Novogratz: Bitcoin ETF povedou k masivnímu institucionálnímu přijetí v příštím roce

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mike Novogratz, zakladatel společnosti Galaxy Digital, předpovídá, že v roce 2024 bude hlavním trendem institucionální přijetí kryptoměn. Otázkou pro něho ani není, zda schválí Bitcoin ETF, ale kdy se tak stane.

Mike Novogratz ohledně ETF

Na nedávné konferenci společnosti Galaxy Digital, která se konala 9. listopadu, Mike Novogratz zdůraznil, že schválení několika ETF zaměřených na kryptoměny není otázkou “jestli“, ale “kdy“. Novogratz podal v třetím čtvrtletí 2023 společně s Invesco žádosti o spotové Bitcoin ETF k americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Investoři tento měsíc vyjadřují optimistický pohled, přičemž přední analytici předpovídají, že SEC by mohla schválit až 12 hlavních žádostí o Bitcoin spotové ETF do ledna 2024. Novogratz komentoval, že 2024 bude skutečně rokem institucionálního přijetí kryptoměn. Vyslovil také předpověď, že s rostoucím zájmem institucí a vládním schválením Bitcoinu jako legitimního aktiva se očekává, že další subjekty začnou zkoumat možnosti mimo Bitcoin. Topovede k přilákání dalšího kapitálu do kryptoměn.

SEC a ETF

Tlak na SEC roste, zejména ve Spojených státech, kde čtyři členové Výboru pro finanční služby Sněmovny reprezentantů vyzvali Komisi k rychlému postupu ve schvalování ETF. Tento nátlak přichází na pozadí nedávné soudní prohry SEC v případu se společností Grayscale ohledně jejich žádosti o spotové Bitcoin ETF. Soud totiž označil rozhodnutí SEC za svévolné. Zákonodárci naléhají na SEC, aby bez zbytečného odkladu schválila zbývající žádosti.

Federální soud je připraven potvrdit vítězství Grayscale ve sporu se SEC. Soud může buď ukončit případ bez komentáře, nebo může vydávat další pokyny SEC, jak postupovat v této záležitosti. Přestože SEC by technicky mohla znovu zamítnout žádost Grayscale z jiných důvodů, je možné, že nakonec ustoupí a schválí tuto i další ETF od finančních gigantů, jako jsou BlackRock a Fidelity.

Novogratz závěrem uvedl, že očekává vrchol institucionálních investic v roce 2025, kdy by se měly zvýšit investice do tokenizace a peněženek. Podotkl, že klíčovým zaměřením pro americký trh by mělo být udržení dolarových stablecoinů jako středobodu širšího ekosystému kryptoměn. Novogratzovo vyjádření naznačuje hlubokou víru v další růst a rozvoj kryptoměnového průmyslu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 831 dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Mike Novogratz myslíte vy? Na jaké úrovni podle vás skončí cena bitcoinu v příštím roce? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní zprávu Galaxy Digital naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

anycoin

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch

Z mé zkušenosti BITCOIN vždy udělá opak než si většina myslí, až všichni krvácí tak dokáže mile překvapit.Za mě instituce nepůjdou do krypta masově naráz,ale budou si to nejprve pomalu oťukávat, takže adopce ano,ale hóóódně později.Trpělivost růže přináší,zisky nás neminou!

Čumsem

JJ. Bude vtipné, až to konečně schválí a s cenou to po prvnotním mírném hypu neudělá vůbec nic a dokonce začne cena klesat, po tom, co to velryby panikařícímu retailu nahází na hlavy… A nebo taky ne, nikdo neví… 🙂

Janek

Kdybychom byli instituce a schválili by nám ETF, nakupovali bychom po schválení v této době? Já bych do toho osobně nešel, když se ekonomika stále utahuje.. Co myslíte ostatní?

Jiří
Hodnocení článku :
     

Keď sa schváli viacero ETF na prelome 23/24, potom na prelome 24/25 bude vrchol okolo 0,5 M USD

spot_img