Největší bitcoinová velryba naakumulovala bitcoin za 2 560 000 000 $

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nejbohatší bitcoinová (BTC) velryba nadále štosuje bitcoiny ve velkém. Už jich má pěknou „hromádku“.

Největší BTC velryba

Podle údajů z BitInfoCharts přidala největší velrybí adresa od 30. června 1 480 BTC, čímž se její celkový počet bitcoinů zvýšil na asi 132 883 BTC. Její pozice má aktuálně hodnotu téměř 2,6 miliardy dolarů.

Je to nejvíc, kolik kdy tato velryba držela. Jediné dvě adresy, které drží více BTC, patří burzám. Řeč je o studené peněžence Binance a studené peněžence Bitfinex.

Také další hodleři včetně velryb akumulují bitcoin. Kryptoanalytická společnost Santiment uvádí, že velké peněženky jsou na vzestupu, přičemž počet adres s více než 10 BTC dosáhl nejvyšší úrovně od února 2021.

„Množství bitcoinových adres s více než 10 BTC se zvýšilo, a to zejména od poklesu v polovině června. Za posledních 30 dní se tyto adresy zvýšily o 1,12 %. Existuje 149 200 adres s 10 nebo více BTC, což je nejvíce od února 2021.“

Zdroj: Santiment; Twitter

Akumulace pokračuje

Santiment dále uvádí, že adresy, které drží mezi 10 a 100 BTC, přidaly do svých peněženek 52 000 bitcoinů za posledních pět týdnů. Podle analytiků tak majitelé těchto peněženek v součtu zvýšili své pozice na úroveň, na které byli v lednu.

„Bitcoinové adresy držící mezi 10 až 100 BTC hromadily satoshi na tomto propadu a společně zvýšily své držby na 4,29 milionu BTC. Za posledních 5 týdnů, kdy se ceny propadly o -27 %, přidali do svých peněženek dalších 52 000 mincí.“

Zdroj: Santiment; Twitter

Údaje pokuazují na to, že současné ceny již jsou zajímavé i pro hráče s velkým množstvím kapitálu. Ti tak nyní opět hromadí BTC na svých peněženkách.

Nedávno však on-chain analytická společnost Glassnode uvedla, že své finální dno BTC teprve najde. Dlouhodobí hodleři (LTH) drželi podle glassnode na předchozích medvědích trzích v letech 2015 a 2018 více než 34 % bitcoinů v nerealizované ztrátě. Aktuálně přitom drží jen 28,5 %.

Závěr

Největší bitcoinová peněženka, když nepočítáme burzy, drží v současné době asi 132 883 BTC. Tato velryba má aktuálně v bitcoinu téměř 2,6 miliardy dolarů.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Menginio
Hodnocení článku :
     

Smutné je, že tato velrybí „cold“ adresa akumuluje přez svoji „hot“ adresu, která v nemálo případech přijímá transakce od adres spojovaných s podvody.

Reklama: