Newegg nyní přijímá Dogecoin prostřednictvím BitPay

2
dogecoin doge
Zdroj: Pixabay.com

Online prodejce Newegg představil podporu plateb Dogecoin (DOGE) na své platformě. I díky tomu se cena meme tokenu výrazně zvedla.

Z memu se stává platební nástroj

Dne 20. dubna oznámila na Twitteru společnost Newegg, platforma pro výběr a prodej počítačových dílů, že zvažuje přijetí Dogecoinu (DOGE) na své platformě. Přidání aktiva by významně zvýšilo jeho použitelnost. Dogecoin je zatím brán coin odkazující na mem Doge.

Newegg požádal lidi na Twitteru, aby napsali, zda by chtěli podporu DOGE, a reakce byla velmi pozitivní.

Spolutvůrce Dogecoinu Billy Markus již dříve hovořil o tom, že maloobchodníci přijímají Dogecoiny, což zvyšuje praktickou hodnotu aktiva:

Společnost Newwgg byla jednou z prvních, která začala podporovat platby v kryptoměně. V roce 2014 začala přijímat Bitcoin (BTC) a postupem času přidala další aktiva. Společnost, která je zde již 20 let, má globální zastoupení a působí v Severní Americe, v Evropě, v Asii a Tichomoří, v Latinské Americe a na Středním východě.

Dogecoin to the Moon?

Newegg, který využil mem povahu Dogecoinu, také tweetoval Elonovi Muskovi a zeptal se ho, zda by nakupoval na platformě. Musk zatím neodpověděl, i když je jeho podpora Dogecoinu velmi dobře známá.

Dogecoin i nadále roste a jde proti proudu. Aktivum za posledních sedm dní vzrostlo o více než 400 %. Růst vyvolal záhadný tweet Elona Muska:

Někteří v krypto komunitě kritizovali chování kupujících DOGE i samotné aktivum. Mnoho lidí věří, že jde o bublinu, která čeká na prasknutí a že novým investorům po zhroucení zbydou jen oči pro pláč. Jiní se domnívají, že jde proti praktické roli kryptoměn a nejde o nic jiného než o humbuk.

To však nezabránilo rostoucímu počtu lidí v nákupu aktiva, a to především v očekávání, že cena zasáhne nějaký zajímavý milník. Držitelé aktiv hovořili o tom, jak budou HODL, dokud aktivum nedosáhne 1 USD. V současné době je DOGE na zhruba 0,41 USD.

Závěr

Jeden vtip a lidé kupují a firmy přijímají platby. Držíte DOGE, nebo jej považujete jen za zbytečný humbuk?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře