Bývalý výkonný ředitel Goldman: Ekonomika se chystá spadnout z útesu

5
(5)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Pokud ekonomika stojí na okraji útesu, co bude následovat a co to bude znamenat pro bitcoin a další kryptoměny?

Ekonomika nad propastí

Generální ředitel společnosti Real Vision Raoul Pal si myslí, že recese klepe na dveře hospodářství Spojených států, potažmo na to globální. Ekonomika brzy spadne „z útesu,“ což podnítí nárůst peněžní zásoby, předpovídá.

Bývalý výkonný ředitel Goldman Sachs sdílí graf porovnávající meziroční index ISM Manufacturing Index a US M2 Money Supply.

M2 je míra aktuální peněžní zásoby, která bere v úvahu hotovost, šekové/úsporové vklady, cenné papíry peněžního trhu a další snadno směnitelná aktiva. ISM Manufacturing Index je považován za ukazatel zdraví americké ekonomiky.

Zdroj: Raoul Pal; Twitter

Uvedl:

„V tomto grafu je ISM reverzní a peněžní zásoba vypadá, že by měla začít narážet na dno a stoupat. Pokud půjde výše, kryptoměna by měla jít s ní. Nyní to dává smysl, protože jak přichází ekonomická slabost, centrální banky začnou vstupovat do hry a do systému se začne tlačit likvidita.

Už to vidíme v Číně, kde už pravděpodobně zrychluje růst peněžní zásoby. Ale myslím, že to uvidíme globálně. Takže to začíná být zajímavé.“

Co to přinese pro bitcoin?

Palovu pozornost nepřitahuje jen potenciálně padající ekonomika, ale především se snažil určit, zda už kryptotrh mohl dosáhnout svého dna. Naznačil přitom, že si myslí, že jde o jeden z reálných scénářů.

Říká, že na kryptotrh bude mít vliv obrat v nabídce peněz. V reakci na inflaci vlády a centrální banky reagují utahováním, ale inflace pomine a recese je podle ekonoma donutí opět zvyšovat nabídku peněz a kryptoměnám se díky tomu bude dařit.

Generální ředitel společnosti Real Vision si proto myslí, že kryptoměny „pravděpodobně dosáhly dna“ a říká, že největší makro vliv na kryptoměny má globální peněžní zásoba.

Závěr

„Jen pro upřesnění – myslím si, že riziková aktiva pravděpodobně klesnou, než dojde k obratu, ale nejsem si 100% jistý. Ano, existuje riziko prodloužené recese jako 2001/2 nebo 2008/9, ale ve skutečnosti to nevidím jako nejpravděpodobnější sázku,“ uzavřel Pal svoji predikci.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedrito

A co když ty hovada co to tady celý vlastní začnou naopak prachy z o jehu stahovat? Historie se nikdy neopakuje stejne …

Kuba

Tak si to zkus ještě jednou přečíst.

Tvoje máma

Lol, jestli se snažíš s každým dalším komentářem víc poukázat na to, co jsi za negramotnýho dementa, pak se ti náramně daří. Gratulki.

Reklama: