18.01.22 Technická analýza BTC/USD – obrovská víra v 42 000 USD

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se zcela navrátil zpátky na náš klíčový S/R level 42 000 USD. Cena mírně klesá, ale prodejní tlak není nijak iniciativní. Čili to zatím na nějaký průlom skutečně nevypadá. Nicméně jsem zaregistroval, že v podstatě „všichni“ počítají s tím, že těch 42 000 USD vydrží. Leckdo samozřejmě tvrdí, že se zde ukončí korekce a půjdeme na nové all time high.

YouTube video

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin nám pomalu klesá, ale fakticky se pořád jedná o konsolidaci kolem 42 000 USD. Zatím se totiž neobjevuje žádný silnější prodejní tlak, ze kterého bychom mohli pozorovat nějakou iniciativu. Leč z technického hlediska musím upozornit, že bitcoin vytvořil nižší vrchol. Což jsem do grafu jako poslední LH. Nyní logicky čekáme, zda se povede vytvořit nižší low.

BTC

V případě, že se nižší low povede, znamená to, že S/R level 42 000 USD je pasé. Následně platí, že další zastávky jsou na 37 000 USD a 30 000 USD. Nicméně opětovně opakuji, že nabídka musí být vážně mohutná, aby cenu srazila skrze ten velký cluster na objemovém profilu.

Silná nabídka se skutečně může na trhu vyskytnout, když těch 42 000 USD padne. Proč? Protože všichni už počítají s tím, že řečená hladina vše ustojí a je to pro bitcoin výchozím bodem pro nové all time high. Čili je zde hromada paliva pro případný dump. Nicméně 30 000 USD by prodejní tlak mělo ustát.

Když se ovšem nižší dno ani náznakem nevytvoří, lze takové price action určitě brát tak, že bitcoin se spíše odrazí. Chce to něco obdobného jako z konce září minulého roku.

Indikátory

Indikátor RSI prostě nevypadá dobře. Zda se totiž, že křivka se vlastně odrazila od nyní rezistenčního pásma, které se nachází kolem 41 bodů. Navíc opakuji, že není moc dobré, když hodnoty RSI drží tak dlouho v dolní polovině hodnot. Avšak musím říct, že se zde rýsuje býčí divergence, která má ale jednu vadu. Nebude v přeprodaných hodnotách. Uvedené ovšem neimplikuje nečinnost ze strany nakupujících – třeba budou reagovat.

Závěrem

Bitcoin by se mohl konečně dočkat rozuzlení, na které čekáme už od konce minulého roku. Jestli víc věříte na odraz, zařiďte se podle toho. Pokud odrazu šance nedáváte, platí pro vás to samé. Buďte ale do jisté míry připraveni i na opačnou možnost.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

37 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Jestli víc věříte na odraz…”
Já bych slovo “víra” vůbec nepoužíval, to je pro všelijaké amatéry, Flegry a jim podobné 🙂

Poslední editace 5 měsíců před přes bkf1
Lhts

Souhlasím, bud to VÍM nebo ne.
(doufám, věřím, vím )

bkf1

Tak vědět to nemusím, ale je nějaká pravděpodobnost, která vychází z faktů, ne z nějaké víry/emocí a emoce do “matematických věcí” nepatří (a když se tam dostanou, tak většina z nás asi ví, jak to vypadá/dopadá… nebo ne… všichni z nás ví, jak to vypadá viz aktuální covidová situace).

Poslední editace 5 měsíců před přes bkf1
Libor

Výsledkom analýzy analytika v odstavci “Závěrem” by mali byť nejaké pravdepodobnosti pre buy, sell, hold / wait /, pre určitý timeframe napr. pre B/S/H : 40/20/40 pre napr. cca 1 M. Keďže nič také tam nie je, tak je to vlastne furt 1:1:1, resp. 50:50, resp. nakoniec si vyberte to, čomu viac veríte, alebo si hodte si mincou…

Jan Zizka

Dle meho nazoru je tento tyden posledni sance dokoupit pod 42k. Znovu se k 42k dostaneme nejdrive v lete. I kdybych se pletl, tak nepochybuji o tom, ze letos bude prilezitos prodat za 45k+

kubik

Ano,vypadá to že to dolů neprorazí-na denním i týdenním grafu se to drží jak sopel,podle měsíčního tam pořád šance je,a to k 28,4t.Dle denního grafu můžeme jít na 44,5t a potom dolů otestovat 41,6t a zase nahoru na 47,3 t nebo hned na těch 47,3t,Týdenní jsem tady dával minule-11.1.2022
Jestli vydrží dno na 40,9t na týdenním grafu(tento a příští týden) tak je těch 69t hodně pravděpodobné,možná to půjde i rychleji,
třeba 3 měsíce,potom s velkou pravděpodobností to půjde znovu dolů a otestujeme znovu 41t a dál zase nahoru ale až k 87,5t
Jestli se to ale sesype tak půjdeme podle měsíčního grafu na 29,5t a až potom nahoru

Fantom

Jedna technická. Co varianta kdy se to sesype a nahoru to nepůjde 2 roky? Tedy stejná situace jako v období začátek roku 2018 – začátek roku 2020?

bkf1

Tahle varianta se mi zdá dost nepravděpodobná, to už bych viděl pravděpodobnější to, že BTC bude koncem roku za 100k USD. Samozřejmě pravděpodobnost je jedna věc, realita druhá a BTC, jak víme, umí všelijaká překvápka, možná ta největší jsme ještě neviděli…

Ruda

Když půjde dolů tak na tom prodělají… Proto nepůjde. Nicméně jestli ho někdo nakoupil před rokem za 30k tak teď může prodávat se ziskem….

Lhts

Tuhle variantu si přeji všichni ti, kteří zapomněli nakoupit pod 10k nebo nakoupili pod 10k a vše prodali mezi 15k-20k.

Fantom

Proč? Kdo je mimo trh může vstoupit kdykoliv pokud si myslí že cena půjde nahoru. Proč by někdo kdo koupil na 8k a prodal na 11k nemohl znovu vstoupit na 41k aby prodal na 45k? Kdo jednou kdysi prodal na 11k už jako nemůže nakoupit dokud cena pod 11k neklesne 🙂 ?? Popisovaná varianta je naopak velmi nemilá pro kohokoliv kdo nakoupil na konci loňského roku za 55k+. Jsou to totiž ti co zapomněli prodat na 65k 😀 Úplně extrémní podvarianta je, že cena nejen prorazí 40k, 30k, 20k a 10k, ale půjde i pod 5k a nakonec pod 3k. Potom už velmi pravděpodobně nebude vůbec vhodné tuto investici zvažovat, maximálně jako totální risk/případně mít třeba 1 nebo část mince BTC do sbírky na památku. Tedy doufám že tohle se opravdu nestane, ale 100% vyloučit se to nedá. Navíc mnozí renomovaní ekonomové to uvítají a ještě dodají že oni to dávno předpovídali 😀 Ale jak jsem již napsal, doufám že tohle se nestane. Ještě dodám že BTC nerovná se krypto, tedy mince BTC do sbírky na památku se nevylučuje s úspěchem jiných kryptoměn.

Poslední editace 5 měsíců před přes Fantom
E15

Tak za tu poslední větu bychom my zcela netoxičtí maximalisté upalovali kacíře na hranicích :-DDD.

Poslední editace 5 měsíců před přes E15
Fantom

Zdravím netoxického maximalistu 😀 Musel jsem to tam dát, ale to je výhled na dlouho dopředu. Zatím jsme v době kryptopravěku, v době kamenné – vždyť se každý alt směňuje v páru s BTC, tedy za tento pazourek (BTC) zatím dostanete cokoliv jiného ve výměnném obchodu 😀 To je ZATÍM dostatečný důkaz užitečnosti a v dohledné době se to asi jen tak nezmění.

E15

já myslet pazourek být věčný, nikdy nerozbít! ;-))

Fantom

To pravda, do sbírky na památku dobrý 😀

Ruda

ano může ale nikde není psáno že když prodá za 45k tak ještě někdy znovu nakoupí levněji…. jedině že by napsal muskovi, bezosovi,saylorovi aj. at mu jí hodí na 3k, vlastně proč to neudělají?:-)

Fantom

Jistěže, žádná záruka není, ale obchod je o tom prodat dráž než jsem nakoupil a pokud se podaří nakoupit na 41k a prodat na 45k tak je to úspěch – uzavřený obchod a vytvořený zisk. Kdo nakoupil na 65k a čeká na 100k tak musí čekat a držet (má vázané peníze v otevřené pozici), kdyby je nyní potřeboval tak musí přijmout ztrátu. A nikde není psáno že nějakých 100k kdy bude. Jedině že by napsal Muskovi, Cubanovi, Saylorovi ať mu to hodí na 100k, a proč to vlastně neudělají ? 🙂 Jednoduché pravidlo – není nutné nakoupit levněji, je ale nutné prodat dráž 😀 A o tom je celé obchodování – vždyť je to tak jednoduché, … ne není 🙂

LHTS

napsal jsem to proto, protoze mam pocit, ze vsichni ti, kteri mluvi o propadu pod 10k, by pod 10k velmi radi nakoupili at uz z jakehokoliv duvodu. Koupil jsem ted pro klienta BTC za 41.100 a dal budu kupovat kolem 30tis. (extremni knot by mohl jit az treba na 26.490 🙂 – tuhle cenu si budu pamatovat). Vsechny tyto nakupy jsou dlouhodobou investici s prodojem az bude BTC raketa (100-200tis.), pripadne vstupem na trh pro budouci obchodniky

Fantom

Je nutné si uvědomit, že “až bude BTC raketa 100-200k” se nemusí nikdy naplnit. Za sebe jen uvádím, že opravdu s pádem ceny pod 10k počítám. Možná letos, možná příští rok. Třeba k tomu nedojde a pod 20k nepůjdeme, ale já beru 10k jako dost pravděpodobné. Je otázka jak bude v tu dobu vypadat trh. Je totiž možné že ani pod 10k nebudu kupovat BTC, protože v danou chvíli dám přednost XMR na cenách pod 50 USD a/nebo se poté soustředím na obchodování altů a BTC tak jako v bearmarketu 2018-2020. Extrémní cena 26.490 může být klidně v létě nedosažitelný strop 😀 Odhaduji že bear market už je dávno tady, letos už nebude ani 60k a cena na konci roku bude nižší než je dnes. Zajímavé je, že s tímto scénářem téměř nikdo nepočítá, alespoň tedy ne na těchto stránkách. Téměř všichni berou 100k jen jako otázku času. No uvidíme … .

Tomáš

Ty v tý hlavě máš totálně vybrakováno , že BTC na 3K. Musíš být hodně velkej čůrak co nerozumí ani základním principům makro ekonomiky, natož nějakým BTC a kryptu. Fakt si strašně přeji abych Tě jednou potkal. Nedopadneš dobře v životě ať už potkáš mě nebo někoho jiného. Umíš psat jen bludy. Zakomplexovanej nerd z logistiky.

Rob

Tomáši, vy píšete jako skutečný makroekonom, znalec principů ekonomiky a v neposlední řadě krypta. Jak jdou investice? 😀

pan.karel

BTC za 100k v horizontu treba nekolika let – urcite,tento rok nevim,nerealny to taky neni.
BTC za 10k,mozne to je,pokud by cenovy vyvoj zhruba koreloval s minulym cyklem a v tom je taky problem,ze lide srovnavaji minuly cyklus s tim dnesnim,ktery ma ale jiny prubeh.
Pod 10k,5k,3k – hodne nepravdepodobne,to by asi znamenalo smrt BTC nebo kryptomen vubec (neuvazuju 3sv.valku,zasah meteoritem atd.).Pochybuji ze by velci hraci nechali zariznout cely trh,zvlast kdyz jsou v tom nalozeni sami.

Fantom

Přesně tak to bylo myšleno. BTC dlouhodobě pod 3k by znamenalo jeho faktickou smrt. To nepředpokládám, minimálně ne u celého krypta, u BTC se to stát může ale určitě ne nějak brzy. Docela mě fascinuje ten bezbřehý optimismus – těch 100k vážně všichni považují jen za otázku KDY a ne JESTLI VŮBEC. Velcí hráči si vodí trh a zdá se že jejich hlavní starost je zabránit totálnímu pádu, ale umožňují trvalý pozvolný propad. Vše je jenom o tom jestli se jim ještě podaří nahnat nové zákazníky do trhu a prodat jim krypto, které vlastní. Zdá se ale že šťáva došla a bohatí chudé financovat nebudou. Jestli někdy má být těch 100k, tak to tam musí nahnat obyčejní lidé, instituce fakt ne 😀

pan.karel

Znamy ted kupuje 0,7 BTC,kdyz se dalsich takovych najde ve svete treba 10 mio,tak by sme se tam mozna vyskrabat mohli 😄.

Fantom

Ale jo, přesně tahle to funguje. Když bude takových kupujících pár mega tak to tam fakt doleze 🙂

kubik

Obyčejní lidi to nebudou kupovat když to pujde dolu,to by kupovali akorat blazni a ti jsou nesvéprávní a nic kupovat nemůžou,velryby to taky nebudou prodávat pod cenou nebo za nulu,to si raději budou držet,prostě se to budou snažit vysedět,takže bude prodávat pár zoufalcú co budou potřebovat peníze,těžaři také nepůjdou pod náklady,tudíž až těm zoufalcům dojdou bitcoiny,tak se to zastaví na nějaké ceně,nebude-li žádný pohyb bitcoinů.Asi když budou mít bitcoiny jenom velryby a pár obyčejných lidí a nebude žádný prodej-nákup,tak bude bitcoin jenom na okrasu.Ale kdy to bude?100 rokú?Tento ani příští asi ne,tak je potřeba využít příležitost a zkusit něco na tom trhnout,ale černá labut muže doletet kdykoli a je nutne mít investice na více hromádkách a ne jen v kryptu.

kubik

roků

LHTS

Jaka je strategie pro velke hrace? Strategie je jednoducha. Snazi se o maximalni akumulaci BTC (stazeni BTC z obehu). Cim nizsi bude nabidka BTC, tim bude v budoucnu vyssi cena (a jejich zisky budou pohadkove). Neumim to ted spocitat, ale urcite se da stanovit (pri znalosti mnozstvi BTC, kterym se da ovlivnovat trh) mnozstvi BTC, ktere musim obetovat, abych snizil cenu BTC tak, abych pri nasledne akumulaci ziskal vic BTC nez na zacatku. Vse s vedomim, ze nesmim znicit duveru v crypto. (BTC)
Pokud toto dokazeme spocitat, dozvime se priblizne (zniceni duvery) nejnizsi cenu BTC, ktera nas ceka.

Poslední editace 5 měsíců před přes LHTS
Fantom

Musí udžet poptávku alespoň na nějaké hladině – to je ono “nezničení důvěry”. Opravdu je cílem velkých hráčů maximální stažení BTC z oběhu? Já jsem přesvědčen o tom že jejich cílem je maximalizovat zisk v USD. Pokud bude většina BTC stažena z trhu není to samo o sobě záruka rostoucí ceny. Musí být o něj na trhu zájem. Při neustále klesající ceně bude i zájem klesat. Problémem je Tether, který umožňuje pumpovat cenu aniž by bylo nutné vkládat další skutečné peníze. Bohužel je údaj o kapitalizaci krypta falešný neboť USDT není USD. Nějaký tip na nízkou cenu která ještě nezničí důvěru? Je to oněch 26490?

kubik

Když se to sesype na 29t,je mně to jedno,já těžím a i tak budu minimálně šul nul

Rob

Pssssssssst…. Ale fuj! 🙂

Gaspaccho
Hodnocení článku :
     

Hele kluci, rád bych se přidal na tu husu. Budu na skok v Praze a hezky mi to vychází…

LHTS

a znate noty a heslo ke vstupu? 🙂

Gaspaccho

Tyjo, to je první vykání co tu čtu….

Vojtech

Tak potvrzeno, jsem pozitivní. Čili místo husy karanténa. Popravdě je mně tak blbě, že i bez karantény bych asi nešel. Ale je to škoda, hergot. Tak snad na slezině č. 2 třeba někdy na jaře? Užijte si to.

LHTS

To me mrzi. Vy prakticky za vsim stojite “jsme na stejne vlne” …
Brzy se uzdravte a priste vybirate hospodu Vy!

Vojtech

Díky 🙂 Jasně, příště je to na mně!

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: