[Odpolední zprávy] • BTC slaví 13. narozeniny • a další články

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

BTC naposledy zažil vysoké cenové výkyvy na konci roku 2021. Náhlá cenová pumpa ho vynesla z úrovně pod 47 000 USD až na 48 500 USD, ale medvědi tento pohyb rychle zachytili. V následujících hodinách stlačili aktivum o přibližně 3 000 USD dolů a BTC dosáhl dna pod 46 000 USD. Bitcoin se pak začal zotavovat a obchodoval se kolem 47 000 USD.

V uplynulých 24 hodinách BTC zahájil další vzestup, který vyústil v dotek 48 000 USD. Tuto úroveň se mu však nepodařilo překonat a Bitcoin se nyní opět obchoduje kolem 47 000 USD.

I když je altcoinový prostor obecně známý svou zvýšenou volatilitou, první tři dny roku 2022 byly zcela opačné, protože většina aktiv zůstala klidná. Ethereum se i nadále potýká s hranicí 3 800 USD. Druhá největší kryptoměna tuto úroveň včera překonala, ale od té doby mírně klesla a nyní se nachází těsně pod ní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – riziko medvědího trendu se zvýšilo

Přehled trhu: Panic sell k 40 000 USD?!

Kryptoměny

BTC slaví 13. narozeniny

Hongkongská Bitcoin Association byla jednou z prvních, kdo oslavil Den Genesis, když se asijské trhy probudily a zahájily první obchodní týden roku 2022.

Asociace také dodala, že by bylo vhodné se ujistit, že váš Bitcoin je v peněžence, kterou máte pod kontrolou, s odkazem na veřejné i soukromé klíče. Toto datum je také známé jako “oslava důkazu klíčů”, což je událost, kterou navrhl průkopník Bitcoineru Trace Mayer.

Webové stránky Proof of Keys oslavují tuto každoroční událost, která povzbuzuje držitele bitcoinů, aby převzali kontrolu nad svými aktivy.

[2a]

Hashrate bitcoinu dosahuje nového maxima

Podle údajů poskytnutých společností BitInfoCharts dosáhl hashrate Bitcoinu nového rekordního maxima 203,5 exahashe za sekundu, což znamená, že síť je nejsilnější, jaká kdy byla.

Harsrate BTC | Zdroj: bitinfocharts.com

Očekává se, že obtížnost těžby bitcoinu se koncem tohoto týdne vyšplhá na 24,98 bilionu, což je jen o vlásek od hranice 25 bilionů, která byla zaznamenána v květnu před zákazem v Číně. Těžební obtížnost se automaticky upravuje každé dva týdny na základě hashrate Bitcoinu. Čím více je síť nasycena, tím více mincí se vytěží, a proto je nutná pozitivní úprava, aby nedocházelo k nadprodukci (a naopak). [2b]

Banky, burzy, firmy

Japonská společnost Square Enix odhalila ambice v oblasti blockchainových her pro rok 2022

Yosuke Matsuda, prezident společnosti Square Enix, herního vývojáře, který stojí za hrami Final Fantasy, Dragon Quest a Kingdom Hearts, nedávno zopakoval ambice společnosti v oblasti blockchainu a zároveň přiznal přetrvávající obavy z tohoto nového trendu.

V novoročním dopise zveřejněném na webových stránkách společnosti Matsuda zdůraznil, že začlenění technologie blockchain do her má “potenciál umožnit soběstačný růst her”, postavený na tom, že každá hra bude mít vlastní ekonomiku tokenů. Dále vysvětlil, že tokenová ekonomika bude motivovat hráče k účasti na interaktivním herním obsahu a přirozeně podpoří rozmanitost her, která je klíčem k soběstačnému růstu her. Matsuda prozradil, že jeho společnost v budoucnu uvažuje o vydání vlastního tokenu založeného na blockchainu.

Matsuda také vyzdvihl NFT a metaverse jako kvintesenci trendů roku 2021 a dodal, že společnost od té doby začala agresivněji alokovat investice a výzkum a vývoj v oblastech identifikované umělé inteligence, cloudu a blockchainových her. [3a]

Samsung oznamuje podporu NFT v chytrých televizorech v roce 2022

Velkolepý růst odvětví NFT zasáhl i elektronického giganta Samsung. Korejská společnost uvedla v oznámení ze 3. ledna uvedla několik novinek, které Samsung plánuje začlenit do své nové řady chytrých televizorů.

Platforma NFT Aggregation Platform bude obsahovat několik funkcí, které zákazníkům umožní prohlížet jejich digitální sbírky. Bude k dispozici u modelů Samsung MicroLed, Neo QLED a The Frame a umožní uživatelům také přímý nákup NFT přímo z televizorů.

Jak název platformy napovídá, bude agregovat data z několika tržišť a poskytovat informace o uměleckých dílech jako kdo je vytvořil a jakou blockchainovou síť používá. Gigant se tak chce stát první společností v oblasti elektroniky, která NFT do televizorů umístí. [3b]

Držba bitcoinů veřejnými společnostmi v roce 2021 prudce vzrostla

Množství bitcoinů v držení soukromých společností se v roce 2021 výrazně zvýšilo a navázalo na nárůst z předchozího roku.

Ve svém tweetu z 3. ledna analytik on-chain Willy Woo tvrdil, že veřejné společnosti držící “významné množství BTC získaly podíl na trhu od spotových ETF jako způsob přístupu k expozici BTC na veřejných akciových trzích”.

Výrazněji se to projevilo od konference MicroStrategy “Bitcoin for Corporations”, která se konala 3. a 4. února 2021. Cílem online semináře bylo vysvětlit právní aspekty pro firmy, které se snaží začlenit Bitcoin do svého podnikání a rezerv. [3c]

CBDC, Regulace

Bank of Mexico plánuje spustit CBDC do roku 2024

Mexická centrální banka na Twitteru oznámila, že do roku 2024 plánuje spustit digitální měnu centrální banky (CBDC).

V oznámení uvedla, že Banxico (Mexická banka) bude mít do roku 2024 v oběhu vlastní CBDC, protože považuje “tyto technologie a nejmodernější platební infrastrukturu za možnosti s velkou hodnotou”.

Podle původně španělsky psaného tweetu Banxico plánuje spustit CBDC, který bude v oběhu do roku 2024. V tweetu se rovněž uvádí, že rozhodnutí bylo učiněno poté, co považuje “tyto nové technologie a platební infrastrukturu nové generace za mimořádně důležité jako možnosti velké hodnoty pro pokrok v oblasti finanční inkluze v zemi”. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img