10.01.22 Technická analýza BTC/USD – jednoznačné vítězství pro medvědy

4.6
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) vstoupil do nového týdne, což pro nás automaticky znamená, že máme definitivní podobu týdenního close. A právě ta podoba týdenní svíce není rozhodně pozitivní, což jsem říkal už ve včerejší video analýze. Jak si za chvíli ukážeme, Bitcoin se prakticky jenom zbrzdil u klíčové úrovně. Ale aktivita poptávajících víceméně absentuje.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

My díky výsledné podobě týdenního close víme hned několik věcí. Za prvé jsme 100% přišli o 50týdenní klouzavý průměr. Už na začátku prosince jsme přišli o 20týdenní klouzavý průměr. Čili se ze dvou dynamických supportů staly rezistence. Především jde o to, že 50týdenní klouzavý průměr byl na naši straně zhruba rok a půl. Čili jeho průraz je vysoce negativní signál.

BTC

A právě podoba poslední zavřené svíce potvrzuje, že tržní účastníci na průlom 50týdenního klouzavého průměru zareagovali. Svíce je přirozeně v dost bearish podobě. Spodní knot je naprosto minimální, tělo je víceméně plné. Což nám říká, že nabídka zcela absorbovala poptávku.

Jediné pozitivum můžeme sledovat v tom, že se propad trochu zbrzdil kolem klíčového S/R levelu 42 000 USD. Podstatné je, že close není pod supportem. V opačném případě by to mohlo spustit novou lavinu výprodejů. Jenom pro zajímavost, srovnejte si dotyk týdenní svíce s tou z konce září. Tehdy bylo vidět, že poptávka support aktivně brání. Tentokrát nic takového příliš nevidíme.

Co se týká dalších dynamických úrovní, 100týdenní klouzavý průměr je v blízkosti S/R levelu 30 000 USD a dokonce můžeme už sledovat 200týdenní klouzavý průměr. Ten se nachází na zhruba 19 000 USD. Pokud cena bude pokračovat v poklesu, jedná se o velmi důležité hladiny.

Indikátory

Týdenní RSI se pohybuje v supportním pásmu, které se nachází kolem 40 bodů. Dle MACD negativní momentum sílí.

Závěrem

Bitcoin na tom z pohledu týdenního grafu nevypadá vůbec dobře. To týdenní close spíše nahrává tomu, aby medvědi aktuální support prorazili. Zas na druhou stranu je support kolem 42 000 USD hodně silný a bylo by divné, když by bylo tolik snadné jej zlomit. Chce to alespoň několikadenní konsolidaci.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

59 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
59 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: