Největší vítězové a poražení kryptosvěta roku 2019 (1. díl – vítězové)

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Vzestupy a pády, vítězové a poražení… Jaký byl rok 2019 ve světě kryptoměn je relativní. Záleží, kdo hodnotí. Pro někoho to byl rok přízně osudu a zisků. Pro jiné to stejně tak mohl být rok pádů a katastrof. Pojďme se nyní ve zkratce podívat, kdo je kdo.

Tip: [Osobnost] Bitcoinový hrdina Hodlonaut byl jedním z nejvlivnějších postav kryptosvěta roku 2019

1. díl – vítězové

Bitcoin loni vítězil

Na přelomu let 2018 a 2019 se zlomil downtrend a Bitcoin se odrazil ode dna. Patrný byl také vstup institucí v tomto období. Bitcoin se vyškrábal z oblasti okolo 3 200 USD nahoru. Následně vytvořil menší bull run, který jeho cenu poslal nad 6 tisíc, nad 10 tisíc a krátkodobě i nad 13 tisíc dolarů.

Také dominance BTC loni rostla a co se týče kryptomarketu, Bitcoin byl v roce 2019 skutečně vítězem. Altcoiny porazil, porazil medvědy a přestože se v závěru roku nedostal výš než lehce nad 7 tisíc USD, stále je to s přehledem slušný výsledek, protože se cena BTC více než zdvojnásobila. Můžeme tedy s klidem říct, že rok 2019 byl v kryptosvětě jednoznačně rokem Bitcoinu. Ať žije král!

Gods Unchained

Virtuální karetní hra Gods Unchained založená na blockchainu Ethereum se v roce 2019 stala jednou z nejoblíbenějších blockchainových her. K tomu došlo poté, co Blizzard, tvůrce digitální obchodní karetní hryHearthstone, vyloučil hráče Chung Ng Wai (Blitzchung) za vyjádření podpory protestům v Hongkongu z turnaje poté, co vyhrál zásadní zápas. Hráč to mimochodem následně komentoval tak, že by to udělal znovu a nelituje toho.

Gods Unchained se vyjádřil, že Blizzard „pečuje o peníze více než o svobodu.“ Tweet byl retwítován více než 10 000x a oblíbenost hry prudce vzrostla. Platforma pak úplně vyprodala svůj balíček Genesis Card Pack na míru a získala tak asi 6,2 milionů dolarů.

Kryptoburzy vč. Coinbase a Binance pokračovaly v expanzi

Pokud jde o to, kdo jsou největší vítězové roku 2019, rozhodně nesmíme opomenout také kryptoburzy. Je to logické, protože právě burzy mají poplatek z každé transakce. Nepotřebují tolik, aby kryptoměny rostly, ale aby se s nimi obchodovalo. A zatímco drtivá většina traderů prodělává, burza vždy vydělá.

Coinbase si zachovala status kryptoburzy s minimem rozsáhlých hacků. Jiné burzy, vč. Binance se naopak staly obětí hackerů, přišly o miliony a nezapomeňme ani na ukradené osobní údaje kolující na internetu “v souladu” s KYC a AML.

Coinbase letos rozšířila dosah na další země, přidala debetní kryptokartu a získala několik paternů. A také Binance prudce rozšiřuje své oblasti působnosti. Přidali lending, futures… Binance patří rozhodně na lavici, kde sedí jen vítězové, a to i díky IEO, které v prvním pololetí roku 2019 doslova zachvátily investory do kryptoměn a Binance na tom rozhodně vydělala neskutečný balík.

Závěr

Rok 2019 byl příznivý pro Bitcoin a jako vždy, burzy nepřišly zkrátka. Jak se říká, na zlaté horečce vždy vydělá ten, kdo prodává krumpáče a lopaty. Ve světě digitálních měn to zřejmě platí také. První díl vám představil ty, které nazýváme vítězové, v tom příštím se podíváme na poražené.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

To by chtělo zvýraznit …….drtivá většina traderů prodělává………….protože tu je plno joudotraderů co si myslí jak vydělávají hromady bitcoinu …..sám jsem byl svědkem jednoho joudy jak tvrdil že na 1 bircoin si vydělá za týden tradingu ale kolik baráku už prokoučoval už nenapsal .

spot_img