[Odpolední zprávy] • Cardano zaznamenává vyšší objem obchodů a více než 500x levnější poplatky než ethereum • a další články

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po několika posledních dnech postupného poklesu hodnoty a uklidnění kolem 42 000 USD primární kryptoměna konečně zahájila působivý vzestup. Během několika hodin vystřelila o 1 500 USD a dotkla se několikadenního maxima na úrovni 43 500 USD.

Zatímco se býci připravovali na další růst, do hry vstoupili medvědi a rázně změnili ráz krajiny. Bitcoin začal masivně ztrácet hodnotu a propadl se až na 40 000 USD. To nejhorší však mělo teprve přijít. V následujících hodinách BTC ztratil onu kýženou linii odporu a dál se propadal. Tentokrát se propadl až na 38 250 USD, což se stalo nejnižší cenovou úrovní od 5. srpna 2021.

Hodnota altcoinů včera také vyskočila, ale stejně jako v případě bitcoinu se ukázalo, že šlo o falešný průraz. Od této chvíle je celá altová krajina v červených číslech. Ethereum se včera dotklo hodnoty 3 200 USD, ale 8% propad srazil druhou největší kryptoměnu pod 2 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – je vymalováno?

Přehled trhu: Cena bitcoinu 42 500 USD

Kryptoměny

Cardano zaznamenává vyšší objem a více než 500x levnější poplatky než ethereum

Po období silné tržní výkonnosti, které nastalo před posledním poklesem bitcoinu, se cardano (ADA) a jeho potenciál opět dostávají do popředí diskuse v oblasti kryptoměn.

Pozoruhodné je, že podle grafu, který 20. ledna na Twitteru zveřejnil deník Cardano Daily, mělo cardano vyšší objem obchodů ve výši 6,5 miliardy dolarů než jeho konkurent ethereum, který měl při zohlednění upraveného objemu objem 5,8 miliardy dolarů.

Zajímavé je, že navzdory většímu objemu měl ADA 568krát levnější poplatky než jeho konkurent, které stály pouhých 76 500 USD při celkovém objemu transakcí 6,5 miliardy dolarů. Pro srovnání, ETH si za méně transakcí účtuje výrazně více, a to 38,6 milionu dolarů. [2a]

Banky, burzy, firmy

Elon Musk se pozastavuje nad integrací Twitteru s NFT

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk není fanouškem nové integrace společnosti Twitter s non-fungible tokeny (NFT). Ve svém tweetu zveřejněném v pátek ráno Musk Twitteru vyčetl, že vynakládá inženýrské zdroje na integraci NFT a přitom nedělá dost pro omezení spamových aktivit na této sociální síti.

Twitter nedávno začal pro své uživatele zavádět přístup k profilovým obrázkům NFT (PFP). Některé uživatelské účty již mají avatary ve tvaru šestiúhelníku, které zobrazují obrázky NFT. Twitter nyní ukazuje, že obrázky jsou součástí ověřené kolekce na trhu NFT OpenSea. [3a]

Binance rozšíří přijetí kryptoměn v Jižní Africe sponzorováním AFCON

Binance oznámila spolupráci s Africkou fotbalovou konfederací (CAF). Přestože adopce kryptoměn získává na popularitě po celém světě, zdá se, že na africkém kontinentu jsou účastníci digitálních aktiv v menším počtu.

Několik sportovních aktivit, jako je fotbal a basketbal, získává krypto sponzoring a podporu, aby vytvořili místo pro digitální aktiva po celém světě. Binance je tak jednou ze společností, které se na takových sponzorstvích podílejí.

Toto oznámení přišlo právě v době, kdy v pondělí začíná nejvýznamnější africké mistrovství ve fotbale mužů, turnaj TotalEnergies Africa Cup of Nations (AFCON). Společnost Binance navíc oznámila své oficiální sponzorství tohoto nadcházejícího turnaje AFCON. Tímto krokem se Binance stala první kryptoburzou, ktera sponzoruje turnaj AFCON. [3b]

Robinhood nasazuje betu kryptopeněženky umožňující vybraným zákazníkům převod mimo platformu

Platforma pro obchodování s akciemi Robinhood nasadila beta verzi své kryptopeněženky pro 1 000 zákazníků, kterým poprvé umožňuje posílat a přijímat jejich digitální aktiva mimo platformu do jiných kryptopeněženek.

Do března chce podle čtvrtečního oznámení rozšířit svou peněženku WenWallets na dalších 10 000 zákazníků a poté umožnit přístup i zbytku z 1 milionu uživatelů, kteří jsou v současné době na čekací listině.

Současná iterace peněženky umožňuje uživatelům posílat a přijímat své krypto mezi platformou Robinhood a externími kryptopeněženkami, což je metoda, která byla v minulosti omezena. [3c]

CBDC, Regulace

Zdanění kryptoměn by mohlo odradit investory, říká poslanec thajské vládnoucí strany

Thajský výbor pro měnové záležitosti, finance, finanční instituce a finanční trh uskutečnil virtuální schůzku, na níž se diskutovalo o různých aspektech zdanění kryptoměn.

Poslankyně za vládnoucí stranu Watanya Wongopasi zveřejnila shrnutí diskuse na své stránce na Facebooku a vyzvala oddělení spotřebních daní, aby před zavedením jakékoli daně na trh obchodování s kryptoměnami provedlo náležitou kontrolu.

Paiboon Nalinthrangkurn, předseda Federace thajských organizací kapitálového trhu, na jednání poznamenal, že zdanění obchodování s akciemi a digitálními aktivy by mohlo snížit likviditu trhu o 40 %. Varoval také, že vysoké zdanění by odradilo zahraniční a drobné investory od obchodování. [4a]

Digitální dolar se díky novému dokumentu Fedu přiblížil realitě

Americký Federální rezervní systém ve čtvrtek zveřejnil dlouho očekávaný diskusní dokument, který zkoumá výhody a nevýhody potenciálního digitálního dolaru podporovaného vládou. Dokument sice neuvádí, zda Fed digitální dolar zavede nebo by měl zavést, podle odborníků však může být prvním velkým krokem k této nevyhnutelnosti.

“Tento dokument je důležitým ukazatelem ze strany emitenta světové rezervní měny,”

– uvedl Josh Lipsky, ředitel Geoekonomického centra Atlantické rady a bývalý hlavní poradce Mezinárodního měnového fondu, v e-mailu pro Forkast. Bude to “správně široce chápáno jako vyjádření Fedu, že chce hrát aktivnější roli při stanovování mezinárodních standardů, a možná nakonec předloží svůj vlastní model”. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img