28.07.21 Technická analýza BTC/USD – druhé testování rezistence, šance na úspěch?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Je to vcelku překvapující, ale po včerejší analýze vyloženě klídek nebyl. Bitcoin (BTC) byl nakonec schopen obnovit svůj růst docela rychle a během noci jsme byli tam, kde došlo v pondělí pozdě večer k zamítnutí. I nyní tu máme reakci, ale už není tak silná. Prodejci mají teda problém, protože se zdá, že nakupující to asi tak snadno nevzdají.

Aktuální situace na 1D TF DXY

Ještě než se vrhneme na graf s BTC, je dobré se kouknout, jak je na tom dolarový index. Bitcoin totiž potřeboval, aby risk-off sentiment mírně začal ustupovat. Pak se mohl teprve nadechnout. Skutečně na konci minulého týdne dolarový index zastavil svůj postup. Konkrétně 21. července, což je zrovna den, kdy se Bitcoin odrazil v blízkosti 30 000 USD.

Je určitě pozitivní, že Bitcoin využije situace, když risk-off ustoupí. Není tomu totiž tak vždy, protože záleží na kontextu. Faktem je, že dolarový index je v podobné situaci jako na březnu/dubna. Lidově řečeno hrozí, že se podruhé vysype. Dovolil bych si tvrdit, že mnozí účastníci trhu na to právě spekulují.

Abych nezapomněl, dnes má Federální rezervní banka vydat prohlášení ohledně úrokových sazeb. Někteří guvernéři se nechali slyšet, že se pomalu schyluje k vhodné době na utahování. Nicméně stejně všichni předpokládají, že Fed dosavadní politiku nijak nezmění. Respektive, že sazby zůstanou téměř na nule a kvantitativní uvolňování bude pokračovat v objemu 120 miliard USD za měsíc.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

I přes ten nepříjemný knot pondělní svíce, se nakupující nevzdali a především přes pozdní večer protlačili kurz téměř na stejnou úroveň, kde se v pondělí postup zastavil. Tudíž je cena zase u MA 100, rezistenčního pásma 42 000 USD a Low Volume Node na Volume Profile.

Zatím nepřichází vyloženě průlom, ale pravdou je, že na nižších časových rámcích to vypadá, že se nakupující chystají na průlom. Co se týče objemů za včerejšek, v kontextu několika týdnů se jedná o lehký nadprůměr, což asi nevadí. Nakupující totiž ukázali iniciativu, což se rozhodně počítá.

V každém případě cena nesmí pod rezistenčním pásmem konsolidovat příliš dlouho. Naopak by se Bitcoin měl pokusit o průlom co nejdříve. Jestli k pokusu o průraz skutečně dojde, sledujte objemy pro potvrzení. Jestli bude průraz bez dostatečně velkých objemů, je nutné počítat s vyšším rizikem.

Indikátory

RSI atakuje hraničních 70 bodů, což je též samo o sobě rezistencí. Ta konfluence je tudíž ještě větší. Aby mohl růst pokračovat, je potřeba těch 70 bodů překonat. Na MACD pozitivní momentum postupně sílí.

BTC závěrem

Uvidíme, jak dopadne dnešek. Respektive by bylo fajn, když bychom měli před sebou výsledek velmi brzy. Může se přirozeně stát, že Bitcoin bude pod rezistencí konsolidovat i několik dní. Ale doufám, že k tomu nedojde, aby nám dosavadní dynamika trhu zůstala. Určitě nezapomeňte na dnešní prohlášení Fedu, je dost pravděpodobné, že i to může s trhem zamávat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: