Novogratz: Bitcoin zůstane v režimu konsolidace, dokud se neobjeví nový tržní impuls

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mike Novogratz, CEO společnosti Galaxy Digital, předpovídá, že cena bitcoinu se bude držet mezi 55 000 a 75 000 dolary, dokud nezíská nový tržní narativ. Ten by mohl přijít ve formě úpravy úrokových sazeb centrální bankou nebo jasnější regulace kryptoměn.

Novogratz čeká na další signál

Mike Novogratz nedávno diskutoval o současné situaci na trhu s bitcoinem. Věří, že ačkoli Bitcoin zažil silný růst v prvním čtvrtletí tohoto roku, nyní se nachází ve fázi konsolidace. Očekává, že cena kryptoměny se bude pohybovat mezi 55 000 a 75 000 dolary, dokud trh nenajde nový impuls, který by mohl vyvolat další růst. Tento impuls by mohl přijít ve formě změny úrokových sazeb centrální bankou nebo nové regulace kryptoměn.

Podle Novogratze je pro Bitcoin zásadní, aby měl silný příběh, který by investory přitahoval. Mike Novogratz přirovnává Bitcoin k digitálnímu zlatu, které je tradičně ovlivňováno dvěma hlavními faktory: globálními makroekonomickými trendy a jeho adopcí mezi uživateli. Faktory společně určují, jak se cena bitcoinu vyvíjí v reakci na politiky centrálních bank a celkovou ekonomickou situaci.

Začátkem měsíce došlo k poklesu ceny bitcoinu pod 57 000 dolarů. Cena klesla kvůli obavám z prohlášení Federálního rezervního systému o možném prodloužení období vysokých úrokových sazeb. Ačkoli se tyto obavy potvrdily, cena se vzpamatovala po zasedání FOMC, když Fed naznačil zpomalení kvantitativního utahování, což přispělo k zvýšení tržní likvidity.

Novogratz však poukazuje na to, že do doby, než se objeví výraznější změny v krátkodobých úrokových sazbách nebo dokud regulátoři nevyjasní svůj postoj k regulaci kryptoměn, pravděpodobně zůstane Bitcoin obchodován v současném cenovém rozmezí. Klíčem k dalšímu růstu bitcoinu bude schopnost trhu adaptovat se na tyto změny a využít je ve svůj prospěch.

Pokud jde o regulaci, Novogratz nečeká větší jasnost pro kryptoměnový prostor až do federálních voleb v USA na podzim.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 62 441 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celou zprávu společnosti Bloomberg naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img