Objemy bitcoinových ETF dosáhly 7týdenního maxima. Cena atakuje 67 tisíc dolarů

5
(2)

Bitcoinové ETF zaznamenávají denní objemy ve výši téměř 6 miliard dolarů. Tedy úrovně, které nebyly zaznamenány od konce března.

Bitcoin zaznamenává prudký nárůst objemů – téměř 1 000 amerických firem nakoupilo burzovně obchodované fondy (ETF) s bitcoinem. Údaje výzkumné společnosti Santiment z 16. května ukázaly, že denní spotové objemy bitcoinových ETF překročily 5 miliard dolarů.

Jeden den, sedm ETF, objem 5,65 miliardy dolarů

ETF zaznamenaly pokles výkonnosti přibližně od doby, kdy bitcoin dosáhl historických maxim 73 800 USD. Santiment uvedl, že sedm největších amerických spotových ETF tento týden dosáhlo objemu 5,65 miliardy dolarů — nejvyššího od 24. března.

Dny, kdy velryby akumulovaly pouze onchain, jsou dávno pryč,” napsal Santiment v komentáři a popsal, že objemy „nabírají na otáčkách“. Stejně optimisticky reagoval i manažer hedgeového fondu Thomas Kralow. „Tento prudký nárůst obchodní aktivity je pro trh velmi pozitivním ukazatelem!” napsal svým sledujícím na X.

Spotové ETF se v květnu vrátily do formy, přičemž příliv do těchto fondů byl každý den v tomto týdnu kladný. Dokonce i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který byl dříve známý značným odlivem, zaznamenal mírný zájem. Podle údajů britské investiční společnosti Farside činil 15. a 16. května 27 milionů USD, resp. 4,6 milionu USD.

Z formulářů 13F navíc nyní vyplývá, že v 1. čtvrtletí mělo expozici vůči těmto ETF 937 amerických firem. Naproti tomu ETF na zlato v prvním čtvrtletí po uvedení na trh přilákaly pouze 95 firem.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img