[Odpolední zprávy] • Bitcoin by mohl dokončit září v zelených číslech navzdory regulačnímu tlaku • a další články

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Zvýšená volatilita, které Bitcoin čelil v posledních dnech, pokračovala i včera. Kryptoměna podruhé během několika dní klesla pod 41 000 USD, ale býci ji téměř okamžitě vyhnali o několik tisíc dolarů nahoru. Bolest však ještě neskončila, protože se objevil další pokles ceny, který ji srazil na nové minimum 40 800 USD. Situace se opět poněkud rychle změnila a tentokrát se BTC vydal výše.

Během několika hodin Bitcoin přidal zhruba 3 000 USD na hodnotě a dosáhl intradenního maxima 43 800 USD. Od této chvíle však ustoupil o několik set dolarů a aktuálně stojí kolem 43 000 USD.

Většině alternativních mincí se v posledních dnech nepodařilo vykázat žádné výraznější zisky. Jedním z největších poražených bylo Ethereum, které se propadlo z hodnoty nad 3 100 USD na 2 900 USD, kde se chvíli nacházelo. V posledních 24 hodinách se ETH vydalo na cestu a vystoupalo nad 3 000 USD, ale od této chvíle se opět vrátilo pod tuto úroveň. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dolar drtí Bitcoin

Kryptoměny

Bitcoin by mohl dokončit září v zelených číslech navzdory regulačnímu tlaku

Po pomalém začátku týdne zažívá dnes Bitcoin (ve čtvrtek 30. září) pozitivní cenové pohyby a vypadá to, že měsíc zakončí v zelených číslech, přestože se na barometru objevují extrémní obavy.

Od středy si kryptoměna připsala více než 2 %, což jí umožnilo získat zpět své předchozí maximum 43 000 USD. Zajímavé je, že cena dalších významných kryptoměn následovala příkladu BTC, přičemž srovnatelný nárůst ceny zaznamenaly také Ethereum (ETH) a Ripple (XRP).

V současné době se vlajkové digitální aktivum obchoduje za 43 297 USD, což je podle CoinMarketCap.com denní nárůst o 2,07 %, ale za posledních sedm dní pokles o 2,11 %. [2a]

V říjnu očekávejte největší krach na světě, říká Robert Kiyosaki

Americký podnikatel a autor knihy o osobních financích “Bohatý táta, chudý táta” Robert Kiyosaki předpověděl, že v říjnu dojde k všeobecnému krachu trhu, včetně Bitcoinu, zlata a akcií.

V rozhovoru pro Kitco News Kiyosaki vysvětlil několik faktorů kolem ekonomiky, které vyvrcholí krachem, který označil za největší na světě.

Autor uvedl faktory, jako je rostoucí zadlužení, a zároveň prohlásil, že případný krach nabízí příležitost investovat do aktiv považovaných za uchovatele hodnoty, jako je Bitcoin, zlato a stříbro.

Poznamenal, že možný krach bude důsledkem rozhodnutí Federálního rezervního systému a ministerstva financí. Kiyosaki zastává názor, že rozhodnutí těchto institucí neodrážejí současný stav ekonomiky. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Kraken odhalila zranitelnosti v “běžně používaných” bitcoinových bankomatech

Kraken Security Labs, kyberbezpečnostní odnož kryptoburzy Kraken, identifikovala několik zranitelností v běžně používaných bitcoinových bankomatech General Bytes BATMtwo.

“Náš tým zjistil, že velké množství bankomatů je nakonfigurováno se stejným výchozím administrátorským QR kódem, což umožňuje komukoli s tímto QR kódem přistoupit k bankomatu a kompromitovat ho,”

– napsal tým Kraken Security Labs v blogovém příspěvku, v němž zranitelnosti odhalil.

“Náš tým také zjistil nedostatek mechanismů bezpečného spouštění systému a kritické zranitelnosti v systému správy bankomatů,”

– dodal Kraken.

Zjištění společnosti Kraken mají pro stroje General Bytes hardwarové i softwarové důsledky. [3a]

Kryptoburza CoinEx odstraní v říjnu všechny uživatele z pevninské Číny

Kryptoburza CoinEx ukončuje provoz v pevninské Číně, aby vyhověla místním protikrypto předpisům.

Společnost 30. září oficiálně oznámila, že zcela vyřadí uživatelské účty ověřené jako občany pevninské Číny i účty propojené s mobilním telefonním číslem z pevninské Číny.

Burza požádala uživatele se sídlem v pevninské Číně, aby svá kryptoaktiva z platformy stáhli do 31. října 2021. CoinEx pak plánuje od 30. září deaktivovat účty s nulovými aktivy. [3b]

CBDC, Regulace

Novozélandská centrální banka vydává emisní dokument o digitální měně

Rezervní banka Nového Zélandu (RBNZ) zveřejnila emisní dokument, ve kterém poskytuje svůj pohled na digitální měny centrální banky (CBDC). V dokumentu jsou nastíněny účely a návrhy CBDC, jakož i potenciální přínosy a související rizika. Banka bude do 6. prosince žádat o připomínky k navrhovanému dokumentu.

Dokument se zaměřuje na “univerzální” CBDC, což je digitální měna vydávaná “jakémukoli jednotlivci nebo podniku, který ji chce používat”.

“Takový ‘univerzální’ CBDC by byl svou funkcí blíže hotovosti a lépe by plnil úlohu peněz centrální banky než ‘velkoobchodní’ CBDC,” napsala RBNZ.

Centrální banka zdůraznila, že případný novozélandský CBDC by byl digitálními penězi vydávanými bankou vedle hotovosti. I když množství hotovosti v oběhu na Novém Zélandu roste, většina lidí ji stále používá “úměrně méně k transakcím”, poznamenala banka. [4a]

Po zákazu kryptoměn omezuje digitální peněženka imToken některé přístupy pro čínské uživatele

Decentralizovaná peněženka imToken omezuje přístup k některým službám, které nabízí, pro uživatele v Číně v návaznosti na nejnovější zákaz, který minulý pátek vydaly nejvyšší čínské úřady.

Společnost omezila uživatelům v Číně přístup a používání finančních aplikací třetích stran, včetně aplikací decentralizovaných kryptoburz, těžby podílů a těžby likvidity, jakož i dalších decentralizovaných finančních aplikací (DeFi), jako jsou půjčky a deriváty, uvedla ve středu společnost imToken.

V rámci Číny, kde jsou digitální tokeny definovány jako virtuální komodity, mohou uživatelé držet tokeny prostřednictvím peněženky, ale “musí si dávat pozor na některé technologie blockchainu a chytrých smluv, v podstatě na spekulace, podvody, pyramidová schémata, praní špinavých peněz a další nezákonné činy,” varovala společnost imToken. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: