[Odpolední zprávy] • Čínská digitální peněženka má za první týden 16 milionů stažení • a další články

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se již několik dní nachází v klesajícím trendu. Ve středu se obchodovala nad 47 000 USD, ale ve čtvrtek trh zcela ovládli medvědi. Během několika hodin stlačili aktivum o 4 000 USD dolů a BTC dosáhl intradenního dna 43 000 USD. Ačkoli se již jednalo o značnou korekci, v následujících 48 hodinách se situace jen zhoršila.

V pátek BTC ztratil další značný kus ze své hodnoty a v sobotu klesl na tříměsíční minimum 40 500 USD. V neděli zůstal relativně klidný kolem 42 000 USD, než se býci pokusili o rychlou seanci zotavení, která jej vyhnala až těsně nad 43 000 USD. Dál se však Bitcoinu pokračovat nepodařilo a následné odmítnutí jej srazilo na úroveň těsně pod 42 000 USD, kde se nachází i nyní.

Od čtvrtka trpěly i altcoiny. Ethereum se obchodovalo nad 3 800 USD, ale retracement celého trhu ho srazil pod 3 100 USD. Po tomto masivním poklesu se ETH v průběhu několika dní odrazilo a nyní se nachází nad 3 150 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – jednoznačné vítězství pro medvědy

Kryptoměny

Legendární investor Bill Miller vlastní polovinu svého čistého jmění v BTC

Americký investor Bill Miller v nedávném rozhovoru pro WealthTrack prozradil, že Bitcoin tvoří polovinu jeho portfolia.

Miller, který působí v investičním byznysu již čtyři desetiletí, tvrdí, že Bitcoin je jedinou ekonomickou entitou, jejíž nabídka není ovlivněna poptávkou, čímž oponuje argumentu generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta o tom, že Bitcoin má nulovou hodnotu.

Říká, že loni začal znovu nakupovat Bitcoin při ceně 30 000 USD, a to v poměrně velkém množství. Miller sám sebe nazývá “pozorovatelem Bitcoinu” a trajektorii růstu této kryptoměny přirovnává k trajektorii tiskařského lisu a parního stroje. [2a]

Banky, burzy, firmy

Německá neobanka N26 zahájí obchodování s kryptoměnami ještě letos

Německá neobanka N26, jedna z největších evropských fintech společností s hodnotou přes 9 miliard dolarů, je po snaze o globální expanzi konečně připravena pustit se do obchodování s kryptoměnami a akciemi.

Navzdory tomu, že berlínská online banka N26 je raným hráčem v boomu finančních technologií v celé Evropě, její globální ambice vyvolaly komplikace v diverzifikaci služeb, uvedl v rozhovoru pro FT spoluzakladatel a spoluředitel N26 Max Tayenthal.

Po odchodu ze dvou kritických fintech trhů, Spojených států a Velké Británie, se N26 hodlá “více zaměřit na své evropské podnikání”, a to zavedením nových produktů a služeb pro svých 7 milionů zákazníků. [3a]

Společnost PayPal potvrdila, že zkoumá možnost využití stablecoinu pro platby

Platební gigant PayPal potvrdil, že zkoumá vlastní stablecoin poté, co byly v kódu jeho aplikace pro iPhone nalezeny důkazy o existenci takového projektu.

“Zkoumáme stablecoin; pokud a kdy se budeme snažit pokročit, budeme samozřejmě úzce spolupracovat s příslušnými regulačními orgány,”

– řekl agentuře Bloomberg senior viceprezident společnosti PayPal pro krypto a digitální měny Jose Fernandez da Ponte. Projekt nazvaný “PayPal Coin” by měl být krytý americkým dolarem a mohl by snížit náklady na posílání a přijímání peněz při používání služby PayPal.

PayPal již podporuje používání kryptoměn pro platby v některých regionech a stablecoin může zajistit snadnější přijetí pro obchodníky a zákazníky, kteří zůstávají vůči kryptoměnám váhaví kvůli volatilitě. [3b]

Bahrajnská centrální banka zkouší blockchain a token společnosti JPMorgan

Bahrajn je nejnovější zemí, kde americká investiční banka JPMorgan zkoumá technologii blockchain – centrální banka země testuje vlastní digitální měnu JPMorgan.

Podle oficiálního oznámení zveřejněného 6. ledna bahrajnská centrální banka (CBB) úspěšně dokončila test digitálních plateb ve spolupráci s blockchainovou a kryptoměnovou jednotkou JPMorgan Onyx.

Do testu se zapojily další dvě významné instituce, mezinárodní banka Bank ABC se sídlem v Manamě a bahrajnská národní hliníkárna Aluminium Bahrain, známá také jako Alba. Test umožnil bance ABC vypořádat platby v reálném čase s protějšky společnosti Alba ve Spojených státech pomocí JPM Coin, platebního systému založeného na blockchainu a stablecoinu navázaného na americký dolar.

Podle oznámení byla za dohled nad testem zodpovědná CBB. [3c]

CBDC, Regulace

Kosovská policie zabavila 300 kryptografických těžebních strojů kvůli nedostatku elektřiny

Policie v Kosovu zvýšila své úsilí o potlačení těžařů kryptoměn v zemi a jen 8. ledna zabavila více než 300 těžebních strojů.

Z oznámení kosovské policie z 8. ledna vyplynulo, že zabavila 272 strojů na těžbu bitcoinů “Antminer” v obci Leposavic a dalších 39 těžebních strojů poblíž Prištiny.

Mezitím policie také zastavila řidiče, který převážel 6 strojů na těžbu kryptoměn se 42 grafickými kartami (GPU) poblíž obce Druar ve Vushtrri. Řidič byl mezitím vyslechnut a propuštěn.

Ministryně hospodářství Artane Rizvanolliová na Twitteru podpořila kosovskou policii a napsala: “Měsíčně se ušetří desítky tisíc eur z peněz daňových poplatníků = energie pro stovky kosovských rodin během krize.” [4a]

Čínská digitální peněženka má za první týden 16 milionů stažení

Podle dvou poskytovatelů údajů dosáhla pilotní aplikace čínské peněženky e-CNY, která je v současné době dostupná v tuctu velkých měst, v prvním týdnu po svém spuštění počtu 16 milionů stažení.

Informace poskytovatele dat Qimai ukazují více než dva miliony stažení z obchodu Apple v pevninské Číně, zatímco další poskytovatel, Kuchuan, uvádí více než 14 milionů stažení z Androidu v zemi.

V pondělí se aplikace e-CNY wallet umístila na druhém místě mezi bezplatnými aplikacemi v pevninské Číně v obchodě Apple a na prvním místě ve finanční kategorii obchodu. Aplikace pro digitální jüany byla spuštěna 3. ledna Dříve byla k dispozici pouze prostřednictvím soukromých kanálů poskytovaných bankami, které se účastní testů e-CNY. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img