[Odpolední zprávy] • Cardano jako nejvíce držená kryptoměna na medvědím trhu • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin strávil většinu víkendu obchodováním kolem hranice 30 000 USD (a také pod ní), než v pondělí zahájil působivý vzestup. Ten vynesl aktivum na několikadenní maximum těsně pod 32 000 USD. Zatímco se býci připravovali na další jízdu na sever, medvědi tento pohyb zachytili a udělali to, co dělali několik posledních týdnů, a BTC tvrdě zatlačili zpátky na jih.

Během několika minut se primární kryptoměna propadla o téměř 3 000 USD na 29 250 USD. I když to byla sama o sobě divoká jízda, nezastavila se, protože BTC začal rychle získávat půdu pod nohama a o několik hodin později se ocitl na 31 500 USD. Poté se zase vrátil o kus zpět a v současné době se nachází na úrovni zhruba 30 500 USD.

Altcoiny zažily za posledních 24 hodin podobné cenové výkyvy a většina z nich je nyní mírně v zelených číslech. Ethereum včera kleslo hluboko pod 1 800 USD, ale nyní se po 2% nárůstu již nachází zpět nad touto úrovní. [1]

Technická analýza: ETH/USD – Postupná rotace u konfluence

Kryptoměny

Cardano jako nejvíce držená kryptoměna na medvědím trhu

Dne 8. června došlo k výraznému nárůstu hodnoty měny cardano (ADA), která za předchozích 24 hodin vzrostla o celých 8 %, protože investoři o toto aktivum nadále projevují zájem v době, kdy trh s kryptoměnami začíná vykazovat známky zlepšení.

Stojí za zmínku, že tento zájem vyšel najevo několika různými způsoby, přičemž nejnověji se toto aktivum umístilo na prvním místě v nedávné anketě s názvem “Kterou kryptoměnu držíte nejvíce v době medvědího trhu?”.

Konkrétně průzkum, který 7. června prostřednictvím Twitteru provedla společnost London Real, ukázal, že z 8 861 hlasů je cardano v drtivé většině nejoblíbenější kryptoměnou, kterou lze držet během medvědího trhu, přičemž 77 % hlasujících zvolilo ADA. [2a]

Solana shromáždila 100 milionů dolarů na podporu krypto projektů v Jižní Koreji

Solana Ventures a Solana Foundation představily investiční a grantový fond ve výši 100 milionů dolarů na podporu rozvoje kryptoměnových projektů v Jižní Koreji. Iniciativa by také mohla shromáždit vývojáře a společnosti k blockchainu solana, který nedávno prošel vážnými technickými potížemi, včetně šestihodinového výpadku.

Mnohamilionový fond bude rozdělen především směrem k projektům založeným na solaně a teře. Druhý jmenovaný se minulý měsíc dostal na titulní stránky novin poté, co se ceny jeho nativního tokenu LUNA a jeho algoritmického stablecoinu UST zhroutily prakticky na nulu. Mnoho korejských platforem proto zmírnilo svůj odklon od terry k jiným blockchainovým sítím. [2b]

Banky, burzy, firmy

Hlavní jihokorejské kryptoburzy vyřazují litecoin z burzy

Hlavní kryptoburzy v Jižní Koreji vyřadily litecoin (LTC) z obchodování několik týdnů po označení jeho upgradu MimbleWimble (MWEB) zaměřeného na ochranu soukromí.

Ve středečním veřejném oznámení společnost Upbit jako hlavní důvod ukončení podpory LTC uvedla zákon o oznamování a používání specifických informací o finančních transakcích, který zakazuje anonymní transakce.

Vyřazení z obchodování přichází ve světle dlouho očekávaného upgradu MWEB, který učinil transakce LTC neveřejnými a skryl některé klíčové identifikátory. Upgrade byl zveřejněn na začátku tohoto roku, téměř dva roky po jeho prvním návrhu. [3a]

Společnost Yuga Labs zrušila kód, který umožnil vytvoření nekonečného počtu Bored Apes

Společnost Yuga Labs více než rok poté, co poprvé uvedla, že tak učiní, zrušila možnost razit nekonečný počet nezaměnitelných tokenů (NFT) Bored Ape Yacht Club – odstranila tak potenciální zranitelnost hackerů, která mohla způsobit, že trh zaplaví nové opice.

“Majitel smlouvy se nyní spálil. I když jsme to chtěli udělat už dlouho, z opatrnosti jsme to neudělali. Cítili jsme se pohodlně, když jsme to udělali nyní. Vše hotovo,”

– uvedl na Twitteru spoluzakladatel společnosti Yuga Labs a vývojář známý jako EmperorTomatoKetchup.

EmperorTomatoKetchup a další spoluzakladatel společnosti Yuga Labs známý jako Gargamel poskytli odkaz na transakci, při níž byl kód zrušen, s časovým údajem 19:07 SELČ 7. června. [3b]

Binance se snaží získat krypto licenci na Filipínách

Největší světová burza se údajně snaží rozšířit své působení o trh jihovýchodní Asie v rámci snah o globální expanzi.

Podle reportéra ABS-CBN Jekkiho Pascuala jedná Binance s orgány tržního dohledu na Filipínách o schválení regulačními orgány. Pascual poznamenal, že generální ředitel Changpeng Zhao tuto zprávu prozradil při středečním rozhovoru s místními médii.

Ze sdílených komentářů vyplývá, že obří kryptoburza usiluje o dvě licence, licenci vydavatele elektronických peněz (EMI) a licenci poskytovatele služeb virtuálních aktiv (VASP). Obě schválení by firmě mohla umožnit nabízet širokou škálu produktů v oblasti kryptoměn a digitálních aktiv v rychle rostoucí ekonomice jihovýchodní Asie. [3c]

CBDC, Regulace

Bank of Uganda vyzývá kryptoměnové firmy, aby s centrální bankou projednaly technické záležitosti

Ugandská centrální banka doporučila členům Ugandské asociace pro blockchain, aby více porozuměli sektoru kryptoměn. Banka uvedla, že bude ráda spolupracovat s krypto platformami v rámci svého připravovaného regulačního sandboxu.

V dopise z 1. června adresovaném Kwame Rugungovi, předsedovi Blockchain Association of Uganda (BAU), se odvolává na setkání obou stran, které se uskutečnilo počátkem minulého měsíce. Podle centrální banky by skupina měla před další diskusí o technických otázkách zlepšit regulaci.

V červnu 2021 centrální banka vypracovala regulační rámec, který umožnil FinTech společnostem v rámci země testovat různá finanční řešení. Testovací fáze však bude probíhat v kontrolovaném prostředí a zároveň doufá, že se v Ugandě rozvine zavádění elektronických plateb a dalších digitálních řešení. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img