[Odpolední zprávy] • Alipay testuje funkce digitálních plateb • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co před několika dny BTC poklesl na 55 000 USD, býci opět posunuli aktivum směrem nahoru. Během 24 hodin se kryptoměna přiblížila k 59 000 USD a dokonce ještě krátce vystoupala. Medvědi však nedovolili další zvýšení a BTC se po jednom z odmítnutí dokonce vrátil zpět až pod 56 500 USD. Stejně rychle se ale Bitcoin zotavil. Aktivum před pár hodinami dosáhlo nového 3týdenního maxima na hodnotě o něco málo vyšší než 59 600 USD. I přes to, že se BTC od té doby mírně vrátil, stále flirtuje s úrovní 59 000 USD.

Altcoiny v posledních týdnech nadále dosahují působivých výsledků a některé z nich se v posledních 24 hodinách znovu vydaly za novými rekordy. Jak bylo oznámeno před pár hodinami, Ethereum poprvé dosáhlo 4000 USD. ETH stále mířilo vzhůru a označilo své nejnovější ATH na 4 150 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dočkáme se vyššího vrcholu?

Přehled trhu: Čeká nás klíčový týden?!

Kryptoměny

Google: zájem o vyhledání Dogecoin poprvé převýšil Bitcoin

Globální veřejný zájem o Dogecoin (DOGE), měřený statistikami internetového vyhledávání, poprvé překročil zájem o Bitcoin (BTC). Podle údajů z Google Trends jsou hodnoty přiřazené v období od 2. do 8. května 56/100 bodů pro DOGE oproti 48/100 pro BTC.

Zájem o vyhledávání DOGE za posledních 12 měsíců často úzce koreloval s vrcholy a minimy veřejného zájmu o Bitcoin, i když se zájem o tyto dvě mince dříve rozcházel. Tento týden však ukazuje nejen silnou nekorelaci, ale i vyšší míru zájmu o DOGE v absolutních číslech. [2a]

Legenda NFL Tom Brady zvažuje přijetí „Laser eyes“

Legenda NFL Tom Brady uvažuje o změně svého profilu na Twitteru, aby zahrnoval Laser eyes, což je mem přijatý bitcoinery, kteří trpělivě čekají, až kryptoměna dosáhne 100 000 USD. Rozehrávač se ptá svých 1,9 milionu sledujících, zda by se měl připojit k trendu kvůli Bitcoinu.

Paris Hilton a spousta dalších velkých hvězd již mem přijaly. Někteří díky tomu věří, že je známkou nadměrné výbušnosti na trhu. Minulý měsíc se hráč Kansas City Chiefs Sean Culkin stal prvním z NFL, který začal pobírat celý plat v BTC. Předtím se Russell Okung rozhodl získat polovinu své výplaty 13 milionů dolarů v Bitcoinu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Vzestup kryptocharit: Elongate a Munch získávají miliony na různé případy

Dva nesouvisející kryptoprojekty tento měsíc společně získaly více než 3 miliony dolarů na charitativní příspěvky, což podtrhuje potenciál digitálních aktiv v pomoci neziskovým organizacím po celém světě.

Elongate, kryptoprojekt, který začal jako parodie na odkaz Elona Muska na skandál Watergate, získal 2 miliony dolarů na různé potravinové a obecné podpůrné programy prostřednictvím Human Relief Foundation a Give India. Ten druhý je snahou o pomoc v boji proti Covid-19 v jihoasijské zemi v důsledku ničivého nárůstu nových infekcí.

Mezi největší přispěvatele programu Elongate patří mimo jiné Children International, Action Against Hunger, The Ocean Cleanup, Big Green, Human Relief Foundation a Give India. [3a]

Rari Capital přiděluje 26 milionů USD z vývojářského fondu na odškodnění obětí hackingu

Po víkendovém zneužití 10 milionů dolarů formuluje decentralizovaný finanční protokol Rari Capital plán na odškodnění obětí.

Podle oficiálního hlášení o útoku zveřejněného 9. května, platforma ztratila ve svém fondu Rari Capital Ethereum Pool 2600 ETH, což odpovídá 60 % prostředků všech uživatelů. Rari automatizuje hospodaření s výnosy vyvažováním prostředků a fondů uživatelů.

Dne 10. května zveřejnil zakladatel Rari Jai Bhavnani aktualizaci, která odhalila, že všichni přispěvatelé hlasovali pro vrácení 2 milionů tokenů RGT, aby sloužily jako náhrada uživatelům zasaženým hackem. Tokeny byly původně určeny pro pobídky vývojářů zpět do DAO (decentralized autonomous organization). [3b]

Regulace, CBDC

Alipay testuje funkce digitálních plateb RMB v předběžné zkušební verzi

V současné době mohou službu používat pouze vybraní uživatelé, kterým bude vytvořena peněženka propojená s internetovou komerční bankou. Tyto jedinečné peněženky lze zaregistrovat také anonymně, což může některé překvapit, protože banky mají zájem na implementaci pravidel KYC/AML v kryptoprostoru.

Převedené prostředky jsou zasílány na bankovní spořicí karty, z nichž těchto šest je aktuálně podporováno; ICBC, Agricultural Bank, Bank of China, China Construction Bank, Bank of Communications, Postal Savings Bank a Internet Commercial Bank.

Ve snaze učinit proces co nejpohodlnějším umožní peněženka také převody prostřednictvím telefonního čísla a e-mailu. Každému uživateli však bude povolena pouze jedna peněženka. Zpráva rovněž konstatuje, že zdroje uvedly, že Tencent intenzivně pracuje na designu, výzkumu a vývoji a provozu projektu digitálních Renminbi. [4a]

Nejen XRP vadí SEC: Gensler říká, že „spousta tokenů“ jsou cenné papíry

Minulý pátek (7. května) hovořil Gary Gensler, nedávno jmenovaný předseda americké Komise pro cenné papíry (SEC), během rozhovoru s CNBC o potřebě „větší ochrany investorů“ na kryptotrzích.

Podle tiskové zprávy americké SEC byl Gensler nominován předsedou SEC prezidentem Josephem R. Bidenem 3. února 2021 a potvrzen americkým Senátem 14. dubna 2021. Dne 17. dubna složil přísahu.

“Myslím si, že SEC má velkou autoritu a spousta kryptoměn, pro tuto chvíli jim nebudu říkat kryptoměny, jsou skutečně cenné papíry. Předchozí předseda to naznačil. Minulá SEC přinesla řadu donucovacích opatření, aby nějakým způsobem přenesla na security nebo investiční tokeny pravidla. Ale existují i některé tokeny jako je Bitcoin.”

[4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img