18.07.22 Analýza BTC/USD – Velmi úspěšný týden, trh reaguje růstem

5
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) se dostal nad 22 000 USD a pořád si drží momentum. Jak jsem říkal v sobotní video analýze, jestli zavře týdenní svíce s dlouhým spodním knotem, mohou to tržní účastníci považovat za signál k cenovém růstu. Máme totiž z pohledu týdenního grafu další svíci říkající, že supportní pásmo okolo 19 000 USD je velmi spolehlivé.

Máme vyhráno? To určitě ne, ale bitcoin je opětovně iniciativní a po několik týdnů se opakovaně dařilo bránit klíčový support. Co ještě více by bylo potřeba?

Risk on sentiment a očekávání

Jistou dobu jsem říkal, že potřebujeme risk on prostředí. Zkrátka potřebujeme, aby spekulanti a investoři byli ochotni riskovat. Přestali se bát a vstoupili do trhu. Jelikož jsem přesvědčený, že ten kapitál pořád na těch burzách a u brokerů je. Nikam nezmizel, jen se všichni dlouho báli. A část samozřejmě akumulovala blízko dna. Ale to platí hlavně pro institucionální spekulanty. Jak to tak bývá, drobní obchodníci spíše u dna houfně prodávají. Ve velké panice.

Čili taková ta moudra, že máte být hamižní v době, kdy se všichni ostatní bojí a naopak se bát, když jsou všichni hamižní, má určitě něco do sebe. Na cenách 50 000+ bylo rozumné být hodně velkým pesimistou. Nyní je třeba být optimistou. Však už bitcoin hodně z ceny ztratil. Není tak drahý jako ještě před několika měsíci. A čím níž cena půjde, tím větší optimismus je vhodný. Naopak mít radost z dalšího poklesu ceny.

Dolarový index

Dolarový index začal rapidně klesat. Přesně to jsme potřebovali pro potvrzení risk on prostředí na trzích. Když dolarový index pumpuje, bitcoin moc nahoru nechce. To již jistou dobu víme. Dolarový index je do značné míry překoupený, takže by vůbec nevadilo, když by několik týdnů šel dolů. A to úplně stačí na to, aby se bitcoin dostal nějaké solidní cenové hladiny.

Fed Watch
Fed Watch

Co se týká očekávání ohledně dalšího růstu základní úrokové sazby, misky vah se posunuly ve prospěch růstu o 0,75 procentního bodu. To ale neznamená, že k „hiku“ o celý procentní bod nemůže dojít. Stále to lidově řečeno visí ve vzduchu. Zatím ale počítáme spíše s tím, že Fed bude v tomto ohledu střídmější.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Konečně se dostáváme k BTC. Jak jsem zmiňoval, nebylo žádným překvapením, že bitcoin svůj postup zastavil u 200týdenního klouzavého průměru. Řečená dynamická hladina fungovala hodně dlouho jako spolehlivý support. Takže by bylo bláhové si myslet, že kurz úroveň zespoda ihned prorazí.

Proto jsem tvrdil, že je klíčové, jak se trh se zamítnutím vypořádá. A vypořádal se slibně. Týdenní svíce z minulého týdne je Doji. Takže titěrné tělíčko v horní polovině a dlouhý spodní knot. Support kolem 19 000 USD byl zase úspěšně ubráněn. A jakmile týdenní svíce zavřela v Doji podobě, v podstatě na minutu se kurz rozjel nahoru.

bitcoin BTC

To je velmi dobré znamení, protože nám to říká, že tržní účastníci si skutečně uvědomují, co se vlastně stalo. Pokus medvědů byl u klíčového supportu zamítnut. A nyní se kurz BTC zase musí poprat s 200týdenním klouzavým průměrem. Jestli budou býci úspěšní, možná se konečně dočkáme pravého bearmarket rally – možná v něm už jsme.

Indikátor RSI se vyšplhal zpátky nad hraničních 30 bodů. Hodnoty indikátoru se pod 30 body zdržovaly hrozně dlouho. Zhruba 5 týdnů, což je historickým prismatem velký nadstandard.

Závěrem

Tržní situace vypadá nyní objektivně moc dobře. Klíčový support se medvědům nepodařilo prolomit. Už jenom to je zásadní signál. Je třeba ovšem prorazit 200týdenní klouzavý průměr. Samotný průlom je logicky nový signál k růstu. Jestli bude bitcoin úspěšný, nastíníme si další možnosti.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Hodnocení článku :
     

Ty falešné objemy na Binance jsou hrozný, nejde z toho teď poznat, jakou má odraz sílu…

Jan
Hodnocení článku :
     

No nevím, smrdí mi to jako Bull trap

Lhts

Také bych řekl ze se zase vrátíme. Kdy se to otočí těžko říci. Nechce se mi věřit ze by nechali vyklouznout hned ted všechny kteří nakoupili kolem 30ti tis. Což byl support na který všichni strašně dlouho čekali. Otázka kdo a za kolik kolem 30 koupil v období černé labutě. Ty objemy nebyly nic moc.

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Libor

trh jakoby zcela ignoruje ten plynovy armagedon co visí v luftě, tak hura nahoru,az gazprom oznami ze proste vyšší moc zauradovala, a nejde s tom nic delat, tak evropa a s ni amerika poleti hadejte kam

Lhts

Nevim jak vy ale já uz jsem dávno “smireny” s tim ze Rusko zavře všechny kohoutky do Evropy. Je to jejich strategie (vyvolat chaos, možné sociální bouře atd. S výhledem tlaku lidi na změnu politiky vůči Rusku – snížení sankci.) Svým způsobem čím dříve tim lépe. Všichni kdo dnes topí plynem elektřinou MUSI přemýšlet jak tento zdroj nahradit. (Dřevo, tepelná čerpadla, fotovoltaika – pomoc, Ale hlavně ÚSPORY a svetr navíc na pristi zimy!)

Poslední editace 1 rok před přes Lhts
Poustnak

Rusove to nevypli doposud tak proc by to delali ted? Jestli jim cela evropa hazi klacky pod nohy uz mesice tak se divim ze plyn stale tece. Urcite za tim bude neco vice co se k nam nedostane.

Lhts

Nemohou to preci vypnout hned. To by si napr. Vůči Německu které je silné závislé na plynu zavřeli vrátka ( byl by to defacto válečný akt) a hlavně Německo považují za svého černého koně v Evropě. Podívejte se na současný vlazny přistup socialistů.
Navleknou to na nějaký technicky problém, pripadne svedou na Ukrajinu (raketový útok) a budou pak dloooooho opravovat a některé “zásadní” díly jim budou “chybět” Diky sankcím (kompresory v Kanadě )

Vilemina

Za plynem je to, ze pro Putina je cíl drahy plyn. Pokud Evropa nenaplní před zimou zásobníky, cena bude vysoko. Pokud pak s podzimem bude dal vydírat a hlásit poruchy a tak, stoupne ještě víc. Tedy to co se děje je úplně logicky jev, zákulisní jednání bezesporu cile probíhají, ale až někdy do října/listopadu těžko budou mít nějaké wow výsledky. Potom možná jo, neboť vymrznuti nepřítele je klíčová Ruska válečná taktika už od Napoleona a jsou v tom skutecne dobří😉

Lhts

Pochopte ze prezident Putin ví ze ho Evropa spíše dříve nežli později uplne odrizne od evropských přijmu Za plyn a ropu. Jeho jedinou šanci je vyvolat chaos, sociální nepokoje, změny vlád v evropských zemích ( EU) nalezení leadru s jednoduchým řešením (populisty). Evropa nyní Jasne naznačuje ze s “putinovskym Ruskem “ nechce mit nic společného. Rusko “drobné” za dočasný výpadek přijmu přežije, dávno uz jedna (jednalo ) s Čínou, Indii, Malajsii atd. P.S. Rusko ví že to přehnalo. Snaží se najít nějakou cestu ke krátkodobé “normalizaci” vztahu. Dost lidem v Rusku vadí ze přišli o západní vymoženosti (Mekac, vyhlazování obličejů na Instagramu, platby kartami atd. ) Samozřejmě pokud by se Rusku podařilo zcela ovládnout Ukrajinu což byl původní plán byka by situace úplně jiná. Nyní se Rusko chytilo do pasti vlastní vojenskou neschopnosti (dvojnásobná ostuda)

spot_img