Obtížnost těžby bitcoinu na rekordních hodnotách

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Obtížnost těžby největší kryptoměny světa včera dosáhl rekordních hodnot. Rekordní hodnoty také zaznamenal hash rate. Co to znamená pro kryptoměnový trh a jaké další hodnoty vychází z dat?

Obtížnost těžby bitcoinu na maximech

Podle posledních dat se on-chain aktivita bitcoinů opět zazelenala, což signalizuje dobré zprávy pro digitální aktiva. Metriky byly v posledním týdnu poněkud roztěkané, přesto se vyšplhaly až na dvouciferná čísla.

Od začátku letošního roku se tak jedná o růst necelých 23 %. 27. dubna dosáhla obtížnost těžby bitcoinu nových rekordních hodnot. Oproti předchozímu dni se jedná o nárůst o více než 5 %.

Data z BTC.com nám také ukazují, že průměrný hashrate se 27. dubna se pohyboval okolo 213,10 EH/s. Ve stejný den však dosáhl historického maxima přes 258 EH/s, než se hashrate ustálil na zmíněných hodnotách. Portál Cryptopotato dále uvádí:

„Data z BTC.com dále odhalila, že Foundry USA vede žebříček s největší hashovací silou – 17,05 %. Následoval AntPool s 14,28 %, F2Pool s 13,86 %, Poolin s 12,58 %, ViaBTC s 11,73 %, Binance s 11,30 % atd.“

Pokles hash rate tak je oproti minulému roku, kdy Čína zakázala veškeré kryptoměnové činnosti v zemi, je nyní opět nahrazen.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 703 USD dle KMC.

Závěr

Další úprava obtížnosti těžby je naplánována na 10. května. Dalšího Bitcoin halvingu se dočkáme v roce 2024. Jak se podle vás bude vyvíjet cena kryptoměn v následujících týdnech? Dočkáme se v letošním roce ATH? Na celá data obtížnosti těžby bitcoinu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah ke zhlédnutí.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: