[Odpolední zprávy] • Binance prosazuje povinný KYC pro všechny uživatele • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoin se včera propadl na několikadenní minimum kolem 44 000 USD. Stalo se tak poté, co se aktivu na začátku tohoto týdne nepodařilo překonat hranici 48 000 USD. V tu chvíli však býci posílili a obrátili trajektorii ceny BTC. V následujících hodinách začala hodnota Bitcoinu postupně růst a krátce dokonce překročila 47 000 USD.

Přestože se mu nepodařilo udržet se nad touto cenovkou, je stále o téměř 3 000 USD výše než včera.

Ethereum, druhá největší kryptoměna, se za den zvýšila o 7 % a získala zpět 3 200 USD. [1]

Technická analýza: XMR/USD – otevře se cesta pro další cenovou expanzi?

Přehled trhu: Přichází odmítnutí, nebo příprava na 50 000 USD?!

Kryptoměny

Nejlepší světový správce aktiv drží 384 milionů dolarů v akciích těžební firmy na kryptoměny

Z dokumentace největšího světového správce aktiv, společnosti BlackRock, vyplývá, že drží akcie společností z oblasti těžby kryptoměn a bitcoinů v hodnotě 384 milionů dolarů.

Údaje z podání SEC ukazují, že společnost BlackRock, která se zabývá správou investic, drží akcie firem zabývajících se těžbou bitcoinů v hodnotě 384 milionů dolarů. Firma je největším světovým správcem aktiv s 9 biliony dolarů ve správě.

Společnost BlackRock v posledních několika letech uvažovala o prostoru kryptoměn, což odstartovalo mnoho diskusí o rostoucím přijetí. Společnost neinvestuje přímo do kryptoměn, jako mnoho institucionálních investorů, ale spíše se rozhoduje investovat do firem spojených s tímto odvětvím. [2a]

Cardano dosáhlo nového historického maxima

Cardano dosáhlo nového historického maxima a za posledních 24 hodin vzrostlo o více než 20 %, přičemž cena ADA dosáhla podle CoinMarketCap vrcholu 2,55 USD. Nejnovější rally na kryptotrhu zaznamenala, že celková tržní kapitalizace opět přesáhla 2 biliony USD, a v jejím čele stojí dva největší konkurenti Etherea – Cardano a Solana, jejichž hodnota se jen za poslední měsíc více než zdvojnásobila.

Cardano je nyní opět třetí největší kryptoměnou s tržní kapitalizací přesahující 80 miliard USD a nachází se těsně pod Bitcoinem a Ethereem. Zatímco nejnovější vzestup Solana lze přičíst jeho vstupu do prostoru NFT a novému cross-chain mostu Wormhole, cena ADA jen díky spekulacím vzrostla za poslední týden o více než 30 %.

Investoři ADA nadále tlačí hodnotu Cardana výše v očekávání, že 12. září bude vydán plánovaný upgrade „Alonzo“, neboli funkce chytrých smluv a umožnil Cardanu stát se skutečným hráčem v oblasti decentralizovaných financí (DeFi). [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance prosazuje povinný KYC pro všechny uživatele

Společnost Binance uvedla, že nyní vyžaduje, aby všichni uživatelé dokončili meziproduktové ověření uprostřed rostoucího tlaku na dodržování předpisů ze strany světových regulačních orgánů.

Největší světová burza v pátečním oznámení uvedla, že s okamžitou platností musí nyní všichni noví uživatelé dokončit Intermediate Verification, aby měli přístup ke službám Binance, včetně vkladů, obchodů a výběrů kryptoměn.

Společnost Binance uvedla, že tento krok přichází v souvislosti s průběžným přezkoumáváním jejích produktů a služeb s cílem „určit změny a zlepšení ve světle vyvíjejících se globálních standardů pro dodržování předpisů“. [3a]

Coinbase nakoupí kryptoměny za 500 milionů dolarů a investuje 10 % zisku

Brian Armstrong, provozní ředitel společnosti Coinbase, se na Twitteru nechal slyšet, že společnost získala souhlas představenstva s nákupem kryptoměn v hodnotě přes 500 milionů dolarů. Burza tak rozšíří své stávající držení, ale neprozradil, jaká digitální aktiva Coinbase v současné době drží nebo plánuje nakoupit.

Kromě toho bude největší americká obchodní platforma od nynějška investovat 10 % všech zisků do kryptoměn. Armstrong očekává, že toto procento bude „v průběhu času stále narůstat, jak bude kryptoekonomika dozrávat“.

Alokace 10 % pocházející ze zisků by mohla být v dolarovém vyjádření poměrně významná, alespoň podle nedávné historie. Společnost vykázala ve 2. čtvrtletí 2021 rekordní výsledky, které daleko překonaly čísla z 1. čtvrtletí, a to s čistým ziskem 1,6 miliardy USD. Což byl oproti stejnému období roku 2020 nárůst o 4 900 %. [3b]

CBDC, Regulace

Ukrajina prosazuje pilotní projekt CBDC vyplácením zaměstnanců v digitálních hřivnách

Ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci plánuje odměňovat své zaměstnance digitální měnou centrální banky (CBDC). Podle ministra Mychajla Fedorova to bude možné, jakmile bude nová hřivna připravena k testování.

Podle vládního úředníka:

„Máme to na stole jako jeden z prvních pilotních projektů, výplatu mezd zaměstnancům ministerstva digitální transformace v elektronických hřivnách.“

V nedávném rozhovoru úředník prohlásil, že „Ukrajinci jsou na prvním místě na světě“, pokud jde o adaptabilitu na virtuální aktiva. Dodal, že otevřenost Ukrajiny vůči technologiím se může ukázat i jako jedna z jejích hlavních výhod. [4a]

Kanadský regulátor podniká donucovací kroky proti kryptografické burze OKEx

Komise pro cenné papíry v Ontariu (OSC) se snaží zahájit donucovací řízení proti společnosti Aux Cayes Fintech Co. Ltd, která provozuje kryptoburzu OKEx, za údajné porušení ontarijského zákona o cenných papírech, uvádí se v prohlášení.

Podle prohlášení o obvinění, které 18. srpna podal tým OSC pro vymáhání práva, společnost Aux Cayes se sídlem na Seychelác, která na své platformě OKEx nabízela cenné papíry a deriváty rezidentům Ontaria, nesplnila požadavky na registraci a prospekt podle ontarijského zákona o cenných papírech. Burza OKEx měla podle údajů CoinGecko v době zveřejnění 24hodinový objem obchodů přes 21,6 miliardy USD.

V březnu vydala OSC varování platformám pro obchodování s deriváty kryptoaktiv, které nabízejí cenné papíry obyvatelům Ontaria, aby dodržovaly zákony o cenných papírech této provincie, jinak budou čelit donucovacím opatřením. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: