Obtížnost těžby bitcoinu dosahuje nového maxima – Bude to mít dopad na cenu?

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Úroveň obtížnosti těžby pokořila včera svoje all-time high (ATH). Vzrostla o 3,22 % a současně se navýšil výpočetní výkon až na úctyhodných 368,5 exahashů za sekundu. To samozřejmě poukazuje na zvýšenou konkurenci v aréně těžařů. Povede tento jev k růstu ceny bitcoinu?

Nárůst obtížnosti těžby rozhodně signalizuje zvýšený zájem o bitcoiny. To je pozitivní zpráva pro cenu. S blížícím se halvingem se očekává i býčí trh (stejně jako tomu bylo v minulosti před halvingem). Potenciál pro růst podporuje i rostoucí adopce mezi jednotlivci i institucemi (částečně tažené rozmachem Ordinals).

Proti tomu jdou ale z amerického trhu pozitivní informace ohledně nezaměstnanosti. O podporu v minulém týdnu požádalo jen 242 tisíc lidí. To je o cca 10 tisíc méně, než předpokládali ekonomové. To může naopak pro bitcoin znamenat možný pokles ceny.

Technická analýza naznačuje pokles

Cena bitcoinu čelila včera po otevření New Yorské burzy docela razantnímu zamítnutí a poklesu z 27 500 USD až na 26 300 USD. Pak následoval odraz a postupný růst zpět na 27 000 USD. Relative Strength Index (RSI) i MACD naznačují medvědí signály. Navíc se na hranici 26 850 USD nachází 50denní klouzavý průměr. Zatím funguje jako podpora, ale může se i proměnit do rezistence.

Závěr

Bitcoin nám na týdenním grafu vytváří pattern pravidelné doji svíce. Ta většinou signalizuje nerozhodnost trhu nebo pomalý obrat. S ohledem na pokles za poslední dva týdny by se mohlo jednat o obrat k růstu. Makroekonomická data a ostatní ukazatele ale naznačují spíše předpokládaný pokles. Osobně očekávám, že si dojdeme otestovat podporu na 25 000 USD. Čas nám to potvrdí nebo vyvrátí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img