Nomad nabízí odměnu za navrácení ztracených prostředků z nedávného hacku

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnost stojící za platformou Nomad oznámila vyplacení odměny až 10 % za vrácení ukradených finančních prostředků z mostu Nomad. V oznámení na webu a v tweetu společnost veřejně poskytla adresu peněženky pro zasílání finančních prostředků.

Odměna se vztahuje na každého, kdo od nynějška přijde nebo již vrátil peníze. V době psaní tohoto článku získal Nomad zpět již více než 20 milionů dolarů.

Nomad token bridge utrpěl masivní hack 2. srpna. Tento incident patřil k největším v historii krypto hacků, přičemž bylo ukradeno téměř 200 milionů dolarů v krypto aktivech. Platforma však neztrácela čas oslovováním své komunity a hackerů.

V oficiálním prohlášení Pranay Mohan, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Nomad, uvedl:

“Nejdůležitější věcí v kryptoměnách je komunita a naším cílem je obnovení překlenutých uživatelských prostředků.”

Hackeři v bílých kloboucích

Společnost Nomad bude považovat každého hackera, který vrátí alespoň 90 % celkových hacknutých prostředků, za bílého hackera. Hackeři s bílým kloboukem jsou někdy označováni jako „etičtí hackeři“. Ačkoli tito hackeři obvykle používají stejné metody jako hackeři v černé zóně, obvykle mají povolení od vlastníka webu, díky kterému je jejich hack legální. Tito hackeři se často používají k lepšímu zabezpečení platformy.

Mohan také poznamenal, že platforma „bude pokračovat ve spolupráci s jejich partnery, zpravodajskými firmami a orgány činnými v trestním řízení na pronásledování všech ostatních škodlivých aktérů v maximálním rozsahu podle zákona.

Ve dnech následujících po hacku Nomad popřel jakákoli tvrzení o ignorování systémových chyb, které mohly vytvořit prostor pro hack.

Závěr

V současné době platforma oznámila, že spolupracuje s TRM Labs a orgány činnými v trestním řízení na dalším sledování hackerů a vracení ukradených finančních prostředků.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img