Nové BTC adresy přibývají nebývalým tempem – předzvěst bull runu?

4.6
(8)

Říjen začal pro příznivce Bitcoinu (BTC) v pozitivním duchu. Primární kryptoměna zažila růst a znovu pokořila hranici 27 000 dolarů. Tento povzbudivý vzestup je považován za slibný začátek měsíce, který je známý svou historickou náchylností k nastolování býčích trendů. I díky tomu si v kryptoměnové komunitě získal přezdívku “Uptober”.

Na pozadí slibně se vyvíjejícího cenového výkonu bitcoinu začaly zářit také jeho fundamenty. Podle údajů společnosti Blockware Solutions, která se zabývá výzkumem těžby kryptoměn, bylo za posledních 30 dní denně vytvořeno přibližně 550 000 nových bitcoinových adres.

Na tyto údaje upozornil populární kryptoanalytik “Mitchell HODL”, který ve svém tweetu poznamenal:

To je na medvědí trh bezprecedentní množství aktivity na řetězci. Jediné doby v minulosti, kdy byla aktivita takto vysoká, byly během absolutního vrcholu posledních dvou býčích trhů.

Tento nárůst aktivity na řetězci je obzvláště pozoruhodný, protože se vymyká všeobecnému vnímání, jak se má chovat medvědí trh. Má tak významné důsledky pro možný býčí bitcoinový scénář.

Akumulace BTC pokračuje

Analytická společnost Santiment zase ve vlákně tweetů odhalila, že větší držitelé bitcoinu, často označovaní jako “žraloci a velryby” (peněženky s 10 až 10 000 BTC), nashromáždili v roce 2023 největší množství bitcoinů. Celkem se jedná o 13,03 milionu BTC. Tento trend akumulace se vztahuje i na držitele Tetheru. To představuje býčí kombinaci, která naznačuje rostoucí důvěru v budoucí cenové vyhlídky bitcoinu.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 dále posiluje býčí pozici bitcoinu vyvíjející se situace kolem kryptoměnových burz. V uplynulém roce došlo k několika významným změnám. Podle údajů další onchainové analytické platformy Cryptoquant se rezervy Bitcoinu na burzách se sídlem v USA, jako jsou Coinbase, Gemini a Kraken, za poslední rok výrazně snížily. A to o 30 až více než 50 procent. Tento trend naznačuje potenciální akumulaci bitcoinů institucionálními investory.

Účastníci trhu navíc projevili zvýšený zájem i o derivátové produkty. Open interest (počet otevřených futures kontraktů nebo opcí na daném finančním instrument) na Bitcoinu tak dosáhl nejvyššího historického maxima (ATH) od listopadu 2022. Navzdory korekci v srpnu 2023 zůstává trh s futures i nadále robustní. I to ukazuje na trvalý zájem obchodníků.

Závěr

Jak je v článku uvedeno, pozitivní začátek října a solidní fundamenty BTC by mohly ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 poslat cenu výrazně výše. Aktuálně obchodníci ostře sledují pásmo kolem 30 000 USD.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

13,03 milionů btc? To sotva.

Dar
Hodnocení článku :
     

Podle mne to stahují hlavně z burz 😉

spot_img