[Odpolední zprávy] • Chytré kontrakty na platformě cardano na pokraji dosažení tisícové hranice  • a další články

5
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Hned na začátku stojí za to se podívat na cenu bitcoinu, která se během posledních 24 hodin vydala na obrovskou horskou dráhu.

Včera se tato kryptoměna propadla v bludné spirále směrem dolů a nakonec se dostala na cenu lehce pod 33 000 USD. Býci však zasáhli a bránili tuto úroveň několika po sobě jdoucími hodinovými svíčkami, což nakonec vedlo k dosažení ceny 37 550 USD.

Nyní se cena bitcoinu pohybuje kolem 36 tisíc dolarů, což je odhadem 10% nárůst od včerejšího dna. Zda se jedná o nějakou úlevnou rallye nebo o začátek oživení, to teprve uvidíme. [1]

Technická analýza: BTC/USD – máme už dno?

Kryptoměny

Velryby přesunuly 61.000 ETH během 2 hodin, zatímco mince se nachází hluboko v červené

Oblíbená platforma pro sledování blockchainu Whale Alert zjistila dvě krypto transakce provedené anonymními velrybami ETH, které přenesly ethereum v hodnotě 143,1 milionu dolarů. Druhá největší kryptoměna po nedávném propadu ceny zůstává i nadále pod hranicí 2 500 USD.

Podle Whale Alert byly za poslední dvě hodiny provedeny dvě transakce, z nichž každá nesla 30 095 ETH (71 619 331 USD). Podle všeho byla jedna částka ETH právě přesunuta mezi několika adresami. Nejprve anonymní velryba přesunula přes 30 000 ETH na jinou adresu s neregistrovaným vlastníkem-0xab08bfb2e55b079d9961dae5164ba0d846a1ede1-a poté byla tato velká etherová zásilka odeslána na kryptoburzu FTX. [2a]

Chytré kontrakty na platformě cardano na pokraji dosažení tisícové hranice

Aktualizace sítě cardano (ADA) v září 2021, která zahrnovala přidání funkcí chytrých kontraktů, zaznamenala obrovský růst a v mnoha ohledech zvýšila schopnost platformy konkurovat svému většímu konkurentovi – ethereu.

Za zmínku stojí, že počet chytrých smluv postavených na platformě Plutus, která je založena na platformě chytrých smluv cardano, dosáhl k 25. lednu milníku 996, takže k hranici 1000 chytrých smluv jí chybí pouhé čtyři.

Upgrade znamenal zejména to, že cardano mohlo poskytnout platformu pro vývoj decentralizovaných finančních aplikací (DeFi) a také nabídnout komunitě vývojářů programovatelnost. [2b]

Trump právě pohrozil právními kroky proti tomuto altcoinu

Syn Donalda Trumpa, Eric Trump, se hanlivě vyjádřil o meme minci trumpcoin. V pondělním tweetu uvedl, že trumpcoin nemá nic společného s jeho rodinou, není autorizovaný a nemá k ní žádné vazby. Eric varoval, že proti projektu, který označil za “podvod”, podnikne právní kroky.

Trumpcoin byl spuštěn “vlastenci pro vlastence z celého světa” právě na počest Donalda Trumpa, ačkoli bývalý prezident není velkým fanouškem kryptoměn. Podle něj jsou kryptoaktiva pouze katastrofou, která čeká na svou příležitost, aby mohla udeřit plnou silou.

TRUMP se může pochlubit tržní kapitalizací přibližně 1,47 milionu dolarů a 6,6 milionu mincí v oběhu. Maximální nabídka činí 18 milionů trumpcoinů. Poslední 24hodinový objem obchodování vzrostl o více než 311,27 % na slabých 8 988 USD a to pravděpodobně pouze kvůli Erikovu tweetu. [2c]

Banky, burzy, firmy

Jižní Korea chce být fyzickým domovem metaverse

Jižní Korea se stala jedním z prvních lídrů v oblasti rozvoje a rozšiřování metaverse. Zdá se, že vláda a soukromý sektor této země považují metaverse za novou hranici digitálního věku, včetně hlavního města Soulu, které se zavázalo, že se v metaverse přetvoří.

Očekává se, že metaverse se do roku 2024 stane odvětvím s obratem 800 miliard USD a nabídne nové zdroje příjmů pro herní průmysl, sociální média a zábavní průmysl.

Profesor ekonomie na univerzitě Dongguk Park Sun-young pro Forkast uvedl, že hlavní výhodou Jižní Koreje v závodě o metaverse je globální trh s hrami a kulturním obsahem. NFT mohou prokázat digitální vlastnictví virtuálních pozemků a nemovitostí v metaverse. [3a]

Ceny akcií MicroStrategy klesly o 15 % v důsledku rozhodnutí SEC

Akcie společnosti MicroStrategy se na začátku týdne propadly o téměř 15 %, protože Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (SEC) rozhodla proti účetnímu rozhodnutí, které společnost použila ve svých čtvrtletních zprávách. Společnost použila ve zprávě za 3. čtvrtletí 2021 opatření, která nejsou založena na metodice GAAP, aby prezentovala své příjmy, aby nemusela snížit hodnotu aktiv.

Komise SEC se proti použití tohoto účetního standardu ohradila, což způsobilo pokles ceny akcií, neboť samotná jednička na trhu s aktivy zažila půlroční minimum. Námitka SEC byla zveřejněna 20. ledna.

Další čtvrtletní zpráva, za 4. čtvrtletí 2021, bude zveřejněna 1. února a ukáže, jak velký dopad bude tato změna mít. Zdá se, že rozhodnutí SEC mělo na akcie obrovský dopad, což v jednu chvíli vyústilo v 30% pokles, i když od té doby se akcie firmy ji slušně zotavily. [3b]

CBDC, Regulace

Indonésie zakazuje kryptooperace pro finanční firmy

Indonéský úřad pro finanční služby varoval řadu finančních firem před omezeními spojenými s kryptoměnami, protože odvětví obchodování s digitálními aktivy v největší ekonomice jihovýchodní Asie stále roste, uvedla agentura Reuters.

Regulační orgány zakázaly finančním institucím téměř všechny operace s kryptoměnami, včetně používání, marketingu a usnadňování obchodování s digitálními aktivy, uvádí se v oficiálním prohlášení na Instagramu.

Důvodem další regulace operací s digitálními aktivy je volatilita kryptoměn. Hlavním cílem regulátora je oslovit amatérské investory, kteří by mohli potenciálně podcenit rizika spojená s investicemi do kryptoměn.

Regulátor také varoval občany, aby si dali pozor na údajné podvody typu Ponziho schématu v oblasti kryptoměn. Již dříve vydaly podobná varování pro své občany centrální banky Thajska a Singapuru. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img