Německý Deutsche Telekom se zapojuje jako validátor Polygonu

4.8
(6)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jedna z největších evropských telekomunikačních společností Deutsche Telekom využívá svou infrastrukturu k prozkoumání nových toků příjmů a posílení zabezpečení sítě jako validátor pro blockchainové protokoly.

Německý Deutsche Telekom se má stát validátorem sítě Polygon, prostředím pro vytváření řešení blockchainového škálování, která jsou kompatibilní s Ethereem. Společnost se má zároveň stát jedním ze 100 validátorů poskytujících staking a validační služby pro síť a řešení Polygon Supernets.

Polygon je důležitou 2. vrstvou v ekosystému Ethereum a nabízí vývojářům řadu škálovacích řešení, včetně souhrnů s nulovými znalostmi, postranních řetězců a protokolů dostupnosti dat.

Proces validace

Společnost Deutsche Telekom MMS, která poskytuje konzultační služby a služby vývoje softwaru, bude pro svou mateřskou společnost fungovat jako validátor Polygonu. Očekává se, že to zajistí postranní řetězec Polygonu, zlepší bezpečnost, správu a decentralizaci protokolů.

Firma bude provozovat úplný uzel, vyrábět bloky, ověřovat a účastnit se konsenzu sítě a odevzdávat kontrolní body do hlavní sítě Ethereum.

Dirk Röde, vedoucí Blockchain Solutions Center společnosti Deutsche Telekom, uvedl, že podpora sítě Polygonu je velkým milníkem v jejich cíli stát se důležitým hráčem v infrastruktuře Web3:

Další zapojení firmy do krypto prostoru

Deutsche Telekom je také validátorem pro Q, Flow, Celo, Chainlink a Ethereum. Cílem společnosti je sloužit institucionálním klientům jako spolehlivý poskytovatel stakingu na podnikové úrovni.

Röde dodal, že využití firemní infrastruktury pro validaci a zároveň monetizaci nativního tokenu základní blockchainové sítě poskytuje Deutsche Telekomu „spolehlivý, nový a škálovatelný zdroj příjmů.“

Závěr

I další telekomunikační společnosti zkoumají příležitosti v této oblasti a chtějí dosáhnout různorodé a spolehlivé validace v decentralizovaném ekosystému. Partnerství mezi telekomunikačními společnostmi a blockchainovými projekty by mohlo výrazně posílit adopci blockchainu v rámci mainstreamového byznysu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img