Hackeři ze Severní Koreje zneužívají kryptoměnový trh práce

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějších informací hackeři ze Severní Koreje našli nový způsob, jak zneužít trh s kryptoměnami. Severokorejší hackeři se nově zaměřují na plagiáty životopisů na pracovní pozice. 

Severokorejší hackeři opět cílí na kryptoměnový trh

Hackeři ze Severní Koreje, kteří jsou podporováni vládními činiteli, se již delší dobu zaměřují na kryptoměnový trh. Cílem se často stávají zranitelné kryptoměnové burzy a kryptoměnové startupy.

Před sílící nelegální činností ze strany Severní Koreje informovala také Organizace spojených národů. Nejnovější zpráva společnosti Mendiant uvádí, že nově se hackeři zaměřili na pracovní pozice v kryptoměnových firmách.

Joe Dobson, analytik společnosti Mendiant, ve své nedávné zprávě uvedl:

“Dochází k výhrůžkám zevnitř. Souvisí to s vnitřními hrozbami. Pokud se někdo nechá najmout do kryptoměnového projektu a stane se hlavním vývojářem, umožní mu to ovlivňovat věci, ať už k dobrému nebo ne.”

Analytická společnost Mendiant identifikovala několik firem, které najímaly falešné uchazeče o zaměstnání ze skupiny Lazarus. Hlavní analytik společnosti Mandiant, Michael Barnhart, uvedl:

“Jsou to Severokorejci, kteří se snaží najmout a dostat se na místa, kde mohou posílat peníze režimu.”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 039 USD dle KMC.

Závěr

Nejvíce útoků zaznamenaly v průběhu let kryptoměnové burzy sídlící v Jižní Koreji a Japonska. Některé útoky byly způsobeny skupinou Lazarus. Pod hledáček hackerů dostaly také největší kryptoburzy na světě. Severokorejská vláda však soustavně popírá, že by se podílela na jakýchkoli kybernetických útocích.

Na celou zprávu společnosti Mendiant se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
sgrios ìmpirean

Nemůže být přece pravda.
Krypto je dar z nebes a čistější než bílá lilie !!!
Přestaňte lhát !!! Falešný guru Jára dostává nekontrolovatelné tiky

spot_img