[Odpolední zprávy] • Binance podniká právní kroky proti falešným billboardovým reklamám v Turecku • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to teprve před čtyřmi dny, kdy se primární digitální aktivum po posledním zasedání FOMC vyšplhalo na 40 000 USD. Přestože se mu tuto úroveň překonat nepodařilo, několik hodin stálo v její blízkosti, než se výhled trhu zcela změnil.

Během několika hodin se BTC propadl o 4 000 USD na několikatýdenní minimum (v té době) 36 000 USD. I když to byl sám o sobě značný pokles ceny, ani zdaleka to ještě nebyl konec. Poté bitcoin sklouzl pod 35 000 USD a vykreslil nové lokální dno, tentokrát nejnižší od konce ledna.

Ani to však nebylo vše, neboť kryptoměna opět klesla na úroveň těsně nad 33 000 USD. To se stalo její nejnižší denní zavírací cenou od léta loňského roku. Od této chvíle bitcoin stále bojuje kolem této úrovně.

Podobně jako bitcoin padá v posledních dnech volným pádem i většina altcoinů. Mnohé z nich zaznamenaly vlastní několikaměsíční minima. Ethereum se začátkem tohoto měsíce dotklo hodnoty 3 000 USD, ale od té doby ztratilo více než 500 USD. Další pokles o 4,5 % za posledních 24 hodin přivedl druhou největší kryptoměnu hluboko pod 2 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní close potvrdilo pokračující pokles

Kryptoměny

Shiba inu se dostala na sedmiměsíční minimum, trh s kryptoměnami se zhoršuje

Cena Shiba inu (SHIB) se přes noc propadla o 8,9 % a v době psaní článku se podle webu CoinMarketCap obchodovala za 0,00001723 USD. Oblíbená meme kryptoměna se také za poslední týden propadla o téměř 19 % a dotkla se úrovní, které byly naposledy zaznamenány v říjnu 2021.

S tržní kapitalizací mírně nad 9,5 miliardy dolarů je SHIB nyní 15. nejhodnotnější kryptoměnou na trhu. Poslední cenová akce aktiva přichází navzdory nedávným snahám komunity udržet SHIB vzácnější.

Zhruba před dvěma týdny tým stojící za Shiba inu spustil nový mechanismus spalování, jehož cílem je snížit nabídku tokenu v oběhu a zároveň odměnit držitele tokenem generujícím výnos. [2]

Banky, burzy, firmy

Binance podniká právní kroky proti falešným billboardovým reklamám v Turecku

Binance TR, turecká pobočka kryptoburzy Binance, varovala investory v regionu před probíhajícím pokusem o podvod, který se zaměřuje na investory do kryptoměn prostřednictvím falešných billboardů a vývěsních štítů se značkou Binance.

Turecko je domovem velkého počtu kryptoinvestorů, kteří tvoří více než 7 % celkového provozu na primární platformě Binance prostřednictvím desktopového prohlížeče, jak dokládají údaje společnosti Similarweb. Ve snaze vydělat na popularitě Binance v zemi bylo zjištěno, že podvodníci v Turecku pronajímají četné billboardy, na kterých inzerují falešné příležitosti s tématikou Binance.

V nejnovějším varování vydaném společností Binance Turkey je na billboardu zobrazena reklama na “turistickou burzu Binance”, která nemá žádnou spojitost s původní společností Binance. [3a]

Středoafrická banka kárá Středoafrickou republiku za přijetí bitcoinu

Guvernér Středoafrické banky (Banque des États de l’Afrique Centrale, BEAC) zaslal Středoafrické republice (SAR) rozhořčený dopis týkající se přijetí kryptoměn v této zemi.

Guvernér BEAC Abbas Mahamat Tolli v dopise adresovaném ministru financí RCA Hervé Ndobovi popisuje “zásadní negativní dopad”, který bude mít přijetí kryptopeněz ze strany RCA na měnovou unii střední Afriky.

Středoafrická republika přijala návrh zákona, v němž oznámila svůj záměr přijmout kryptoměny v dubnu. Není divu, že Mezinárodní měnový fond (MMF) již toto rozhodnutí označil za znepokojivé. Nyní však BEAC přilévá olej do ohně. BEAC zároveň dodává, že přijetí kryptoměn ve Středoafrické republice a případný odklon od měny CFA je “problematický”. [3b]

Japonská společnost vyvážející ojetá auta přidává podporu pro XRP a bitcoin

SBI Motor Japan, japonská společnost zabývající se exportem ojetých automobilů se sídlem v Tokiu, oznámila, že nyní přijímá XRP a bitcoin jako platební možnosti. Platby budou vypořádány prostřednictvím SBI VC Trade, dceřiné společnosti finančního gigantu SBI Group, která obchoduje s kryptoměnami.

Společnost SBI Motor Japan se zaměřuje na podnikání v africkém regionu. Skupina SBI ve svém oznámení vyzdvihla rostoucí přijetí kryptoměn v Africe. V březnu loňského roku založila společnost SBI Motor Japan svou první pobočku v Tanzanii.

Společnost Morningstar, dceřiná společnost finančního konglomerátu SBI Group se sídlem v Tokiu, oznámila, že rozšířila svůj program výhod pro XRP. SBI Africa tvrdí, že bude pokračovat v rozšiřování podpory kryptoaktiv. [3c]

CBDC, Regulace

Indická rada pro daň ze zboží a služeb zvažuje 28% daň z bitcoinu

Očekává se, že indičtí úředníci na nadcházejícím zasedání Rady pro GST prozkoumají možnost uvalení 28% daně ze zboží a služeb na kryptoměny. Rada pro daň ze zboží a služeb (GST), která je nejvyšším indickým rozhodovacím orgánem v oblasti nepřímých daní, má podle zprávy CNBC-TV18 projednat budoucnost nepřímých daní.

Podle zdrojů se právní výbor jmenovaný Radou GST, jehož návrh bude předložen Radě GST k oficiálnímu schválení, bude co nejdříve zabývat myšlenkou zdanění služeb a dalších činností spojených s kryptoměnami 28% daní z přidané hodnoty. Očekává se, že návrh bude předložen na příštím zasedání Rady GST, jehož datum zatím nebylo stanoveno. [4a]

Spojené státy se zaměřují na regulaci stablecoinů

Spojené státy jsou díky práci senátora Patricka Toomeyho i nadále světovým lídrem v přijímání krypto průmyslu a Bílý dům stojí v čele kryptoregulace. V loňském roce podepsal prezident Joe Biden dvoustranný návrh zákona o infrastruktuře v hodnotě 1,2 bilionu dolarů – a jeho součástí byly i některé nové právní předpisy, které by měly dopad na kryptografický sektor.

A nedávno americký prezident oznámil “celovládní” přístup k regulaci kryptoměn v plošném exekutivním příkazu, kterým nařídil několika vládním agenturám, aby zodpověděly konkrétní otázky týkající se kryptoměn. USA se za poslední rok zjevně snaží přispět k větší udržitelnosti kryptobranže, což výrazně usnadní fungování kryptoměnových platforem. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img