[Odpolední zprávy] • 4,600 ETH údajně ukradeno z CryptoCom • a další články

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.
Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že posledních několik dní se primární kryptoměně příliš nevydařilo. Dne 15. ledna se po impozantním vzestupu vyšplhala až těsně nad 44 000 USD.

Tuto úroveň se jí však nepodařilo překonat, protože medvědi utáhli svůj stisk. O několik hodin později se BTC nejprve propadl na 43 000 USD, než jej další cenový propad vynesl na úroveň kolem 42 000 USD, jak jsme informovali včera.

Tam sice bitcoin chvíli setrval a zdálo se, že by se na této úrovni mohl udržet, ale medvědi jej opět zatlačili na jih. V následujících hodinách se BTC propadl na úroveň kolem 41 500 USD, což bylo týdenní minimum. Zpočátku se odrazil až nad 42 000 USD, ale opět se mu nepodařilo zde uchytit a v současné době se pohybuje kolem této úrovně.

Altcoiny si v posledních dnech rovněž pohoršily. Ethereum se minulý týden obchodovalo nad hranicí 3 400 USD, než jej začala tlačit na jih korekce na celém trhu. Jen za posledních 24 hodin ETH ztratilo více než 4 % a nyní se nachází na úrovni těsně nad 3 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – obrovská víra v 42 000 USD

Kryptoměny

4,600 ETH údajně ukradeno z CryptoCom

Zpráva společnosti PeckShield, která se zabývá blockchainovou bezpečností, uvádí, že útok proti populární krypto burze vedl k odčerpání 4 600 ETH z platformy. Společnost zároveň tvrdí, že nedošlo ke ztrátě finančních prostředků uživatelů. Včera se začaly objevovat zprávy naznačující, že singapurská platforma zaznamenala podezřelou aktivitu a musela pozastavit výběry.

Později burza zprávu potvrdila poté, co si někteří uživatelé stěžovali, že jejich prostředky zmizely. Společnost CryptoCom však trvala na tom, že “všechny prostředky jsou v bezpečí”, a uvedla, že zahájila vyšetřování. Společnost také resetovala 2FA všech svých uživatelů.

Na druhou stranu PeckShield uvedl, že hackerům se skutečně podařilo odčerpat asi 4 600 ETH (v hodnotě asi 15 milionů dolarů). Společnost zabývající se blockchainovou bezpečností navíc ujistila, že pachatelé v současné době propírají finanční prostředky prostřednictvím směšovače mincí TornadoCash založeného na ETH. [2a]

Vzácný černý diamant z vesmíru se bude dražit za kryptoměny

Vzácný černý diamant z hlubin vesmíru půjde v příštích měsících do aukce. Internetová aukční síň Sotheby’s oznámila, že kupující může zaplatit pomocí kryptoměny.

Drahokam, označovaný jako “The Enigma”, je vzácný černý diamant o hmotnosti 555 karátů. Ve stejné sbírce se nachází již více než 20 let. Očekává se, že na aukci pořádané společností Sotheby’s v Dubaji se šperk prodá v rozmezí 4,1 až 6,8 milionu USD.

Šíleně krásný a vzácný černý diamant má svou historii. V roce 2004 jej Gemologický institut Ameriky a švýcarský dům Gübelin označily za největší a nejextravagantnější černý diamant přirozené barvy na světě. O dva roky později, v roce 2006, byl podle Guinnessovy knihy rekordů zapsán jako největší broušený diamant na světě. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance spolupracuje s energetickým gigantem thajského miliardáře na zřízení kryptoburzy

Binance, největší světová kryptoburza, se spojila se společností Gulf Energy Development Saratha Ratanavadiho, aby se podílela na zřízení platformy pro obchodování s digitálními aktivy v zemi jihovýchodní Asie.

Gulf Energy uvedla, že dohoda s Binance je reakcí na “rychlý růst” thajské digitální infrastruktury v dohledné době, uvádí se v prohlášení firmy podaném v pondělí na burze v Bangkoku. Obě společnosti prozkoumají možnost zřízení kryptoburzy a souvisejícího podnikání v Thajsku, uvedla Gulf Energy.

Společnost Binance spolupráci označila za “první krok” při zkoumání příležitostí v Thajsku.

“Naším cílem je spolupracovat s vládou, regulačními orgány a inovativními společnostmi na rozvoji krypto a blockchainového ekosystému v Thajsku,”

– uvedl mluvčí společnosti. [3a]

Korejská burza Bithumb spustí tržiště NFT

Korejská kryptoburza Bithumb vyvíjí NFT tržiště s “velkou společností”, za kterou je považována LG CNS, dceřiná společnost LG Corporation.

Generální ředitel burzy Bithumb Heo Baek-young v rozhovoru z 13. ledna potvrdil, že burza v současné době vyvíjí burzu s NFT, která jí pomůže udržet si konkurenceschopnost s Korbitem a Upbitem, dvěma dalšími domácími korejskými burzami. Heo uvedl:

“V současné době je na trhu více než 200 bank. Tržiště NFT bude důležité pro podporu obsahu založeného na blockchainu, který se v budoucnu stane hnací silou.”

Zatím není potvrzena identita tvůrců obsahu nebo umělců, kteří souhlasili s vydáním díla ve formě NFT pro Bithumb. [3b]

CBDC, Regulace

Kosovské orgány činné v trestním řízení zabavily více než tři stovky strojů na těžbu kryptoměn

Kosovské orgány činné v trestním řízení zabavily více než 300 zařízení pro těžbu kryptoměn. Podle ministra energetiky a hospodářství země se díky tomuto opatření ušetří několik desítek tisíc eur měsíčně.

Stejně jako několik dalších evropských zemí i Kosovo v současné době bojuje s energetickou krizí způsobenou vysokým nárůstem cen elektřiny. Vláda proto přišla s plošným zákazem těžby kryptoměn, aby omezila spotřebu elektřiny a uhasila její nedostatek během zimy. V současné době země dováží více než 40 % energie.

Několik dní po zákazu provedla místní policie první zátah. Jak uvádí nedávná zpráva, kosovská policie ve spolupráci s kosovskou celní správou zabavila v obci Leposavic přesně 272 zařízení pro těžbu bitcoinů. [4a]

Vláda Spojeného království naposledy zintenzivnila kontrolu kryptoreklam

Vláda Spojeného království se v úterý stala posledním orgánem, který zpřísnil pravidla pro kryptoreklamu, čímž se regulace reklamy dostává do souladu s ostatními finančními propagacemi.

Britské ministerstvo financí HM Treasury v tiskové zprávě uvedlo, že “touží podpořit inovace v oblasti kryptoaktiv” a uznává potenciál některých produktů, jako jsou stablecoiny, poskytovat efektivnější platební prostředky.

Tímto krokem se marketing kryptoaktiv dostane do působnosti právních předpisů o finanční propagaci. To znamená, že propagace kvalifikovaných kryptoaktiv bude podléhat pravidlům úřadu Financial Conduct Authority (FCA), a to v souladu se stejnými standardy, které platí pro finanční propagaci akcií, podílů a pojistných produktů. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: