Kapitulace probíhá, ale cena bitcoinu ještě nenašla dno: Glassnode

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

On-chain analytická společnost Glassnode, která věří, že údaje na blockchainu jsou průhledné jako sklo, zveřejnila svou další zprávu. Uvádí zde, že své finální dno BTC teprve najde.

Glassnode předpovídá další propad

Čas bude podle nové zprávy společnosti Glassnode rozhodujícím faktorem. Analytici sice říkají, že mnoho indikátorů naznačuje, že obrat na trhu může být blízko. Stále však podle společnosti bude třeba přečkat další propad, než si cena BTC najde své dlouhodobé dno.

Bitcoinové bohatství se během bear marketu přerozděluje ze slabých rukou do silných. Zatímco mnozí věří, že to nutně znamená od retailu směrem k velrybám a institucím, pády některých velkých společností a krypto hedgeových fondů a odlivy z burz poukazují na opak.

Nejnovější zpráva „The Week On-Chain“ od firmy Glassnode zabývající se analýzou blockchainu vysvětluje, že kapitulace na trhu probíhají již asi měsíc. Několik dalších signálů pak naznačuje nadcházející formaci dna v cenách bitcoinů.

„Aby medvědí trh dosáhl konečného dna, měl by se podíl mincí držených se ztrátou přesunout především na ty, kteří jsou nejméně citliví na cenu, a s nejvyšším přesvědčením.”

Uvádí on-chain analytici s tím, že trh může potřebovat další „riziko poklesu, aby plně otestoval odhodlání investorů a umožnil trhu vytvořit odolné dno.“

Kapitulace probíhá, ale dno teprve uvidíme

Dlouhodobí hodleři (LTH) drželi podle glassnode na předchozích medvědích trzích v letech 2015 a 2018 více než 34 % bitcoinů v nerealizované ztrátě. Podíl krátkodobých držitelů (STH) přitom představoval pouhá 3 % až 4 %.

V současné době drží krátkodobí držitelé 16,2 % mincí ve ztrátě, zatímco LTH drží 28,5 %.

Během medvědího trhu v letech 2018 až 2019 trvala kapitulace těžařů asi čtyři měsíce, než bylo nalezeno dno. V tuto chvíli to podle Glassnode trvá měsíc, maximálně dva.

Těžaři stále drží asi 66 900 BTC, takže:

„..Příští čtvrtletí pravděpodobně zůstane v riziku další distribuce, pokud se ceny mincí významně nezotaví,“ uzavřela zpráva.

Závěr

Glassnode říká, že podle analýzy on-chain dat ještě nebylo nalezeno dno dlouhodobého cyklu na trhu s bitcoinem. JInými slovy očekávají, že se cena hlavní kryptoměny podívá ještě hlouběji směrem dolů.

Jde o predikci on-chain analytiků a v žádném případě ji nelze chápat jako doporučení k obchodování či finanční poradenství.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
KJjsnsn

😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Peppa

Čepici z alobalu už máš?

Mira

Ty už si je asi zažil…zrno se musí oddělit od plev

Jiří
Hodnocení článku :
     

!HODL! dokud nevydělám co chci. Ikdyby to mělo být až po mé smrti 😉

Martin

😁😁😁😁🙈

Rob

Pane Wake up, nechcete se na to už vykašlat? Ne, že by na mě nějak záleželo, ale asi se mi nechce číst příspěvky latentního vrahouna, který, pokud tedy nepíše z vězeňské cely, se do ní nejspíš dostane, neprojde-li určitou katarzí. Co třeba Novinky? Tam si zatrolíte, budete mezi svejma a možná vás opustí myšlenky na to, jak byste někomu přál, aby uhořel v pojízdné rakvi. Zároveň bychom si zde ulevili od existence, která přijala za svůj cíl neustále urážet ostatní (což mimochodem poukazuje na problém s nízkým sebevědomím). S takovými, jako jste vy, se totiž na této, jinak úžasné, planetě, žije daleko hůř, než by mohlo. A to mě s odpuštěním dost sere.

Pipipi

Ty jsi dobrý vymazanec. 🤣🤣🤣🤦🏻‍♂️
Zbytečný člověk…

koloděj

Nemel jsi (zase ?) nakupovat na ATH,pak bys sem nemusel chodit brecet !

Poslední editace 1 rok před přes koloděj
spot_img