[Odpolední zprávy] • Čína rozšiřuje používání digitálního jüanu na středních školách • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna má již více než týden problémy s kýženou hranicí 30 000 USD. Několikrát se pokusila tuto hranici překonat, ale pokaždé se setkala s odmítnutím, což ji téměř okamžitě posunulo na jih až o několik tisíc dolarů.

Poslední takový příklad přišel začátkem tohoto týdne, kdy BTC vypumpoval na 30 600 USD. Následoval stejný scénář a aktivum se propadlo přesně o 2 000 USD na minimum 28 600 USD. Nicméně býci se vzchopili a vyhnali jej opět vzhůru. Na krátký okamžik BTC opět překonal hranici 30 000 USD, ale nyní stojí opět těsně pod ní.

Altcoiny se v poslední době rovněž uklidnily. Například ethereum do značné míry následovalo cenové pohyby bitcoinu. Hlavní hranicí ETH, kterou se mu nedaří rozhodně překonat, je 2 000 USD. [1]

Technická analýza: XAU/USD – Zlato na vzestupu, má šanci se prosadit?

Kryptoměny

Středoafrická republika chce spustit první legální investiční platformu pro bitcoiny v Africe

Podle oznámení na oficiální stránce země na Facebooku se Středoafrická republika (SAR) chystá spustit investiční centrum pro kryptoměny. Příspěvek odhalil, že projekt bude známý jako “Sango”. Podle prohlášení prezident Faustin-Archange Touadera řekl:

“Formální ekonomika již nepřipadá v úvahu. Neprostupná byrokracie nás drží uvězněné v systémech, které nedávají šanci být konkurenceschopní.”

Prezident Touadera naznačil projekt 21. května, kdy na Twitteru napsal, že “velmi brzy oznámíme další plánovanou fázi” s hashtagem #Bitcoin.

Příspěvek na Facebooku obsahoval odkaz na vstupní stránku sango.org, kde se návštěvníci mohou zaregistrovat na čekací listinu. Ti, kteří se zaregistrují na čekací listinu, získají odkaz na 24stránkovou prezentaci. [2a]

V Brazílii můžete nyní platit za nákup nemovitostí pomocí ADA, XRP a MATIC

Gafisa, přední brazilský developer, začal přijímat platby kryptoměnami za transakce s nemovitostmi. Společnost přijímá kryptoměny prostřednictvím místní kryptoburzy Foxbit.

Podle tiskové zprávy burzy, kterou jako první zaznamenal místní zpravodajský server Livecoins, Gafisa studuje přijímání vlajkové kryptoměny jako platební metody od února 2021. Společnost, založená v roce 1954 a kótovaná na jediné burze v zemi B3, přidává platby bitcoinem, protože kryptoměna odstraňuje z transakcí zprostředkovatele.

Vedle bitcoinu společnost přijímá platby v řadě dalších kryptoměn, včetně etherea (ETH), cardana (ADA), XRP, solany (SOL) a dalších. Celkem společnost přijímá platby v 16 různých kryptoměnách. [2b]

Banky, burzy, firmy

Výkonný ředitel společnosti MasterCard je nadále nakloněn masovému přijetí kryptoměn

Výhledově orientované společnosti, vedoucí pracovníci a investoři zůstávají optimističtí ohledně dlouhodobých vyhlídek krypto průmyslu navzdory současnému sentimentu na trhu.

Viceprezident společnosti MasterCard pro vývoj nových produktů a inovace Harold Bossé věří, že k masovému přijetí kryptoaktiv a technologie blockchain dojde spíše dříve než později.

Na blockchainovém webináři 24. května Bossé poznamenal, že podle zpráv již dnes po celém světě spotřebovávají a posílají kryptoaktiva miliony lidí:

“Jsou to early adopters a new adopters, ale přešli jsme k masovým trhům, a to bude velmi důležitý aspekt pro finanční instituce, aby se do tohoto prostoru přesunuly.”

[3a]

Burzy vyjadřují počáteční podporu oživení terry uvedením nového tokenu LUNA na burzu

Kryptoměnové obchodní platformy projevují první známky podpory oživení zkolabované sítě Terra tím, že zařazují na burzu zbrusu nový token terra, rovněž pojmenovaný LUNA.

Burza HitBTC ve středu na Twitteru oznámila, že nový řetězový token terra Luna bude na její platformě k dispozici 27. května.

Tato zpráva přichází v době, kdy se společnost Terraform Labs chystá 27. května znovu spustit svůj protokol a nahradit starý řetězec označovaný jako terra classic novým řetězcem nazvaným pouze terra nebo terra 2.0. Nový řetězec nebude forkem, protože bude vytvořen počínaje blokem genesis, který nebude sdílet historii s terra classic, uvedla společnost Terraform Labs 23. května.

Token nové terry se bude jmenovat Luna a nahradí starý token označovaný jako luna classic (LUNC). [3b]

CBDC, Regulace

Největší brazilská kryptoburza spolupracuje se Stellar na CBDC

Mercado Bitcoin, největší platforma pro kryptoměny a digitální aktiva v Latinské Americe, oznámila 24. května partnerství se Stellar Development Foundation (SDF), které se bude podílet na vývoji brazilského CBDC.

Podle oficiálního příspěvku sdíleného Stellar Foundation bude Mercado Bitcoin pracovat na jednom z devíti projektů podporovaných Laboratoří finančních a technologických inovací Brazílie (LIFT), která byla vytvořena za účelem vývoje “minimálního životaschopného produktu (MVP)” pro CBDC, který splňuje cíle brazilské vlády.

“Minimální životaschopný produkt” je v tomto případě řešení CBDC, které je dostatečně funkční, aby splňovalo minimální požadavky stanovené brazilskou centrální bankou a v podstatě poskytovalo nejlepší možný produkt s nejmenším možným úsilím.

Projekt podpořila Centrální banka Brazílie (BC) a Národní federace asociací centrálních bankovních serverů (Fenasbac). Kromě toho se všechny projekty zaměří na různé případy použití pro připravovaný CBDC, který bude vydávat brazilská centrální banka. [4a]

Čína rozšiřuje používání digitálního jüanu na středních školách

Střední škola Lu Xun v čínské provincii Chaj-nan poskytla studentům novou čipovou kartu s funkcemi pro placení digitálními jüany, čímž se dále rozšiřuje používání elektronické měny ve vzdělávacích institucích, informovala v úterý největší čínská státní televize China Central Television (CCTV).

Zařízení využívá komunikaci v blízkém poli neboli NFC, která umožňuje bezkontaktní platby. Zařízení je dodáváno se SIM kartou, která umožňuje platby v digitálních jüanech a služby telefonních hovorů, což slouží jako alternativa k zákazu mobilních telefonů pro studenty, uvedla CCTV.

Kartu společně vyvinuly společnosti Industrial and Commercial Bank of China a China Mobile. V současné době existuje nejméně 19 univerzit a vysokých škol a čtyři střední a vysoké školy, které začaly přijímat platby v digitálních jüanech, jak vyplývá ze statistik sestavených společností Forkast. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img