09.05.22 Analýza BTC/USD – týdenní close potvrdilo pokračující pokles (Update)

4.1
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má za sebou další týdenní close, které nám potvrdilo pokračující pokles. Je zjevné, že došlo k zásadnímu technickému posunu, který nás konečně dostal do těsné blízkosti tržního minima z minulého roku – tedy do blízkosti S/R levelu 30 000 USD. Jsme již vážně blízko, takže se kurz s největší pravděpodobností na tuto úroveň dopotácí.

A co potom? Jak jsem vysvětloval na včerejší video analýze, řečená úroveň je příležitost, která se naskytne maximálně párkrát za rok. Nemáme sice odraz jistý, ale velice pravděpodobný. Je třeba bedlivě trh sledovat a případně reagovat.

Update: 17:30


Tak jsme se konečně dočkali a právě testujeme to S/R pásmo, které se tyčí kolem 30 000 USD. Z nižších časových rámců je zřejmé, že je tu nemalá snaha o obranu. Ideální bude, když se support plně otestuje. Čili chceme, aby cena klesla na 30 000 USD, maximálně na 29 000 USD. Abychom viděli, kolik dostupné likvidity v pásmu je. Jinak určitě doporučuji sledovat akciový trh, který se začíná vážně hroutit. Mnohé tituly jsou naprosto přeprodané a stejně se tlačí dolů.


YouTube video

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Takže kurz minulý týden začal prorážet supportní konfluencí, která je tvořena S/R levelem 37 000 USD, 100týdenním klouzavým průměrem a spodní hranou toho rostoucího kanálu. Nebylo ovšem ještě nic potvrzeného na týdenním grafu, což se čerstvě změnilo.

Týdenní svíce s přehledem zavřela pod řečenou konfluencí. Tady proto není žádný pochyb o tom, že máme průlom směrem dolů. Další zastávka je potom S/R pásmo, které se nachází kolem 30 000 USD. Je to vcelku široké pásmo a my na něj de facto již nyní narážíme.

BTC

Mimochodem, mírně se zvyšují objemy. Ale opravdu zatím jenom pozvolna. Na jednu stranu je to medvědí signál, protože s poklesem kurzu roste i agresivita prodejců – v tomto ohledu jsou objemy právě indikátorem. Na druhou stranu mohou být zvyšující se objemy v blízkosti těch 30 000 USD bullish signálem – musí tomu ovšem odpovídat i price action. Například dlouhé knoty u býčích svící s rostoucími objemy.

Závěrem

Nakonec to tedy vypadá, že trpělivost se vyplatila, protože se po velmi dlouhé čekání schyluje o testování tržního minima z předešlého roku. Jestli nedojde k jakékoliv agresivní změně na trhu, kurz snad plnohodnotně tuto úroveň otestuje. A my na tom pak můžeme stavět.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

38 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lhts
Hodnocení článku :
     

Píše se o strachu na trzích. Docela vydatny FUD na Dobry nakup pro velké hráče. Kdo z vás NYNÍ prodává (dejte minus) a kdo nakupuje ? (Dejte plus ) já nakupuji naposledy za 33.339

Gaspaccho

Nakupuji…zavírám pozice.

kubik

20.12.2021 jsem psal:
Mně ukazuji indikátory podle týdeního grafu bitcoin 
že může jít na 41t a potom nahoru na 70t,tam mozna 
 otocka spatky na 41t a zase nahoru na 87t,podle 
mesicniho jak jsem psal drive dolu na 28,4t a potom
 uz na 102t.Dřív jsem si myslel že to časově podle 
měsíčního grafu bude trvat třeba rok a víc,potom 
podle pohybu říjen listopad že to půjde rychle 
ale ted se přikláním na jaro-podzim příštího roku.

Bohužel jedeme podle měsíčního grafu kde mně to takto indikátory naznačovaly
a to jsme o žádné budoucí válce nic netušili.

kubik

Jo a to budeme rádi,jestli se to na 28,4 zastaví a otočí

Lhts

V tomto případě vyhravam večeři od švagra 😀 mam uz delší dobu nastaveny příkaz na 27.690

Poslední editace 18 dní před přes Lhts
Fantom

Já jsem přesvědčen že neotočí. Jen odrazí a to několikrát, ale trend je určen na hodně dlouhou dobu. Na 102k můžeme minimálně pro letošek zapomenout a dost možná že už nebude ani žádné nové ATH.

Lhts

Co byste dělal kdybyste byl Turek ? Preklapel byste JEN do dolaru nebo byste zkusil nakoupit nějaké crypto ? (Inflace v T. 70% v Litvě -euro 15%!) Osobně bych deverzifikoval. Jak velká je turecka ekonomika?

Poslední editace 18 dní před přes Lhts
Fantom

Turecká lira je skutečně katastrofa, ale nyní je USD jasná volba. Krypto bude klesat dlouhodobě. Bear market tu může být třeba i 2 roky nebo déle a až přijde další bull run po pročištění trhu, tak BTC už nemusí být mezi vítězi.

LHTS

Tak tu veceri jsem nakonec vyhral 🙂 Cemu rikate bear market? Od jake hranice kam? Podle mne jsme uz v bearmarketu, ale spodni hranice se posunula (svet fiatu – (hyper) inflace – se riti neznamo kam). Jak dlouho muze vydrzet inflace v Litve 15% (EURO) a nulove urokove sazby ECB ?, kvantitativni utahovani v nedohlednu. A to nemluvim o casovem zpozdeni.

Fantom

Gratuluji k vyhrané večeři, byl jsem si jistý že to tak dopadne 😀 V bear marketu jsme od konce loňského roku, akorát jsme si tím nemohli být jistí hned. Dokonce i nyní se najdou jedinci kteří bear market zpochybňují a argumentují “dlouhým časovým horizontem” v řádu let. BTC za své existence nikdy finanční krizi nezažil, až nyní – uvidíme jak se bude chovat. Jako uchovatel hodnoty nefunguje – právě teď se to potvrzuje a bude i nadále klesat. Kam? To vážně nevím, ale hodnoty 20k jsou naprosto reálné, osobně očekávám i hodnoty okolo 10k, ale možná až v zimě nebo příští rok. Můžeme jít možná i níž, byl zde onen tolik vysmívaný (Jardou zmiňovaný) nevyplněný gap někde na 8-9k (já už ani nevím přesně – kdyžtak mě někdo prosím opravte). Někteří analytici předikují cenu pod 4k v letech 2023-2024. Pokud k tomu dojde, bude se jednat o ohrožení BTC jakožto hodnotného aktiva, potom by už nemělo asi smysl kupovat ho za jakoukoliv cenu, možná jen opravdu jako ruletu – ono se dá totiž vydělat i na akciích zkrachovalých podniků – “dead cat bounce”. Hyperinflace zatím ve vyspělém světě – EUR/USD/JPY/CHF není, směřujeme k “pádivé inflaci”. Pobaltské státy mají smůlu že mají EUR a přitom nemají žádný vliv na rozhodování ECB, inflace tam asi i dále poroste. Už dříve jsem tu prorokoval pád EURa a jsem o tom přesvědčen i nadále. Chování ECB je až šokující – nulové sazby, žádné kvantitativní utahování. Jižní křídlo eurozóny mělo už dávno zkrachovat, rozpočtová pravidla se nedodržují. Může následovat jen návrat k rozpočtové odpovědnosti (limitně pravděpodobnost 0) nebo rozpad eurozóny a následně asi i EU. Kdo chce držet cash tak nejlépe CHF. On i ten vysmívaný USD nyní není tak špatný. A vzácnost BTC, ano jistě má limitní množství, ale pokud po něm nebude poptávka, tak bude bezcenný i tak. Moji současní favorité: XMR, XRP, XLM, DOT/KSM, na zvážení-sleduji XTZ, IOTA, ATOM, ALGO, ADA – tady ale nevím – Hoskinson na mě úplně důvěryhodně nepůsobí (???). A určitě giganti – ETH a BNB, ale jejich současná cena je naprosto extrémní, očekávám že ztratí mnoho ze své hodnoty v průběhu tohoto bearmarketu.

Sky Fox

Dávalo by mi smysl, aby nakonec na měsíčním grafu byla květnová zelená svíce, ale s knotem až opravdu někam k 27-28k. Je to další šance ojebat retail, protože když kolem třiceti začne růst, začnou naskakovat noví hráči. A bude další šance je odrbat. Taky nezapomínejte, že většina diskutujících jsou sice retail, ale už zkušený retail. Dostat prachy z nás už je těžší. Ale pořád je spousta nových. Problém je ten, že spousta začínajících nových hráčů skončí v dnešní době spíše v rukou podvodníků, kteří je připraví o všechno.

:))

Osobně doufám, že dojde na trzích ke katastrofě a všichni rádoby investoři a full-time wannabe tradeři budou na dlouhou dobu mimo hru..aby si trading/investing konečně získal tu dvou exkluzivitu, kterou vždy měl.

Lhts

A čemu říkáte mimo hru ? -:) Ze nebudou mit kapitál ? Domníváte se že všichni jdou all- in ?

:))

Ano, většina začíná s malým kapitálem a značná většina chodí all-in. Nejde o domněnku,ale fakt.

Kycok
Hodnocení článku :
     

No, lze předpokládat že se bude trh snažit s retailem vyjebat, takže buď to do 30 nedojde a nebo propadne, přesně jak tu někdo píše klidne lehce pod 27 kde se kde kdo už dost pose.. 😂

Poslední editace 18 dní před přes Kycok
Fantom

Oboje 😀 U 30k těsně nad nebo pod přijde fake otočka a naskočí spousta lidí a budou se radovat, jak se jim to povedlo – další bull trap. Potom přijde další, už trvalý propad pod 30k.

Milan

Přesně, podobně jako posledně u 40k.
Si vezměte, že se fin. krize ještě ani pořádně nerozjela a už jsme u 30k.
Tohle nejsou věci na týdny, ale na měsíce a léta.

Lhts

No dobre ale napište kam se budou lidé a instituce schovávat pred (hyper) inflaci ? V průběhu 2 let ?

Fantom

O tom, zda bude nebo nebude hyperinflace rozhodnou centrální banky a vlády svojí politikou, v některých zemích možná bude, jinde zase nebude. Tolikrát zesměšňovaný USD se nyní ukazuje v plné síle. Krypto/BTC jako uchovatel hodnoty zdá se nefunguje. Investiční klasikou jsou nemovitosti, komodity, dluhopisy důvěryhodných společností (pravda, může být těžké je najít) a defenzivní akcie (výrobci potravin, hnojiv, základních potřeb a farmacie). Tedy těmto firmám jistě porostou tržby – budou zvedat ceny a jejich zboží si lidé kupovat budou, protože prostě musí … . Problém akciového trhu je obecná přepálenost cen, ale tyto akciové tituly se oklepou nejdřív. Za této situace je risk jít do krypta na hodl, protože bude dlouhodobě klesat oproti USD i přes rostoucí inflaci. Strach na trzích bude pravděpodobně stále větší.

Kycok

Nemůžeš se schovat do aktiva které je aktuálně spíše spekulativní, velice volatilní a používá se stále – alespoň v očích většiny, k obchodování dip buy a sell při nějakém bull měsíci. Dokud se na to bude pohlížet tímto směrem (určitě na následující roky stále bude) tak BTC a krypto obecně určitě schovka před inflací nebude. Hezky dole řečeno, lepší defenzivní akcie a nebo index na zlato, popř. si ho koupit fyzicky.

Poslední editace 18 dní před přes Kycok
LHTS

To chapu, je to i logicke. Rec je o tom, jak dlouho bude BTC chapano jako rizikove aktivum, zvlast kdyz je ho porad mene a mene. viz. dale nize

:))

Útěk před hyperinflací? CHF a JPY
Riziková Aktiva nejsou a nebyla nikdy řešením v dobách nejistoty

LHTS

A o tom je tu na kryptomagazinu nejakou dobu rec. Zrovna v sobotu na konferenci se mluvilo o tom, ze UZ URCITE instituce meni klasifikaci BTC / urcita jina crypta na mene rizikova aktiva. A zvlast u DEFLACNIHO charakteru BTC bych to povazoval za logicke. (min. do 2 let)

Azgard

Myslím, že skokani už naskákali….. Teď je otázka kdy zas budou panicky vyskakovat….. 🤕🥵🤐

Azgard

Vypadá to,že burza v NYbude otvírat gapem,to jsem zvědav jestli to bude takový masakr,na jaký to vypadá.A jak to odskáče BTC….

Neználek

Co se to děje? Vždyť měl být BTC tou neotřesitelnou modlou s kterou jen tak něco nehne! Hromada zdrojů předpovídalo do 1/4 2022 cenu na 100 K a ono se nám to přesně NAOPAK zesypalo. To by mě zajímalo, kolik zoufalců nakoupilo na 60K a teď čumí, jak puci! Ztráta kolem 60% za pár měsíců….

Miloš

No tak jestli prolitnem 30k sr urovne mužem klidně na 18-20,ale i kdyby ne vypada to na dlouhe placani na nizkejch urovnich, nechce se mi moc nakupovat.

:))

Konečně názor hodný zveřejnění. Přesně tak!
No jo, retail si hraje na Buffetty, kreslí do grafu nesmysly a vůbec neví,jak trh funguje…
Někdy je fajn položit si otázku: “Když všichni kupují, kdo prodává?”
Málokomu to prostě dojde.

PS redakci: nezapomeňte konstruktivní kritiku opět smazat 😉

LHTS

A vy mate pocit, ze tu diskutuji prevazne jedinci s prumernou nakupni cenou 60 tis. dolaru? 🙂 P.S. Ze se musi nekdo oskubavat je asi jasna vec ne?

Poslední editace 18 dní před přes LHTS
:))

Můj komentář byl myšlený obecně,nikoliv v rámci diskuze. 😉

kubik

60 procent nic není,tos neobchodoval na forexu.

kubik

Ještě jedna věc,kapři si rybník nevypustí,jak padají akcie tak si myslím že na wall street mají totální pohotovost a kdo má ruce a nohy se snaží grafy tlačit nahoru,američani mají aktiva uložené v akciích a nemúžou si dovolit to hodně shodit neb by totálně schudli,příklad je růst od r 2008,no a btc akcie následuje

Kal

X

Poslední editace 18 dní před přes Kal
Bredok

Opravdu Neználek 😂

Jan

Vy tomu moc nerozumíte. O jaké ztrátě mluvíte? To by snad museli prodat, ne? Pokud neprodáte, žádná ztráta se nekoná. Tak tady neplácejte nesmysly. Celý ten váš koment je fakt snůška vyfrustrovaných ubohostí.

LHTS

Tak jde urcite o chybny odhad trhu, je tam min. potencionalni ztrata, ale jinak SOUHLAS! Na jare minuleho roku jsem priznal chybu, ktera me stala 1mil. (uz anulovano). Kdybych mel vetsi trpelivost, o ktere mluvite, zadna REALNA ztrata se nekonala.

tom

Krásné hladiny brzd: 30.666,66 30.666,00 a zatím poslední obrat 30.333,88. To je něco jako heslo 1234 😀

LHTS

Ty burzy si z nas uz DESLI dobu delaji “pr..” srandu. 🙂 Ty hodnoty mi rozhodne nepripadaji jako nahoda!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: