[Odpolední zprávy] • Binance údajně usiluje o globální financování • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po propadu ceny z minulého týdne se Bitcoin během víkendu začal zotavovat a v sobotu a v neděli poprvé po několika dnech dosáhl hodnoty 60 000 USD. Tuto kýženou úroveň se mu však překonat nepodařilo a následné odmítnutí ho vyhnalo na jih.

Během několika hodin ztratil BTC přibližně 3 000 USD a propadl se pod 57 000 USD. Situace se poměrně dramaticky změnila, když Bitcoin včera přešel do ofenzivy a vyšplhal se nad 59 000 USD.

Ukázalo se však, že šlo o falešný růst, protože BTC během několika následujících hodin ztratil veškerou dynamiku a klesl pod 56 000 USD. Následoval další volatilní pohyb, při kterém Bitcoin prudce vzrostl o více než tisícovku a přiblížil se k 57 000 USD. Aktuálně se pak nachází kolem ceny 56 460 USD.

Většina altcoinů v posledních 24 hodinách napodobila výkonnost BTC, což znamená, že se nyní nacházejí v červených číslech. Ethereum se za den propadlo o 1,5 % a kleslo na 4 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – pokles pokračuje, jak hluboko?

Kryptoměny

Salvador plánuje vydat dluhopisy v BTC, dluhopisy denominované v dolarech klesly na historické minimum

Závazek země k Bitcoinu a technologii blockchain ve finančním systému může být pro investory s tradičnějším přístupem k investování obtížný. Dluhopisy země kryté dolarem zaznamenaly nové historické minimum poté, co prezident Salvadoru odhalil plány na dluhopisy kryté Bitcoinem, uvádí agentura Bloomberg.

Salvadorské dluhopisy v USD se splatností v roce 2050 klesly na 64,4 – nové historické minimum. Dluh této země byl v pondělí jedním z nejhorších na trhu zahraničního dluhu. Hlavním důvodem rychlého poklesu je plán prezidenta Bukeleho prodat státní dluhopisy v bitcoinech.

Velká část rizik, kterým investoři čelí, pochází z toho, že současná salvadorská vláda není ochotna navázat řádný vztah s MMF. Bukeleho strana propustila pět nejvyšších soudců a generálního prokurátora. [2a]

Banky, burzy, firmy

Binance údajně usiluje o globální financování

Binance, největší světová kryptoburza, údajně jedná se suverénními globálními investičními fondy, aby jim prodala podíl ve společnosti.

Tip: Zaregistrujte se na Binance ještě dnes a začněte zhodnocovat své finance investováním do kryptoměn.

Kromě plánovaného „megafinancování“ pro svůj podnik Binance.US se sídlem ve Spojených státech nyní Binance usiluje také o globální financování, aby zlepšila vztahy s regulačními orgány, uvedl generální ředitel Binance Changpeng Zhao v úterním rozhovoru pro Financial Times.

Podle Zhaoa je cílem chystaného financování zlepšit její „vnímání a vztahy“ s mnoha vládami, protože v letošním roce se proti Binance postavilo několik finančních regulátorů po celém světě. [3a]

Společnost Citigroup plánuje přijmout 100 zaměstnanců, aby posílila divizi digitálních aktiv

Podle zprávy agentury Bloomberg chce Citigroup vstoupit do závodu s nabídkou kryptoaktiv tím, že najme 100 lidí pro svou divizi blockchainu a digitálních aktiv.

Firma jmenovala Puneeta Singhviho vedoucím oddělení digitálních aktiv pro skupinu institucionálních klientů (ICG), uvádí se ve zprávě. Singhvi dříve vedl oddělení blockchainu a digitálních aktiv v týmu Citi Global Markets.

V e-mailovém prohlášení zaslaném agentuře Bloomberg firma uvedla, že posuzuje poptávku klientů v oblasti digitálních aktiv, a dodala: „Před nabídkou jakýchkoli produktů a služeb studujeme tyto trhy, stejně jako vyvíjející se regulační prostředí a související rizika, abychom splnili naše vlastní regulační rámce a očekávání dohledu.“ [3b]

Indické banky se i nadále brání kryptu týden předtím, než se legislativa dostane do parlamentu

V době, kdy má indická vláda příští týden předložit k projednání v parlamentu kryptolegislativu, varují indické banky klienty před investicemi do kryptoměn.

Podle zprávy deníku Economic Times banky HDFC, Axis a ICICI v uplynulých týdnech rozeslaly zákazníkům e-maily, v nichž je varovaly před riziky investic do kryptoměn. Bankéři se obávají, že agresivní reklamní kampaně kryptoburz, které někteří považují za zavádějící, dostatečně neinformují o rizicích investice a mohou investory nalákat. [3c]

CBDC, Regulace

Čínský úřad Fujian zopakoval zásah proti těžbě kryptoměn

Další provincie v Číně přijímají vážná opatření k potlačení těžby kryptoměn v návaznosti na úplný zákaz vyhlášený 24. září nejvyššími orgány země.

Komise pro rozvoj a reformy jihovýchodní čínské provincie Fujian v pátek uspořádala videokonferenční setkání s místními úřady, aby si ujasnila jejich povinnosti, a zavázala se „vyčistit“ těžební operace virtuálních měn, uvádí se v prohlášení místního regulačního orgánu.

Ještě minulý týden Wei Meng, mluvčí Národní rozvojové a reformní komise (NDRC), nejvyššího ekonomického plánovače v zemi, na tiskovém brífinku uvedl, že v rámci dalšího kroku potlačování se úřady zaměří na razie v průmyslových těžebních seskupeních a na ty, které provádějí státem vlastněné subjekty. Pokud se zjistí, že se některý subjekt podílel na těžbě kryptoměn, může mu být podle Meng uložena sankční povinnost platit poplatky za elektřinu v budoucnu. [4a]

V Číně se objevují podvody s digitálními jüany, zatímco centrální banka připravuje e-CNY

Policie ve Vnitřním Mongolsku odhalila další případ podvodu s e-CNY, což je nejnovější příklad nárůstu trestných činů týkajících se digitálního jüanu v době, kdy Čína pokračuje v pozvolném zavádění digitální měny centrální banky (CBDC) po celé zemi.

Policie v Baotou, jednom z největších měst v regionu Vnitřní Mongolsko, zatkla podezřelého s příjmením Gao v případu, který se jevil jako telepodvod s celkovou částkou přes 8 milionů jüanů (1,25 milionu USD), uvedla místní policie v sobotním prohlášení.

Během vyšetřování policie zjistila, že peníze plynuly do konkrétní elektronické peněženky, která byla později po konzultaci s bankami a platebními společnostmi třetích stran identifikována jako peněženka e-CNY. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: