Nepál zakáže všechny internetové stránky o kryptu

4.5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Nepálský telekomunikační úřad (NTA – Nepal Telecommunication Authority) rozeslal upozornění všem poskytovatelům internetu (ISP) a poskytovatelům mailových schránek, že musí zablokovat všechny stránky související s kryptoměnami. V opačném případě budou čelit právním následkům.

Poskytovatelé musí zablokovat všechny stránky, aplikace a online sítě. Nepálská centrální banka (NRB – Nepal Rasta Bank), označila těžbu a obchod s kryptoměnami za nelegální již v září 2021. Trestná je dokonce i podpora ostatních v používání kryptoměn. V dubnu 2022 spustil NTA informační kampaň, kde vybízel občany k oznámení stránek a aplikací, které takto porušují zákon.

Co je zakázané, to je zajímavé

Nové nařízení doplňuje informace ze zářijového reportu společnosti Chainalysis. Nepál se zařadil mezi TOP20 zemí světa s výbornou adopcí kryptoměn. V žebříčku se umístil i výš než Spojené království, které aktuálně pilotuje vlastní digitální měnu a přijetí krypta obecně podporuje.

Nepál není jediný, kdo blokuje

Kryptoměny nejsou legální ještě v dalších 8 zemích světa. Nesmí se používat také v Číně, Alžírsku, Bangladéši, Egyptě, Iráku, Maroku, Kataru a Tunisku. Čína sice cizí kryptoměny zakazuje, ale vlastní digitální jüan prosazuje a jeho používání neustále rozšiřuje na další oblasti.

Závěr

Nepálský telekomunikační úřad má možnost zařadit stránky na black list. Stejnou možnost máme i u nás. Zde se zatím využívá primárně na řešení nelegálních hazardních webů. Velká diskuze byla také u možnosti blokace dezinformačních webů. V únoru loňského roku CZ.NIC zařadilo u nás na black list osm webů, které bezpečnostní složky označily jako dezinformační. Někdo proti blokaci bojuje za pomoci VPN, někdo obchází nastavení serverů před handshake domény.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img