[Odpolední zprávy] • Celsius Network vrátí pouze 22 % prostředků zákazníků • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulých 24 hodin bylo pro bitcoin relativně klidných. Kryptoměna se vrátila na důležitou úroveň 20 tisíc dolarů, i když to nebyl návrat nijak přesvědčivý. V době psaní tohoto článku se obchoduje na úrovni kolem 20 100 USD.

Stojí však za zmínku, že BTC opět klesl na 19 500 USD. Zdá se, že tato úroveň poskytuje bitcoinu vážnou podporu, protože kryptoměna se k ní několikrát přiblížila a ta pokaždé zabránila dalším výprodejům. Za celý den došlo na celém trhu s bitcoiny k likvidacím v hodnotě přibližně 23 milionů dolarů.

Většina altcoinů zaznamenává mírný nárůst, zotavuje se z předchozího rozkolísaného pohybu cen směrem dolů a opět se zaměřuje na některé klíčové úrovně. ETH vyhlíží 1 600 USD poté, co za poslední den posílil o 3,2 %. [1]

Technická analýza: Analýza S&P 500 a Nasdaq – Medvěd vládne

Kryptoměny, metaverse, NFT

ETH velryby přesouvají ETH na burzy čekají na The Merge

The Merge, událost, při níž se mainnet ETH sloučí s řetězcem Beacon a přijme metodu proof-of-stake (PoS) jako konsensus, vstoupila do odpočítávání. Stalo se tak poté, co nadace Ethereum Foundation potvrdila, že událost by se měla uskutečnit mezi 10. a 20. zářím.

The Merge, na které nadšenci sítě čekají již několik let, pozitivně ovlivnilo cenu druhé největší kryptoměny na světě. Od 15. července, kdy byl oznámen termín ETH 2.0, vzrostl nativní token sítě podle společnosti TradingView o 70 %, přestože v posledních týdnech prošel cenovou korekcí.

Tento růstový trend by se však mohl rychle obrátit kvůli pohybům velryb. Údaje analytické společnosti Santiment ukazují, že hlavní chladné peněženky v posledních měsících snížily své držení ETH o 11 %. Učinily tak tím, že své kryptoměny přesunuly na burzovní adresy. [2a]

Vitalik Buterin říká, že věděl, že býčí trh skončí

V nedávném rozhovoru s Noahem Smithem Vitalik Buterin tvrdí, že věděl, že býčí trh nakonec skončí. Mnoho lidí si myslelo, že vysoké ceny jsou “novým normálem”, ale Buterin věděl, že bublina splaskne.

Buterin tvrdí, že předchozí býčí trh byl přehnaný, protože trval zhruba rok a půl. Poznamenal, že krypto bubliny obvykle trvají až devět měsíců.

Kanadský programátor zároveň odmítl závažnost poslední cenové korekce a připsal ji cyklické dynamice. Nízké ceny kryptoměn podle Buterina nesvědčí o žádných zásadních nedostatcích v rámci trhu s kryptoměnami.

Jako příklad neudržitelného obchodního modelu, který dokázal uspět pouze v době býčího trhu, uvedl spoluzakladatel etherea populární blockchainový projekt Terra, který začátkem letošního roku implodoval. [2b]

Banky, burzy, firmy

Čínská centrální banka by měla vydat stablecoin RMB pro metaverse

Čína by měla vydat digitální stablecoin s kolaterálem v jüanu, aby vytvořila platební on-chain systém pro čínskou metaverse, protože infrastruktura vyvinutá samotnou Čínou je klíčem k zajištění národní bezpečnosti, uvedl vlivný akademik Zhang Ping z Čínské akademie inženýrství, instituce poskytující politické konzultace čínské Státní radě.

Ve čtvrtečním vystoupení na konferenci 2022 Word Artificial Intelligence, která se konala v Šanghaji, Zhang uvedl, že Web 3.0 s platebním systémem založeným na blockchainu bude tvořit metaverse infrastrukturu a Čína se musí věnovat vlastní metaverse infrastruktuře, aby se nestala “největším producentem dat, zatímco ostatní země zvládnou základní technologie a standardy”.

Jeho komentáře kontrastují s čínským zákazem používání soukromě vydávaných kryptoměn v zemi. Zhang navrhl, že by čínská centrální banka měla vydat krypto RMB pro metaverzální platební systém, protože to může “utužit spojenectví mezi vládou a trhem”. [3a]

Celsius Network vrátí pouze 22 % prostředků zákazníků

Zneuznaný poskytovatel krypto půjček Celsius Network ve svém podání newyorskému konkurznímu soudu sdělil, že 58 300 zákazníkům, jejichž aktiva mají hodnotu 48 milionů dolarů, vrátí přibližně 22 % finančních prostředků, které drží v úschově.

Toto odhalení bylo učiněno během projednávání návrhu z 1. září, který žádal o povolení dlužníkům Celsius Network obnovit výběry pro zákazníky, jejichž aktiva jsou držena v úschově.

“Nevylučujeme možnost, že se před vás vrátíme a budeme žádat o uvolnění všech prostředků z úschovy, které mohou být předmětem zpětných nároků. Jen jsme se k tomu ještě nedostali,”

– řekl Ross Kwasteniet, partner společnosti Kirkland and Ellis zastupující společnost Celsius. [3b]

CBDC, Regulace

Jihokorejští úředníci pracují na zákonu o podpoře metaverse průmyslu

Úředníci jihokorejské vládnoucí strany pracují na vytvoření “zákona o podpoře metaverse průmyslu” ve snaze podpořit rozvoj tohoto odvětví. Místní média informovala, že zákon navrhla zástupkyně Eun-ah Huh a že se zaměří na vytvoření základů pro různé politiky týkající se metaverse.

Výbor pro přezkum politiky metaverse bude projednávat politiky, jak vytvořit a podpořit rozvoj tohoto odvětví, a zaměří se na “systematickou podporu souvisejících odvětví” a ochranu práv uživatelů. Výbor pro revizi politiky metaverse bude spolupracovat s ministrem pro vědu, technologie a informace a komunikace na “aktivaci metaverza každé tři roky, aby se vytvořil stabilní základ pro propagaci”.

Není jasné, co přesně znamená poslední bod, ale vláda rozhodně projevuje o metaverse velký zájem a doufá, že se stane jejím centrem. Vládní rozpočet na iniciativy související s metaverse bude činit 195,4 miliardy wonů. [4a]

Proč by Japonsko mohlo uvolnit kryptografické předpisy, aby oživilo ekonomiku?

Podle zprávy agentury Bloomberg by kryptoinvestoři v Japonsku mohli brzy těžit ze změny regulace v zemi. Japonská agentura pro finanční služby (FSA) podala návrh, který by poskytl výhody individuálním a firemním investorům v sektoru digitálních aktiv a ve starším finančním sektoru.

Změna v krypto regulaci navazuje na strategii prosazovanou japonskou exekutivou, jejímž cílem je podpořit oživení ekonomiky. Asijskou zemi postihla dva roky trvající globální pandemie, prudký nárůst globální inflace a desetiletí hospodářského zpomalení.

Japonský finanční regulátor chce investorům poskytnout osvobození od daně ze zisků generovaných investicemi do kryptoměn a akcií. Kromě toho chce FSA zavést trvalý program, který by motivoval jednotlivce a instituce k investicím do vznikající a starší třídy aktiv. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img