Nová stránka porovnává kryptoměny podle aktivity na Github

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Existuje mnoho způsobů, jak posoudit a kvantifikovat kryptoměny – od tržní kapitalizace až po objem obchodování. Obchodníci, kteří vyhodnocují nové kryptoměnové projekty, hledají mezi spoustou strusky pravý diamant. K tomu potřebují kvalitní informace z více nezávislých zdrojů.

Dobrým ukazatelem toho, které projekty jsou průběžně spravovány a které byly puštěny k vodě, by mohla být například četnost, s jakou je aktualizován kód kryptoměn v repozitáři Github (bezplatný webhosting s řadou přidaných služeb včetně verzování), k čemuž slouží webová stránka Cryptomiso. Ta nyní zaznamenává historii 611 kryptoměn.

TOP 10 obsahuje několik překvapení. Prvních pět míst, založených na aktivitě vývojářů, je předvídatelně spojeno s novými projekty nebo takovými, které zatím nebyly zahájeny a kde je ještě mnoho práce. Na vrcholu pyramidy je Cardano s více než 6.500 změnami od 51 přispěvatelů, následováno kryptoměnami Lisk, Waves, 0x a EOS. Bitcoin je na sedmém místě, těsně za Globaltoken – coinem, který je k dispozici pouze na Coinexchange.

Github commit frekvence ukazuje, jak je udržován kód jádra, ale nezobrazuje kvalitu těchto aktualizací. Například drobná oprava chyby bude zaznamenána stejně jako přidání podpory Lightning Network. Jako základní ukazatel podpory vývojářů konkrétní kryptoměně je však Cryptomiso užitečným nástrojem.

Top 10 kryptoměn podle webu Cryptomiso:

Následuje seznam TOP 10 kryptoměn podle tržní kapitalizace a v závorce je uvedeno, kde se umístily na stránce Cryptomiso.

  1. Bitcoin (7.)
  2. Ethereum (41.)
  3. Ripple (104.)
  4. Bitcoin Cash (94.)
  5. Cardano (1.)
  6. Stellar (71.)
  7. Neo (162.)
  8. Litecoin (27.)
  9. EOS (5.)
  10. NEM (238.)

Použitelnost stránky Cryptomiso jakožto jediného nástroje pro investiční rozhodování je samozřejmě velmi omezená. Ale jako součást širší sady nástrojů je Cryptomiso užitečným zdrojem pro obchodníky, kteří jsou ochotni provádět svůj vlastní výzkum z vícero nezávislých zdrojů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: