19.11.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Bitcoin konsoliduje, altcoiny ožívají

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Dow Jones Index spustí v příštím roce indexy kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Visa se spojila s Circle na integraci USDC pro platby • Peter Schiff nařkl CNBC a Grayscale z manipulace s cenou...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Už je to skoro tři týdny od předešlé analýzy na Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH), takže si to už určitě zaslouží komplexnější update. Oba coiny vypadají slibně a hlavně Litecoin se dost rozjel, protože se povedl ubránit jeden z klíčových levelů a posléze prorazit důležitý odpor. Dlouhodobou strukturou trhu se ovšem nic razantního nezměnilo a proto je stále nejzajímavější nákupní oblast kolem 40 USD.

Až Bitcoin v rámci korekce tvrdě dumpne, tak se reálně pod 50 USD můžeme podívat. Záleží však na tom, jak moc budou nakupující ochotní bránit jednotlivé supporty. Nejdůležitější ovšem je, že kolem 45 USD mají instituce nepochybně naakumulováno. Když se sem kurz dostane, tak si svoje pozice budou bránit.

Co se týče trhu s mincí Ethereum, tak jsem toho názoru, že se pod 300 USD spíš už nepodíváme. To bych trh musel měsíce dumpovat, což vzhledem k aktuální situaci nemůže nastat. Tedy, za předpokladu, že jsme v bull runu, což s velkou pravděpodobností jsme.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Jak jsem nakousl v úvodu, tak Litecoinu se povedlo ubránit S/R level 50,68 USD, což nakupující vzali jako impuls k dalšímu nakupování. Nyní je i dobře rozpoznatelná střednědobá tržní struktura, která má podobu broadening wedge. Já předvedenou strukturu nemám vůbec rád, protože je sice bearish povahy, ale volatilita je v rámci toho rostoucí.

Čím je růst strmější, tak tím je posléze pokles strmější – ideální past na nováčky. Leč na Bitcoinu jsme tenhle pattern měli též a podařil se breakout up. Tím chci akorát upozornit, že broadening wedge automaticky neznamená pád do hlubin. Ještě připomenu, že pro potvrzení bull runu je nutné prolomit tu klesající trendovku. Jakmile se kurz dostane ven a tam se i udrží, tak bych neměl pochyb, že jdeme atakovat all time high.

Ať se to každopádně některým libí nebo ne, tak je racionální uvažovat ještě o jednom poklesu k 40 USD. Úplně stačí, aby Bitcoin padl strmě o 30 % a vězte, že pod těmi 50 USD jsme velmi snadno. Avšak zde už je dle Volume profile point of control, což si velcí hráči rádi zběsile brání a pro retail je to proto ideální místo, kde vstoupit. Nechcete jít s davem, chcete jít s fondy a pojišťovnami, které mají miliardový kapitál.

Indikátory

Křivka RSI se blíží k 70 bodům, kde byl trh posledně v létě 2019. Určitě je hodně zajímavé, jak zde trh zareaguje. Co se týče MACD, tak zde je na histogramu identifikovatelná anomálie v podobě medvědí divergence. Mimoto je ta situace dlouhodobě taková, že vrchol histogramu je stabilně nižší a nižší. Bullish jsou akorát křivky indikátoru, kde je identifikovatelný expanzivní trend.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

4H graf si rozebereme pouze ve stručnosti. Stejně jako Bitcoin, tak i Litecoin se vyvíjel v rámci rising wedge. Místo dumpu ovšem přišel průraz horní stěny a zároveň S/R hranice 68,79 USD. Tím se překonalo srpnové swing high a došlo i k retestu úrovně, která se potvrdila jako support.

V těchto chvílích cena konsoliduje v rámci klesajícího kanálu/bull flagu. Průrazem skrze horní stěnu tak může expanze pokračovat. Jaké jsou nýbrž reálné možnosti, tak je potřeba sledovat i právě vyšší časový rámec.

Aktuální situace na 1W TF ETH/USD

Nyní přejdeme k trhu s mincí Ethereum (ETH), kde jsme nepřekvapivě v tom bullish kanálu. Každopádně cena prorazila S/R level 447 USD a chvíli zde i konsolidovala. Level se na základě toho potvrdil i jako support. Technicky je to významný úspěch, protože v těchto cenách jsme konsolidovali posledně v létě 2018.

Dokud se kurz udrží v rostoucím kanále, tak jdeme prostě nahoru. Podstatné je, aby vydržela cenová úroveň 363 USD. Když vycházíme z pouhého price action, tak se tenhle level jeví jako strašně silný support. Avšak za září a říjen zde kurz chaoticky prorážel, což jsme si ukázali v jedné dřívějších analýz a vyjádřil jsem svoji nelibost.

Bohužel v této úrovni ještě není valná likvidita a ta začíná až na S/R levelu 324 USD. Proto se asi poslední zmíněná úroveň jeví jako potenciálně lepší vstup. Víc ke grafu asi nemám, neboť Ethereum je silné a nemyslím si, že by z korekce vzešel hlubší propad, jak po cca těch 300 USD.

Indikátory

Na Histogramu MACD je obrovská medvědí divergence. Na RSI je na první dobrou taky, ale nejsem si úplně jistý. Slovy bych to vysvětloval dlouho, ale řekl bych, že asi platná není.

Na nižším časovém rámci se kurz vyvíjí v rámci rostoucího kanálu. Podle Volume profile se nad S/R hladinou 456 USD vcelku akumuluje a pravděpodobně spatříme ještě snahu kurz pushnout výš. Na nějaký delší vstup to ale v současnosti fakt není, protože od března Ethereum uvařilo více jak 470 %.

Závěr

Když tedy počítáme s tím, že jsme na začátku bull runu, tak se asi vyplatí hledat cenové hladiny, které jsou přívětivé pro dlouhodobé držení. To už si každý musí v hlavě sám určit, na jak dlouhou to chce mít. Nejdůležitější je nyní hledat úrovně, které jsou z pohledu risk/win ratio nejlepší možnost.

Pokud taky čekáte na korekci a chcete kupovat na dlouhodobý hodl, tak nezapomínejte na stop loss. To, že nakupujete na potenciálním dnu, tak to ještě neznamená, že je to na 100 % dno. Vždy existuje možnost, že se vše pokazí.

Když nakupujete bez risk managementu, tak se můžete chytit do pasti a jste rychle tam, kde slunce nesvítí. Nenechávejte se ze všech stran uchlácholit, že je bull run a stačí si říkat, že to nějak dopadne.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře