[Odpolední zprávy] • Bitcoin mohl právě vstoupit do fáze kapitulace • a další články

4.5
(2)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se 13. července silně propadla, k čemuž přispěly nejnovější údaje o americkém indexu spotřebitelských cen. Extrémní volatilita tehdy stlačila aktivum až pod hranici 19 000 USD.

Nyní je však situace zcela odlišná. Bitcoin na tento pokles zareagoval dobře a téměř okamžitě začal získávat hodnotu zpět. O víkendu tak překonal hranici 20 000 USD a dokonce poskočil k 21 000 USD.

Uplynulých 24 hodin se také ukázalo jako poměrně býčích. Bitcoin přidal více než 1 500 USD a vyšplhal se téměř až na 22 500 USD, aktuálně se nachází kolem úrovně 22 250 dolarů za minci. To je nejvyšší cenová úroveň BTC za více než měsíc.

Posledních několik dní se většině altcoinů dařilo poměrně dobře a v čele se umístilo ethereum. ETH bylo možná poháněno nedávným spuštěním 9. shadow forku, který byl v provozu. Toto aktivum 13. července kleslo na úroveň kolem 1 000 USD, ale od té doby přidalo téměř 50 % hodnoty a nyní se blíží 1 500 USD. Tato cenová akce přichází po dalším 9% nárůstu za posledních 24 hodin. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Velmi úspěšný týden, trh reaguje růstem

Kryptoměny

Indická ministryně financí vyzývá skupinu G20 ke sdílení informací o kryptoměnách

Kryptoměny je třeba zahrnout do oblasti působnosti daňových informací sdílených jednotlivými zeměmi, uvedla indická ministryně financí Nirmala Sitharaman na ministerském sympoziu skupiny G20 o daních a rozvoji na Bali.

Skupina G20 by měla prozkoumat možnost výměny informací o nefinančních aktivech, na něž se dosud nevztahují společné standardy vykazování (CRS), uvedla místní média s odvoláním na Sitharaman. Údajní daňoví únikáři využívají nefinanční aktiva k přesunu majetku, tvrdila.

Většina významných indických obchodníků s kryptoměnami se buď přesunula do zahraničí, nebo působí prostřednictvím offshorových subjektů v důsledku vysokých daní uvalených vládou. Indická vyšetřování daňových úniků ukázala, že využívají více subjektů k ukrytí majetku, který není vykázán, uvedla Sitharaman. [2a]

Bitcoin mohl právě vstoupit do fáze kapitulace

S cenou bitcoinu (BTC), která se vrátila na 22 000 dolarů, se mnoha obchodníkům honí hlavou otázka, zda již bitcoin dosáhl dna, nebo se právě nachází ve fázi chvilkového odrazu.

Podle ekonoma a obchodníka Alexe Krügera, který využíval data společnosti Arcane Research, červnová statistika s podílem měsíčně prodané produkce BTC překonává předchozí měsíce. Alex Krüger napsal 17. července následující:

“Těžaři v červnu panicky prodávali ve velkém. Další jasná známka kapitulace.”

Skutečnost, že trh pokračoval v expanzi navzdory problémům věřitelů a klesajícím měnám, což vše má negativní vliv na sektor kryptoměn, by mohla naznačovat možné dno, protože trh si v posledním měsíci navzdory nepříznivým titulkům nadále udržuje konstantní hodnotu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Celsius Network by mohla přispět k boji o těžbu kryptoměn

Celsius Mining, těžařská odnož problémové krypto firmy Celsius Network, má podle podání věřitele na konkurz stále více než 80 000 těžebních zařízení. Z insolvenčního spisu vyplývá, že Celsius Mining má stále 80 850 těžebních rigů, přičemž 43 632 rigů je stále v provozu.

Před podáním žádosti o vyhlášení úpadku podle kapitoly 11 měla firma v plánu provozovat 120 000 strojů, které by do konce roku 2022 vyprodukovaly více než 10 000 bitcoinů.

Prodej strojů společnosti Celsius Mining by zvýšil tlak na pokles již tak klesajících cen strojů, ale firma může také pokračovat v produkci bitcoinů, aby splatila svůj dluh, uvedl podle agentury Bloomberg analytik společnosti CoinShares Matthew Kimmel. [3a]

Zákazníci společnosti Celsius mohou na přístup k finančním prostředkům čekat roky

Vyhlídky věřitelů společnosti Celsius na to, že v dohledné době získají zpět své finanční prostředky z burzy, se zdají být mizivé a strany by se měly připravit na delší soudní tahanice.

Celsius vyvolal v krypto průmyslu šok, když minulý měsíc zastavil výběry s odvoláním na nepříznivé tržní podmínky. Po tomto kroku následovalo podání návrhu na vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11 v New Yorku, které odhalilo deficit v rozvaze ve výši 1,2 miliardy dolarů a více než 100 000 věřitelů.

Šest právníků specializujících se na konkurzní záležitosti prozradilo, že vypořádání věřitelů ohrožené firmy bude složitý proces, jehož řešení může trvat roky. Další krypto firmy, jako Voyager a Three Arrows Capital, rovněž požádaly o vyhlášení bankrotu podle kapitoly 11, aby “reorganizovaly” své obchodní záležitosti, dluhy a majetek. [3b]

CBDC, Regulace

Guvernér australské centrální banky podporuje krypto technologie v soukromém sektoru

Guvernér australské centrální banky Phillip Lowe uvedl, že soukromé řešení “bude lepší” pro kryptoměny, pokud budou rizika zmírněna regulací.

Lowe se k tomu vyjádřil na nedávném finančním zasedání skupiny G20 v Indonésii. Agentura Reuters v neděli uvedla, že představitelé dalších zemí diskutovali o dopadu stablecoinů a decentralizovaných financí (DeFi) na globální finanční systémy.

Nedávná rizika spojená se stablecoiny lze do značné míry přičíst na vrub depegačním událostem. Lowe navrhl, že silná regulace nebo dokonce státní podpora by mohly pomoci zmírnit rizika pro veřejnost:

“Pokud mají být tyto tokeny široce využívány komunitou, budou muset být podporovány státem nebo regulovány stejně, jako regulujeme bankovní vklady.”

[4a]

Rusko a nový zákaz kryptografických plateb

Vladimir Putin, ruský prezident, podepsal nový zákon, který zakazuje používání kryptoaktiv a dalších “digitálních aktiv” v oblasti plateb, přestože placení kryptoměnami je v zemi již nelegální.

Používání kryptoměn jako platebního prostředku bylo zakázáno v lednu 2021, kdy byl v Rusku oficiálně přijat zákon 259-FZ (který prošel Státní dumou v polovině roku 2020).

Nový zákon, který vstoupí v platnost koncem tohoto měsíce, dělá jen málo, jen zákon 259-FZ posiluje. Obsahuje však více podrobností a odstraňuje některé někdy matoucí a nejasné pojmy používané v zákoně z roku 2021.

Zakázání krypto plateb je jediným bodem týkajícím se kryptografie, na kterém se ministerstvo financí a centrální banka skutečně shodují. Ministerstvo, které vytvořilo návrh zákona zaměřený na regulaci kryptoměn, by chtělo toto odvětví legalizovat, zatímco centrální banka je pro úplný zákaz. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Alex

Ty jsi tak moudrý. V teletníku musíš být za hvězdu.

Asi Banán

Řekl bych, že movití lidé mají lepší věci na práci než den co den komentovat věci, které by jim jinak byly na párku.

spot_img