čekáme i na 10k za btc nenakupujeme v jedné vlně a za jake částky? to ti tady nikdo normální neřekne .

Tomáš

O mě se Péťo, neboj mám tam celkem 287usd a právě mě to letí UP 🤪

Petr 2

Pokud jedeš na páku muže s toho být i milion 😉👍🍀

bkf1

To neletělo up, to byl jen Dead Cat Bounce 🐈💀😀‍

Poslední editace 2 let před přes bkf1
Fantom

Souhlasím. Dead Cat Bounce nebo Bull trap 🙂 Nad 45k se pravděpodobně nedostaneme. Jde o to, že ti co nakoupili na 55k+ už nedostanou šanci vystoupit bez ztráty. Jedině že by se zase našlo dost kupců co vyženou cenu a to bez FOMO nepůjde a už to nevypadá že by se to podařilo obnovit, i když se o to mnozí snaží. Poslední cenová akce mi připadá jako parádní obchod velkých hráčů co dobře načasovali mohutný nákup těsně před Elonův rozhovor, zveřejnění výsledků Tesly a nepravdivou informaci o akceptaci BTC Amazonem. Velikým nákupem rozjeli krátkodobý trend a nyní odprodávají. Objem BTC/USDT na Binance je za poslední dny dvojnásobný oproti předchozím. A tam obchoduje především retail. Také F/G index vyskočil na 50 bodů – retailu odtrnulo, všichni jsou nadšení že se vrací bull market. Také tu může být snaha udržet krásnou červencovou svíci na měsíčním grafu – opět psychologie 🙂

Fantom

To si děláš srandu? “Celkem 287usd”. To ti tam snad chybí nějaké nuly ne? Jestli je částka správně tak nemá cenu se o takové hodnotě vůbec bavit a může ti být jedno jestli půjde BTC na 100k nebo na 10k. To je pak čistě jen zábava.

Fantom

Nechci aby to vyznělo, že shazuji tak malou hodnotu investice, ale v kontextu tvých předchozích útoků na kohokoliv kdo predikoval pokles jsem předpokládal že jsi průběžně v minusu půl mega CZK nebo i víc. Buď rád, že jsi v tak malém minusu a ber to jako příležitost. Pokud budeš průběžně dokupovat za podobné částky při poklesech, tak se časem můžeš dostat do zisku.

Tomáš

Fantome, v pohodě nemám rád internetové válečníky a poměřovače portfolií 287 je o trochu lepší suma než 42 🙂 pro představu jsem první BTC nakoupil v roce 2014.

Fantom

42? To nechápu. Ale jinak ať si samozřejmě každý zvolí svoji vlastní strategii. Tyto stránky beru jako možnost k volné diskusi a sdílení názorů, případně i rad a různých tipů.

Vojtech

Hoši, hoši… Že vy jste dnes všichni svorně snídali vtipnou kaši? No uvidíme zítra ráno, možná nás ten smích rychle přejde😀

spot_img