10.05.21 Technická analýza BTC/USD – dočkáme se vyššího vrcholu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci dnešní analýzy se zase krátce zaměříme na Bitcoin (BTC), abychom si v textové podobě pořádně shrnuli price action z předešlých dní. Každopádně kdo preferuje vizuál, může se v klidu podívat na nedělní video analýzu. Máte to i mnohem zevrubněji rozebrané, než jak je možné v textové formě. Navíc jsem se dost věnoval zlatu, protože vidím zrovna ve žlutém kovu výbornou příležitost, kde je finanční riziko momentálně nejnižší.

Aktuální situace na 1W DXY

Vzhledem k tomu, že se dolarový index slušně vylil, tak si to určitě zaslouží naši pozornost. Osobně jsem nyní toho názoru, že kurz indexu s největší pravděpodobností otestuje roční low, kde se pak uvidí, co dál. Každopádně je price action na DXY letošní rok dost prapodivné. Od ledna jsme do počátku dubna měli celkem slušný průběh, ale pak můžeme sledovat, jak kurz zarazili do země.

Proto neočekávám od amerického dolaru nic velkého, z čehož drahé kovy asi vytěží maximum. Jinak pro Bitcoin je dost bearish, že velmi slabých chvil indexu nevyužívá. Zatímco na zlatě se vytvořilo pěkné Dvojité dno, na Bitcoinu naopak hrozí, že se nám tvoří vrchol bull trendu. V každém případě je zlato významnou konkurencí pro Bitcoin. Jedná se o obrovský trh, takže lze předpokládat, že dost kapitálu se může odlévat právě sem.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Co se týče týdenního grafu BTC, svíčka z čerstvě zavřeného týdne není nic moc. Přitom ta předešlá je dosti býčí, ale stejně toho trh nedokázal využít. Ta stagnace tedy pokračuje a je dosti možné, že bude pokračovat i nadále. V každém případě jsem toho názoru, že se BTC nakonec povede prorazit blízkou rezistenci a pokořit tak all time high.

Nevidím sice do budoucnosti, ale dovolil bych si tvrdit, že se vyšší vrchol vytvoří jenom velmi těsně jako dříve a kurz zase zarotuje dolů. Bitcoin je totiž vážně slabý a nedokáži si představit, kde by se najednou objevilo dost agresivních nakupujících ochotných cenu pushovat výš.

Indikátory

Kromě toho se proražením dosavadního ATH na RSI vygeneruje další divergence. Tudíž na indikátoru budeme mít rovnou čtyřnásobnou medvědí divergenci. Pokud máme tento indikátor brát jako relevantní, bylo by poté samozřejmě bláznovství věřit, že je Bitcoin schopen pokračovat v další agresivní expanzi.

Na MACD je bearish cross, ale bez dalších signálů tam může klidně strašit i nadále, protože sám o sobě nic neznamená. Bez potvrzení tento signál nemá žádnou váhu, leč potenciálním rizikem je.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Na denním grafu jsme pořád v rámci zakresleného expanzivního kanálu a kurz se zdržuje v blízkosti rizikového pásma, kde se do trhu velmi rádi vrhají medvědi. Jak je zkrátka z grafu poznat, je tendence kurz neustále srážet jakmile dojde k překonání fibonacciho úrovně 61,8 %. A býkům se zatím nijak nedaří s tím cokoliv udělat.

Zas na druhou jsou úspěšní v tom, aby cena neklesala do nižších cenových úrovní. Takže dokud se kurz drží v rámci řečeného kanálu, řekl bych, že se cena nakonec horko těžko vyšplhá skrze blízkou rezistenci. Leč dopředu říkám, že jestli k průrazu skutečně dojde, moc mu nebudu věřit a přikláním se spíše ke scénáři, kdy se jen velmi těsně vytvoří vyšší vrchol a pak rotace dolů.

Indikátory

Denní RSI se pořád drží v těsné blízkosti 50 bodů, takže je indikátor dost neutrální. Pro MACD platí v podstatě to stejné.

Závěrem

Aby mohl Bitcoin bez problémů pokračovat řekněme na 80 000 USD, je nutné, aby byl samotný průraz vážně agresivní a doprovázen alespoň nadprůměrnými objemy. Jinak jednoduše hrozí, že se sice podaří pokořit dubnové all time high, ale jen velmi těsně a skončí celá snaha bull trapem, jako tomu bylo v polovině března a polovině dubna.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

No je to vážně nuda. Neustále kurz střílí k 60k a neustále je srážen zpět. Ale tak někdy si trh musí počkat 🤷‍♀️

Milan S.

Přijde mi, že DXY vůbec nekoreluje s vývojem BTC a to již hodně dlouhou dobu.
Má vůbec smysl DXY sledovat, pakliže na něm nedojde k razantní změně?

Spaik

Samozrejme ze nekoreluje…to jen mistni zarikavac svicek si mysli ze ano. Nevidel jsem zadneho znameho (a skutecneho) kryptoanalytika ktery by to za posledni rok alespon okrajove zminoval 😀

Magister peditum

Loni taky btc lezl do strany asi půl roku a vystřelil nahoru až na podzim. Navíc se teď retail přelil spíš do altcoinů. Takže myslím, že na těchto úrovních, ještě nějakou dobou setrváme.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: