Nejlepší aprílové kryptoměnové vtípky, nechali jste se napálit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Máme za sebou 1. duben a kryptoměnový svět byl opět plný různých více či méně podařených vtípků. Ani my v Kryptomagazínu jsme nezůstali pozadu a snad jsme vás alespoň trošku pobavili. Pojďme si ty nejlepší aprílové vtípky připomenout a zamyslet se nad tím, zda mohou mít tyto žertíky větší vliv, než si jejich autoři uvědomují.

Každý dobrý obchodník velmi dobře ví, jak důležité je si obchody nejen naplánovat, dodržovat a snažit se udržet emoce na uzdě. To je často mnohem snazší říct než udělat, zvláště pokud se to týká vašich vlastních peněz. Rád bych se teď s vámi podělil o 3 nejlepší aprílové vtípky, které mohly/měly mít dopad na každodenní obchody.

OneCoin se stává druhou největší kryptoměnou. Sesadil z druhého místa Ethereum

Prvního dubna 2017 CoinDesk na svých stránkách vydal oznámení, které mohlo otřást celým světem virtuálních měn. Redaktor článku uvedl, že federální soudce rozhodl, že OneCoin je naprosto legitimní a legální kryptoměna. Soudce nařídil stránce CoinMarketCap.com, aby jej zařadila do svého seznamu. Článek dále uváděl, že OneCoin se tímto dostane na druhé místo v žebříčku kryptoměn dle kapitalizace. A aby těchto „dobrých zpráv“ nebylo málo, avizoval i zapojení federální vlády do tohoto coinu. Každá z těchto novinek mohla investory motivovat, aby přehodnotili své obchodní plány. Až poslední věta uvedla vše na pravou míru:

„Nepřekonatelná volatilita cen není ani zdaleka v příštích několika dnech očekávána, protože tento celý článek je jen jeden obrovský vtip!“

Socialistická Severní Korea se chystá přijmout Ethereum

V předvečer 1. dubna 2017 zveřejnil Vitalik Buterin na blogu Etherea překvapivé a optimistické vyjádření. Jeho post začal zcela běžně: Nejprve vyjádřil radost a vzrušení nad pokrokem a vyhlídkou, že již brzy bude Ethereum připraveno na masové celosvětové přijetí. V podobném duchu pokračoval, takže snad každému muselo brzy dojít, že jde pouze o vtip (i když to Buterin nikdy veřejně neřekl). Těm opravdu pomalejším to mělo dojít s poslední větou:

„… a v neposlední řadě, DevCon3 byl přesunut do Pchjongjangu.“

I když valná většina čtenářů poznala, že se jednalo o žert, je nezpochybnitelnou pravdou, že cena Etherea prudce vystřelila o téměř deset procent a můžeme pouze spekulovat, jestli byl tento radikální růst způsobem nesouvisejícími zprávami anebo proto, že spousta lidí čte jen titulky.

SEC schvaluje Bitcoin ETF

A včera ráno web Finance Magnates odpálil příslovečnou bombu, že SEC schvaluje dva bitcoinové ETF. Ačkoli v textu existuje několik náznaků, které naznačovaly, že se jedná o žertík, vážný a seriózní tón článku zmátl mnoho čtenářů. Tento článek byl dokonce jednu chvíli nejlepším výsledkem hledání slova Bitcoin na webu Google. Krom toho během jedné hodiny od zveřejnění vzrostla cena BTC o více než 0,5 procenta.

Samozřejmě, že nemůžeme s jistotou tvrdit, že tento vtípek odstartoval růst, ale je celkem dobře možné, že článek mohl některé začínající obchodníky dovést k unáhlenému rozhodnutí rychle kupovat. A je ve hře i další varianta (i když už trošku přitažená za vlasy), že právě titulky, jako je tento, mohou zmást obchodní roboty a ti začnou nakupovat.

Závěr

Letošní první duben je za námi, ale je dobré si uvědomit, že v kryptosvětě na vás po celý rok a na každém roku číhají různé žertíky, polopravdy či lži a clickbait titulky. Už několikrát mimo první duben novináři falešně informovali o spoustě věcí, Vitalikovou smrtí počínaje až po odhalení skutečné identity Satoshi Nakamota. A jelikož to může někdy trvat hodiny či dny, než se podaří pravdu rozluštit, pamatujte, že nejlepším pomocníkem a jistou ochranou obchodníka je solidní obchodní plán, kterého se v tomto vysoce volatilním a emocionálně manipulativním prostoru dokáže držet.

Co číst dále?

MEGA pumpa Bitcoinu – Právě jsme se dostali nad klíčovou rezistenci!!!

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře