Negativní sentiment v kryptu je na historickém maximu, říká makro guru Raoul Pal

5
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nikdy jsem nic podobného neviděl, říká dlouholetý obchodník Raoul Pal na margo negativního sentimentu na kryptotrzích. Dlouhodobě je bullish…

Raoul Pal hovoří o ATH negativity

Makro expert a bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs Raoul Pal říká, že negativita investorů je nyní vyšší, než kdy zažil. Aktuální sentiment je podle Pala ještě horší, než v období Velké recese a prasknutí bubliny Dot.com.

Zakladatel Real Vision hovoří o šílenství a historickém maximu, pokud jde o negativitu v kryptoprůmyslu. Uvádí:

To, co tu máme, je maximální šílenství, protože došlo k zemětřesení a všichni jsou přecitlivělí. Nikdy ve své kariéře jsem neviděl takový sentiment, a to jak v kryptoměnách, tak na akciovém trhu. Twitter je moc negativní. Vystavil jsem relativně býčí graf, jen okrajově býčí, abych řekl, že možná cena NASDAQ již má započítanou velkou recesi. Musel jsem mít 100 komentářů plných hněvu, jak se opovažuji [to] navrhovat.

V tomto okamžiku je zde hněv, zášť a strach takového rozsahu, jaký nebyl v roce 2008, ani v roce 2001, pokračoval Raoul Pal.

Nikdy jsem nic podobného neviděl.

Bullish?

Generální ředitel společnosti Real Vision sám v červenci předvídal propady v cenách aktiv, včetně bitcoinu. Nyní však v reakci na negativní sentiment zdůrazňuje důvody, proč být dlouhodobě bullish.

Pal říká, že kryptoprostor prochází rozšiřujícím se přijetím institucionálními investory a poznamenává, že big techy se stále více prolínají s kryptoprůmyslem. To ho vede k optimismu na delším časovém rámci.

Změnilo se něco na kryptotrhu?

..Je technologie využívána? Dohodla se právě Solana na použití svého blockchainu s Meta pro NFT? Ano. Spolupracuje Google se Solanou? Ano. Selhalo DeFi (decentralizované finance)? Ne. Funguje myšlenka decentralizovaného finančního systému? Ano. Směňují se kryptoměny v hodnotovém systému na internetu? Ano. Roste počet lidí v tomto ekosystému? Ne moc, protože je stabilizovaný.

Ale když se podíváte na minulý cyklus, tedy od vrcholu v roce 2017 po minimum v roce 2019, ztratili jsme asi 80 % aktivních adres peněženek. Když se na to teď dívám, ztratili jsme asi 30 %, protože adopce neustále roste.

Závěr

Zkušený obchodník říká, že investoři musí zaujmout dlouhodobý přístup k investování do kryptoměn. To znamená nakupovat během propadů a během paniky a držet svá aktiva, aby v budoucnu mohli vybírat zisky.

..Je to opravdu psychologická hra. A je to dlouhodobá hra. […]  Jen se držte, nepoužívejte páku a buďte rozumní v tom, co děláte, a nekontrolujte neustále trh každý den, uzavírá Raoul Pal.

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img