25.01.22 Technická analýza BTC/USD – máme už dno?

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se nám po dlouhé době velmi pěkně odrazil. Každý si tudíž nyní určitě klade otázku, jestli máme to vytoužené dno? Pondělní svíce zavřela v moc solidní podobě, která je pro mnohé jistě lákavá. My díky tomu víme, že point of control objemového profilu funguje výtečně.

YouTube video

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, máme za sebou první slušný odraz po mnoha týdnech, což dokládá samotná podoba pondělní svíce, která má podobu Pin baru. A je to solidní Pin bar, neboť dlouhý spodní knot nám dokládá, že poptávající prodejce úplně převálcovali. Objemy jsou u dané svíce docela slušné.

BTC

Spodní knot svíce dosahuje až horní hrany zakresleného supportního pásma. Chybělo tudíž skutečně málo, abychom se dostali mnohem hlouběji. Jak jsem včera říkal, nedalo se samozřejmě zaručit, že otestujeme přesně 30 000 USD.

Já bych byl ale za to rád, protože bychom otestovali, jak moc je uvedené pásmo likviditní a hlavně bychom tečnuli spodní hranu toho celého širokého stranového obchodního pásma, což je dle mého názoru žádoucí. Nelze ale skutečně vyloučit možnost, že se tam v dohledné době už nepodíváme.

Navíc bylo nemálo okaté, že na S/R levelu 30 000 USD všichni dřepí jako slepice na vejci. Téměř všichni počítali s podobným průběhem, jako jsme měli na jaře minulého roku. Jak jsem upozorňoval, point of control je sám o sobě silnou hladinou. Nemělo by proto nikoho až tolik překvapovat, že jsme nešli níž.

Dále si všimněte, že růst kurzu se zastavil hned u prního S/R levelu na zhruba 37 000 USD. Další překážkou je nepřekvapivě ta střednědobá rezistenční diagonála. Abychom se dočkali většího růstu, je nutné zmíněné překážky prolomit.

Indikátory

Nelze samozřejmě vyloučit, že nepůjdeme s cenou hlouběji. Tržní vývoj totiž vytvořil perfektní podmínky pro potenciální býčí divergenci na denním RSI. Když kurz klesne pod 34 000 USD, je tam. A divergence by mohla být docela velká.

Jinak máme hodnoty RSI pořád v přeprodaných hodnotách. Jak jsem se nechal slyšet, na těchto úrovních můžeme zůstat po mnoho dní. A ta případná divergence by byla výborným signálem pro opuštění těchto úrovní.

Závěrem

Ta úvodní reakce na dotyk supportního pásma je moc pěkná. Je zřejmé, že na těchto úrovních je silný poptávkový pool. I tak by bylo ale fajn otestovat tu spodní hranu širokého obchodního pásma. Je však možnost, že se toho v dohledné době nedočkáme. Mimochodem, akciový index S&P 500 měl včera na chlup stejný vývoj jako BTC – i tam se po otestování supportu vytvořil Pin bar.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

38 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

Opět výborné TA ,za mě je třeba koukat i na alty , ADA je ukázka toho že není všechno zlato co se třpytí ! DOT je na tom trochu lépe . A Eth je zatím katastrofa .

Opět mi to připadá jako past .
Je třebá odrbat retail tzn nechat ho nabrat na 30k popotahnout a vysypat ho rychlým spijem k 25k , vyrovná se tak i Eth k 1700 a Dot možná k 11 . Pak se uvidí.

Palivo by mohly byt sazby , konec q a nějaká dobře mířena poplašná zpráva.

Jde o to že kolem těch 34k jsme byli dost dlouho, není zvykem pozvat všechny na párty…

Libor

mě docela fascinuje, jak si muzes byt tak jisty, ze to sjede dolu pod 30, jako okolnosti by tomu mohly nahravat, ale co kdyz jsme opravdu nasli dno a postupne budem opet stoupat

Fantom

Jistý si nemůže být nikdo, ale je to práce s pravděpodobností. Okolnosti tomu nahrávají velice, situace na trzích je špatná a všichni jsou dost vystrašení – vypuštění negativní zprávy a dobře načasovaný velký prodej dokáže divy. Zítra nás čeká report od Tesly a třeba Elon, a nejen on, jistě ví co v něm bude 😀

Petr 2

Nejsem si jisty v ničem, něco napíšu čekám reakce a kontroluji si věcné argumenty , co se týče nákupu je mi celkem jedno kde se dostaneme nákupy mám na více pozicích už pár měsíců. Tady hledám odrazy na kterých se krátkodobě svezu 🤣

kunděj

Hlavne ted vylet k 25k by byl nadobro konec nadejim na pokracovani bull marketu,to uz by pak kazdy retailovy jouda vedel ze je bear,mozna by spis daval ted smysl nejaky vetsi pohyb nahoru.

Fantom

Tak jouda uvěří “buy the dip” hned po každém propadu a následné krátké zelené svíčce, hlavně je potřeba ho nakrmit na YT a twitteru. Ale na 25k je asi opravdu ještě brzo. Zítra je ve hře Tesla a teprve když ve zprávě nic nebude tak čtvrtek nahoru a pátek dolů. A jestli bude, tak to bude jízda už od středečního večera 😀

LHTS

Dlouho? Jak to myslite dlouho? Ti, kdo chteji ve velkem levne nakoupit v pasmu 20-40tis. nebudou moc pospichat nahoru. Sel bych si zabehat, na dobrou veceri apod.Crypto chce trpelivost. P.S. Ta hodnota 1700 u Ethera je hodne zajimava. V kvetnu se mi podarilo na Euro presne trefit absolutni dno Ethera na CoinMate. Jako obchodnik zacatecnik jsem ale v panice do 5 minut prodal. 😢 a vydelal par Euro 🤑

comment image

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Fantom

Každý zisk je dobrý 🙂 Nakoupit levněji než prodat je základ. Člověk si pak může vyčítat že měl počkat a prodat lépe, ale to nemá cenu protože nikdo nemůže trefit dno i strop. Hlavně aby to nebylo naopak. Petr 2 pravděpodobě očekává potažení ceny v tomto týdnu nahoru a na konci týdne prudký propad až k 25k. Já si myslím že by to tak mohlo být, ale zítra nás čeká oznámení reportu Tesly a pokud zveřejní že prodali nebo nakoupili BTC tak to znovu rozdá karty na trhu 😀 – určitě by se to hodně promítlo do ceny.

LHTS

Tento scenar, ktery naznacujete Vy i Petr2 je hodne pravdepodobny. Tu spodni hranici bych ale videl vyse. Neznam pakove obchody a vseobecne doporucovane procento pro stop lossy. Spodni hladinu bych videl nekde max do 1tis. dolaru pod vyplachem longaru. Pujde to pak velmi rychle nahoru a prikaz na 25tis. se nemusi vubec realizovat. Stridmejsi uroven bych videl nekde kolem 28,5tis. (tam ocekavam, ze se prikaz z 99 procent vyplni) P.S. zitra prvdepodobne prijdou pozitivni zpravy (uklidnujici trh) a dale umite si predstavit ze Evropa bude mit letos urokove sazby na nule a USA 5%. Stalo se to nekdy? To pak vyvola “male FOMO”

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Fantom

FED reaguje pomalu a váhavě a vůbec se mu do opatření nechce, je to pochopitelné, ale nakonec do kyselého jablka bude muset kousnout a udělá to. ECB je naprosto šílená, tváří se že se nic neděje. Chovají se tak i při jiných rozhodnutích – společné dluhopisy zemí eurozóny 🙁 Ti lidé co tam sedí určitě nejsou kompetentní a svým jednáním/nejednáním ohrožují budoucnost eura a eurozóny, následně možná i celé EU. Nezbývá než doufat, že se tam časem dostanou jiní lidé, ale obávám se že ne. ČNB je proti nim vzorem odpovědné monetární politiky 😀

LHTS

CNB reaguje tak, jak reaguje (A VELMI dobre), protoze nemame Euro. ECB vidi dnesni inflaci jako “prinesenou z nebes” – zasah vyssi moci, kterou prinesl covid a nasledne naruseni celosvetove logistiky (obecne siroce pojate – nedostatek cipu apod. ). Budou reagovat pozdeji a tak (jak nas na vysoke ucili), aby prilis nerozkmitali trh (srovnejte vstupni – vstup na trh – naklady firmy vyrabejici ocel a firmy, ktera obchoduje crypto)

LHTS

IMHO, dichotomie budoucich urokovych sazeb CR (muze byt i pres 10 procent) a ECB jednoznacne ukazuje, ze uz jsme v eurozone davno meli byt. Bude zajimave sledovat hospodarsky vyvoj na Slovensku a u nas.

Fantom

Tak snad ECB zareaguje, já už se začínám obávat že nebude reagovat vůbec, případně klasickým prohlášením, že zvažuje kroky, … a u těch prohlášení zůstane. Původně zajímavý ekonomický projekt – EUR tihle lidé proměnili v politický projekt a ještě ho takto ohrožují.

AjRep

Když je ČNB vzorem odpovědné monetární politiky, proč je v Česku vyšší inflace než v eurozóně?

Fantom

Inflace v jednotlivých zemích eurozóny rozhodně není stejná a použítí váženého průměru ve strovnání s ČR není úplně fér. To je jako srovnávat inflaci v Litvě a ČR – také nefér. Je důležité říct že metrika ČSÚ a Eurostatu se dost liší a to v neprospěch ČR – český výpočet dochází k vyšším hodnotám. Tento argument je nyní velmi oblíbený u zastánců eura. Kdyby se ČNB chovala jako ECB tak je u nás inflace ještě vyšší, to byste chtěl? Reakce ĆNB zpevnila korunu, která by jinak výrazně oslabila vzhledem k současnému strachu na trzích, ten vždy dopadá negativně na malé měny rizikových středoevropských trhů – finační trhy nás tak stále vnímají – viz HUF a PLN. Obavy exportérů ze silné koruny tento vliv vyváží – koruna zisky neudržela a pokud bude tento stav trvat tak se “hrozba EUR pod 24kč” nenaplní. Vážně byste chtěl aby se ČNB chovala tak jako ECB? Abychom vstoupili do eurozóny a platili řecké, portugalské, španělské a především italské dluhy? Věřím že ne.

LHTS

Nemci (ZATIM) “radi” “plati” jihu dluhy. Kdyby je zarizli, nemeli by komu prodavat svoje zbozi.

Fantom

Tohle je pravda, ale nemůže to fungovat věčně. Když se podíváte na nezaměstnanost v Itálii, tak Němci (a někteří další) vlastně platí sociální dávky Italům, kterým se ani pracovat moc nechce. Na nekvalifikované práce tam mají většinou cizince, některé načerno. To “rádi” je správně v uvozovkách, určitě je to štve, ale nevědí jak z toho. Navíc Italové si umí v EU vydupat výhody – např. “covidový balíček” byl pro Itálii nejvýhodnější ze všech zemí. Do budoucna je to hrozba soudržnosti EU. Nejhorší jsou společné dluhopisy eurozóny, Německo a Řecko mají platit stejné úroky, přitom jaká je pravděpodobnost defaultu u Řecka a jaká u Německa. Obávám se, že v budoucnu se hašteřivost v EU bude stále zvyšovat a vzájemná ekonomická provázanost – především společná měna ztěžuje řešení. Vyhození Řecka nebo Itálie nebo naopak útěk Německa z eurozóny je nepředstavitelný. I když to není tak dávno a u Řecka se tato možnost i zvažovala. USD tohle nehrozí, USA jsou jednotný stát lidé se považují za jeden národ. Tedy před 150 lety k rozpadu došlo, ale to se snad už opakovat nebude.

LHTS

Pokud zeme chteli EURO, museli splnit nejake podminky a kriteria. Nevidim duvod, proc by zeme v opacnem gardu nemohli z eurozony vystoupit. Je to politicky velmi bolestive, ale podle mne realne. Italie pravidelnou devalvaci sve meny takto resila upadajici produktivitu prace. (napr. ve srovnani s Nemeckem)

Fantom

Přesně tak, například Řecko falšovalo statistické údaje a podmínky vstupu vlastně ani nesplnilo a mnohé další země soustavně porušují rozpočtové podmínky – míru zadlužení. Jenomže dokud budou mít v EU větší slovo politici než nekonomové (vždy), tak je z eurozóny nikdo nevyhodí, ani sami nevystoupí. Rád bych se mýlil. 🙂

LHTS

Jeste davam k diskusi. Nejsem expert na Nemecko. Soucasna politicka generace Nemecka stale “trpi” syndromem druhe svetove valky a tedy jsou ochotni platit mnohem vice za vykoupeni jejich dusi. Nasledna generace uz budou “reznici”. (viz. poznamka k Italii)

Fantom

Já se o Německo zajímám hodně, ale expertem bych se určitě nenazýval. Německo, relativně mladý stát, sjednocen až v 19. století s dávnou slavnou historií jednotlivých spolkových zemí, které dlouho bývaly samostatnými státy – Prusko, Bavorsko, Sasko, Hessensko, atd a obyvatelsko těchto spolkových zemí se od sebe stále ještě povahově docela liší. Bavoři jsou jiní než Sasové – náboženstvím (katolíci/protestanci) i povahou. U nás jsou mezi lidmi v různých oblastech také rozdíly říká se – spořivá Vysočina a Jihočeský kraj a problematické severní Čechy a Moravskoslezký kraj (berte s rezervou) ale ne takové jako v Německu. Co má ale drtivá většina Němců společné je veliká cílevědomost, pracovitost (minimálně v porovnání s ostatními evropskými národy) a s tím související snaha o prosazování vlastních zájmů vedoucí u některých až k panovačnosti. Ne nadarmo se říká že to je panovačný národ, zní to ošklivě, ale něco na tom bude. Dříve tvrdě prosazovali své zájmy ve válkách, nyní si vždy prosadí co v EU chtějí tím že to zaplatí. Pamatuji si na zajímavý rozhovor s bývalým kancléřem Helmutem Schimdtem, bylo mu tehdy už hodně přes 90 let a ptali se ho na EUR a už tehdy zmiňovali zda je vhodné aby měli bohaté i chudé státy EU stejnou měnu a že tak budou Němci vlastně dotovat ostatní (ti budou na oplátku zase kupovat německé zboží). On tehdy odpověděl něco ve smyslu že Němci budou vždy chtít vládnout a že je určitě lepší když to bude touto ekonomickou formou než vojensky. On strávil mládí za války v armádě, určitě měl válečné trauma. Současná a budoucí německá politická reprezentace bude určitě jiná.

LHTS

Dekuji za vhled do nemecke mentality, netusil jsem, ze jsou az tak velke rozdily v ramci SRN (SRN-NDR jasne). Politik musi byt vzdelany, chytry a mit vydelano. Nechcete do politiky? 🙂 P.S. podivejte se na toto video

https://youtu.be/g4DnwOT_ChA

Velmi dobre agumentovano. Problem Klause je jeho ego, pripadne jeho postranni zajmy (jinak mu vzdelanostne a co do chytrosti nesaha zadny soucasny politik ani po kotniky). Potrebujeme noveho Klause se srdcem Havla…

LHTS

Hlavni problem byl, ze to byly penize, ktere nebyly urcene na obchodovani. Nechtel jsem o ne prijit, pripadne mit tyto penize zazdene na delsi dobu. Z toho vyplynula ta panika. Proto obchodujte s cistou hlavou a s penezi, ktere nebudete dlouho (limitne k nekonecnu) potrebovat. P.S. Spolecne vydelame vice nez oni!

Poslední editace 3 měsíců před přes LHTS
Fantom

Uf, tak tohle raději nikdy. Peníze, které nemůžeme postrádat nemůžeme dát do takového rizika, leda tak na spořící účet. K penězům co dáváme do krypta se musíme chovat tak trochu jako bychom o ně už přišli. Zní to hrozně, ale můžete být i úspěšný, a přitom burza může zkrachovat nebo být hacknuta a s penězi je konec 🙁

ozz

Proto chytrý retail má nákupky nejen na 30k, ale i na 25k, popř. i někde mezi tím, nebo i níže. Pak ho nemůže nic překvapit. Samozřejmě se pak počítá s vytažením na nové ATH v dohledné době do max. několika měsíců či let. :-))

LHTS

Rekl bych, ze se urovne kolem lonskeho ATH dockame jeste letos. Ta vidina opetovneho zisku vice jak 100% je velice lakava.

Milan
Hodnocení článku :
     

To byl včera odraz jak hrom. Nejdříve bitcoin došel až k 33k, pak se to 2h plácalo a pak pumply americké akcie a bitcoin se svezl s nimi. A já se ptám, bude to na otočku stačit? 🙂

Fantom

Jedině že by Tesla, ale jinak ne.

LHTS

Musk uz nema na BTC takovy vliv, tot muj osobni nazor.

Fantom

Musk asi ne, ale ten report bude za Teslu a to je hodně důležitá firma mezi technologickými tituly a kdyby prodala nebo přikoupila tak to hodně lidí ovlivní. Přeci jen je to nejhodnotnější automobilka světa.

Fantom

A hlavně nebude to jenom tweet s nějakým obrázkem pejska či něčeho jiného, bude to skutečná investice nákup/prodej, tedy jestli opravdu dojde k nějaké změně v držených bitcoinech.

LHTS

souhlasim, vy ocekavate oznameni Tesly, ze prodala / koupila BTC za 0,5mld USD? Osobne vetsi pohyb necekam.

Fantom

Já si myslím že v prohlášení žádná změna nebude – tedy že Tesla drží stále stejné množství BTC nic nenakoupila ani neprodala. Pokud by tam ale změna byla tak si myslím že impuls pro BTC bude opravdu veliký – nahoru i dolů a velcí hráči zareagují okamžitě a podle zprávy to hned pumpnou nebo dumpnou – samozřejmě stejně jako Tesla. To jen k tomu odhadu na tento týden – ten pozvolný růst do čtvrtka a v pátek zase propad vzhledem k termínovaným kontraktům k těm cca 28-29k (25k je na tento týden až moc hluboko). Pokud bude v zítřejší zprávě Tesly změna v držení bitcoinů, tak celý odhad padá a podle zprávy letíme nahoru nebo dolů. A jestli ve zprávě je změna, tak velcí hráči to vědí možná už dnes.

Vojtech

Já bych se naopak nedivil, kdyby se ukázalo, že z části Tesla prodala. Dávalo by mi to smysl s ohledem na vývoj na trzích. Ostatně prodala už dříve v 2021 desetinu, ač se veřejně jménem firmy dušoval, že hodl 4ever. Navíc jestli fed zítra nepřekvapí otočkou o 180, bude případný dump/flash crash méně snadno připsat jemu. Ale uvidíme. Nutno se mentálně připravit na každou variantu.

Fantom

Jestli nějaká změna tak já bych tipoval spíš prodej, to by ale odpálilo paniku. Zase by to ale naznačilo že Tesla bitcoinu tolik nevěří a je otázka jestli to takhle Musk chce. Když teď hraje ten DOGE tak by asi zatím měl ty bitcoiny držet, ale u něj člověk nikdy neví, je divnej 😀 Ještě by pak mohl po oznámení prodeje říct, že on nechtěl, ale že ho ostatní v radě přesvědčili, to by byl docela dobrej fór 😀 ale u něj je možný úplně všechno … .

Vojtech

No jasně. A k tomu ještě dodat, že on sám své btc+eth+doge dál drží a hodl! U svého vlastního portfolia nemusí zverejnovat žádné reporty, dokud hodluje. Takže tady může lhát jak libo..

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj všichni, Jardo dik za rozbor

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Scenáře jsou tu pěkne co čtu hlavně pojďme následně na sever!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: