Nový francouzský zákon umožňuje pojišťovnám nabízet investice do kryptoměn

0
francie-pojisteni-krypto

Francouzské pojišťovny mohou po zavedení nového zákona investovat do kryptoměn.

Podle místní tiskové agentury Les Échos přijalo Národní shromáždění (National Assembly) návrh zákona, jehož cílem je stimulovat rozvoj místních podniků. Týká se i přesměrování úspor ze soukromých osob na podniky. Podle agentury Reuters bylo 147 hlasů pro a 50 proti.

Kryptoměnové životní pojištění

Zákon známý jako „Plan d’action pour la croissance a la engineering des entreprises“ (Pacte) údajně umožňuje poskytovatelům životního pojištění investovat do tokenů a kryptoměn, aniž by byla výše investic omezena.

Zákon zmíněným firmám umožňuje investovat do kryptografických služeb prostřednictvím specializovaných fondů a umožňuje jim nabízet životní pojištění související s kryptoměnami. Nové opatření bude mít dopad i na investiční fondy.

Kryptoiniciativa nebyla hlavním cílem, ale je tady

Joël Giraud, náměstek a manažer pro rozpočet strany Emmanuela Macrona La République En Marche, tuto zprávu potvrdil a prohlásil, že nová kryptoiniciativa „nebyla hlavním cílem Pacte“. Projekt se týká především privatizačního procesu, včetně prodeje státních podílů ve skupině letišť ADP za účelem získání peněz na nový inovační fond. 

Závěr

Skvělá zpráva, nemyslíte? Doufejme, že vše ve Francii proběhne hladce a možná se i k nám dostane jednou životní pojištění, které by mělo smysl. 🙂

Zdroj:
fxstreet.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na