[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět přes 18 000 a roste • Firmy nyní vlastní přes 15 miliard USD v BTC • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Bitcoin v pátek vzrostl, protože obchodníci se odmítli vzdát, když se Steven Mnuchin rozhodl ukončit některá opatření Federálního rezervního systému pro řešení krize. Americký ministr financí uzavřel dva režimy zřízené pro nákup podnikového dluhu, pět dalších programů zahájených pro půjčky středním podnikům, jinak známých jako Main Street Lending Program, jedno opatření, které půjčovalo státním a místním samosprávám, a druhé, které podporovalo aktiva zajištěné cennými papíry. Bitcoin tak neuvěřitelně vyrazil proti tomuto holubičímu přístupu Fedu. Mezi březnem a tímto měsícem stoupla kryptoměna až o 379,21 procenta a porazila S&P 500, zlato a další tradiční investice.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD a LTC/USD – Bitcoin konsoliduje, altcoiny ožívají a přehled trhu zde: BTC – Vzorce trendových patternů! Kde přijde odraz?

Kryptoměny

Firmy nyní vlastní přes 15 miliard USD v BTC

K 20. listopadu mají společnosti podle (firmy Clark Moody a údajů z Bitcointreasuries.org) přibližně 842 229 BTC nebo také 4,54 % dnešní nabídky bitcoinů (BTC). To odpovídá neuvěřitelným 15,3 miliardám USD při současné ceně 18 200 USD. Veřejné společnosti a institucionální investoři neustále hromadí bitcoiny. Jiskra, která začala ambiciózním nákupem BTC ve výši 425 milionů USD od MicroStrategy, vedla k institucionálnímu šílenství kolem dominantní kryptoměny. Poptávka po bitcoinech ze strany společností a institucí pravděpodobně pochází z jejich rostoucí reputace jako digitálního úložiště hodnoty. Bitcoin je jedinečný v tom, že může zajišťovat portfolia proti inflaci, tak jako zlato, ale má potenciál zaznamenat exponenciální růst. Zajišťovací aktiva obvykle stagnují a vykazují nízkou volatilitu po delší dobu. Mají fungovat jako pojištění pro diverzifikované portfolio, takže při poklesu trhu je portfolio chráněno. Bitcoin dosahuje obou vlastností; je schopen fungovat jako zajišťovací aktivum a také dlouhodobě přinášet pro investory velký růstový  potenciál.

Rapper Logic investoval v říjnu 6 mil. USD do BTC

Po výzvě herečky z Game of Thrones Maisie Williamsové o radu, zda na začátku tohoto týdne pokračovat v bitcoinech (BTC), se rapper Logic bez problémů ponořil do bitcoinů. Ve videu, zveřejněném na jeho příběhu na Instagramu, se Logic, vlastním jménem Sir Robert Bryson Hall II, chlubil tím, že „minulý měsíc koupil šest milionů v bitcoinech“. Ukázalo se, že je to zatím obzvláště dobrý finanční tah. V absolutně nejhorším scénáři, kdyby „minulý měsíc“ znamenal, že rapper uskutečnil investici na vrcholu trhu 31. října, pak by jeho 6 milionů dolarů koupilo zhruba 433 BTC za cenu kolem 13 850 USD. Dnes má těchto 433 BTC hodnotu 7 926 500 USD v době publikování, což představuje zisk téměř 2 miliony USD.

Banky, burzy, firmy

CEO Morgan Creek: Politika Fedu vede investory k Bitcoinu a zlatu

Federální rezervní systém USA a vzestup „zombie společností“ pobízejí investory k zajištění proti inflaci pomocí bitcoinů a zlata. Tvrdí to Mark Yusko, zakladatel a generální ředitel investiční společnosti Morgan Creek Capital Management, který ve čtvrtek hovořil s moderátorkou CNBC Fast Money Melissou Lee. Yusko se zaměřil na zombie společnosti (ty, které potřebují výpomoc v době finančního stresu, aby zůstaly v provozu), a nazval je „Ponziho finančním schématem“.

Blockchain, technologie

Verizon přichází s blockchainovým řešením pro boj s fake news

Společnost Verizon minulý měsíc oznámila uvedení Full Transparency, blockchainového open-source produktu. Je navržen tak, aby zvýšil laťku odpovědnosti podniků, a snaží se změnit způsob, jakým společnost Verizon Corporate Newsroom vydává tiskové zprávy, a to tím, že poskytuje autoritativní záznam změn ve veřejné komunikaci. Iniciativa Full Transparency je rozšířením Citizen Verizon, odpovědného obchodního plánu, který podporuje ekonomický, environmentální a sociální pokrok podporou technologie jako nástroje pro zlepšování komunit, vzdělávání a pracovní síly.

DeFi

FileCoin dosáhl velikosti úložiště 1 exabyte, což je více, než má Netflix dat

Filecoin, který získal v ICO z roku 2017 200 milionů USD, byl spuštěn v říjnu tohoto roku. Podle zástupce firmy dosáhla od té doby decentralizovaná blockchainová síť pro pronajímání a půjčování počítačových úložišť jeden exabyte úložné kapacity – přibližně velikost Dropboxu, když podala IPO v roce 2018. Pro srovnání, Twitter produkuje přibližně 4,3 petabajtů ročně, neboli 0,0043 exabajtů. Datová společnost Zeenea odhadovala v březnu 2019, že Netflix uložil 60 petabajtů filmů a televizních pořadů nebo šest procent současné kapacity Filecoinu.

UniSwap přišel o 20 000 USD kvůli podvodné aplikaci v Google Play

Navzdory nedávné ztrátě likvidity přes 1 miliardu USD zůstává Uniswap jednou z nejvíce využívaných platforem v tomto odvětví. Populární jméno však láká k předstírání jiné identity a následně k podvodům. Komentátor Alex Saunders nedávno odhalil takový podvod, který vylákal 20 000 dolarů od nejmenované oběti. Zdá se, že někdo zkopíroval aplikaci Uniswap (UniDEX) a umístil ji ke stažení do obchodu Google Play. Zkopírovaná aplikace obdržela 100 „falešných pozitivních recenzí“, což se zdálo dostatečné pro to, aby oběť zadala svoji záložní frázi soukromého klíče. Jednoduché vyhledávání však ukazuje, že zatímco aplikace UniDEX má více než 50 000 stažení a 4 000 recenzí, falešná aplikace má pouze 100 stažení a výše zmíněných 100 recenzí.

Regulace, CBDC

Čína nyní zmrazila účty těžařům BTC, snaží se zničit konkurenci pro svou CBDC?

Těžaři BTC v Číně mají velký problém: nemohou platit účty za elektřinu. I když jejich těžební farmy mohou každý měsíc generovat kryptoměnu v hodnotě milionů RMB, nedostatek OTC (Liquid Over-the-Counter) center v Číně znamená, že farmy nemohou převádět své vytěžené tokeny na místní měnu, aby mohly platit své režijní náklady. A nyní narazili na překážku, když Peking uzavřel tyto OTC centra a zmrazil bankovní účty spojené s jakoukoli transakcí peněz v kryptoměně.

Prosba redakce: Co vám ve zprávách přebývá nebo naopak chybí? Napište nám do komentářů, ať můžeme zprávy připravovat přesně na míru podle toho, co potřebujete. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře