Názory expertů z „druhé strany“ – Není horší investice než kryptoměny

15
slimak trading11

Kryptoměny se v posledním měsíci výrazně propadly a s tím se vyrojilo mnoho spekulací o smrti Bitcoinu a kryptoměn obecně. Lidskou přirozeností je ignorovat to, co nesedí našemu pohledu na svět. To je velmi iracionální způsob jednání, který rozhodně není vhodný pro investory do rizikových majetků. Dnes se podíváme na argumenty expertů z reálného světa, kteří jsou skeptičtí k budoucnosti kryptoměn. 

Nejhorší noční můra

Pro slabší povahy bude toto čtení nepříjemné, ale zároveň přinese argumenty druhé strany. A kryptoměny jsou, a vždy byly, o racionalitě. Takže se pojďme podívat na to, jak se na kryptoměny dívají jejich kritici.

Prvním kritikem je ekonom Robert R. Johnson. Ten je profesorem na Creighton University a napsal mnoho knih o investování. Podle jeho názoru se nenacházíme ani na dohled cenového dna kryptoměn. Zatímco v kryptokomunitě se spekuluje o dvou hladinách, které tvoří rezistence na úrvni přibližně 2 800 USD a 1 100 USD, tak Johnson jde dál.

Chcete vědět více o cenovém vývoji BTC – 2.1.2019 Technická analýza BTC/USD

Podle profesora ekonomie se bude BTC obchodovat hluboko pod hranicí 1000 dolarů a bude to znamenat konec kryptoměn. V jeho očích začíná zápas o to, kdo prodá své kryptoměny ještě větším hlupákům. Dle jeho mínění jsou kryptoměny naprosto krystalickou spekulací, která má obdobu pouze v tulipánové bublině. Johnson dodává, že se nejedná o investování, ale o zběsilou spekulaci.

Bitcoin jako černobílá televize

Dalším odborníkem jen Ken Bodnar, který se specializuje na tokenizaci majetků. Jeho přístup je poněkud odlišný od Johnsona. Bodnar vidí totiž budoucnost kryptoměn velmi nadějně. Právě proto se zabývá tokenizací. Je ovšem skeptický k budoucnosti Bitcoinu.

Bodnar dlouhodobě předpovídal, že cena BTC klesne pod 4000 dolarů a jeho nynější predikce je taková, že v dohledné době bude prolomena hranice 2000 dolarů za jeden Bitcoin. To bude mít neblahé následky na těžební operace.

Více o investování do ICO v bear marketu – Trhy krvácejí, jak investovat do ICOs v těchto časech? 

Podle Bodnara se BTC brzy stane netěžitelným. Dle jeho názoru se těžba BTC již dlouho pohybovala na velmi tenké hraně a nyní se ukáže, že těžba už prostě není výnosná. Po delším období úpadku předpovídá konec BTC. Ovšem také věří, že jej nahradí jiná kryptoměna, která bude mít podstatně lepší vlastnosti než BTC. Která to bude si ovšem netroufá odhadnout.

Těžaři v nejistotě

Josh Boram je majitelem AntminerProfitability.com a zabývá se těžením již několik let. Cenové vyhlídky BTC nevidí jako dobré, protože očekává propad ceny, který povede k omezovaní těžby. Těžaři podle něj následně prodají své BTC hluboko pod očekávanou cenou a tím poženou cenu BTC ještě níže, čímž se zase zhorší podmínky pro další těžaře. Tato spirála by pak měla skončit úplným zánikem BTC.

Jmenovec známeho profesora z Futurami, Drew Farnsworth, je partnerem ve společnosti Green Lane Design. Farnsworth je přesvědčen, že kryptoměny nemají žádnou hodnotu, dokud se nebudou aktivně používat. Možnosti placení pomocí kryptoměn jsou opravdu spíše výjimkou. Farnsworth tvrdí, že pokud se v roce 2019 výrazně nerozšíří platební možnosti, tak se dá očekávat, že konec roku 2019 bude BTC pod hladinou 1000 dolarů.

Informace o cenovém vývoji Waves – Technická analýza Waves/BTC – návrat k předchozí podpoře 

Na všechny argumenty se dá ovšem namítnout, že kryptoměny potřebují v podstatě pouze čas. Jejich vývoj totiž pokračuje mílovými kroky a mnoho kritik vychází pouze z toho, že sledují konkrétní časový bod a ne průběh vývoje. I tak je rozhodně dobré mít na paměti, že kryptoměny jsou opravdu rizikovým majetkem a nikdo nikdy nezaručí, že se ve společnosti doopravdy ujmou.

Co číst dál?

[PŘEHLED TRHU] Nakonec jsme měli pravdu – formace Bart dokončena!

15
Komentujte

avatar
2 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RobBlábolMartin NovakTomášLukas Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Máte pravdu. Opravdu se nejedná o čtení pro slabší povahy. Musím opět zareagovat. Vezmu to popořadě: 1.) Robert R. Johnson Víte, zrovna před chvílí jsem si pročítal velice zajímavý whitepaper kryptoměny Zilliqa, kde se řeší mimo jiné sharding, způsoby těžby PoW s resistencí na specializovaný ASIC HW atd. Už jen sepsání tohoto whitepaperu muselo dát ohromnou práci. No… Víte, mně se zdá, že ti lidé ze Zilliqa jsou neuvěřitelně chytří a věnují svým výtvorům, které mají zlepšít fintech a tedy kvalitu života na Zemi, evidentně opravdu mnoho ze své velmi cenné a velmi vysoké inteligence a času. A tady pán… Číst vice »

Lukas
Host
Lukas

Pěkné si to rozebral Robe 🙂 ale to měl udělat autor článku a ne jen ho projet translatorem.

Rob
Host
Rob

Díky, Lukáši! Však Samslav je dobrej. 😉

Martin Novak
Host
Martin Novak

Robe,kde se v tobe porad bere ten optimismus,ze hodnota kryptomen bude porad stoupat???

Rob
Host
Rob

Vidím prostě všechny ty výhody kryptoměn, které mi logicky korelují s budoucím zdokonalením finančních technologií. Představte si, že si nebudete muset vyměňovat peníze, ať pojedete kamkoliv. V místech s internetem kdekoliv na Světě finančně normálně fungujete bez jakýchkoliv prostředníků. Máte opravdu to, co máte. Nikdo nemůže omezit vaše nakládání se všemi prostředky naráz, jeli třeba. S kryptoměnou vše funguje hned. Žádné víkendy, žádné svátky, globální transakce klidně v řádu vteřin. S kryptoměnami zmizí na hlavu postavená finanční mechanika nadměrného půjčování prostředků s přímou kompenzací ve formě generování nových peněz a inflace, což vede také k finančním krizím. Smart kontakty zajistí… Číst vice »

Tomáš
Host
Tomáš

Tys to nepochopil. Až se mluví, že btc umírá, je správný čas nakupovat…..

Martin Novak
Host
Martin Novak

A kdyz BTC zdechne Tomasi kdo bude nakupovat tve bitcoiny☺☺☺☺☺

Rob
Host
Rob

Martine, Bitcoin je legendou už dnes. Není možná nejlepší, ale je technicky lepší, než kdy býval. Ten má do funusu daleko. Myslím, že vydrží déle, než kterákoliv z tradičních měn v jejich bohaté historii.

Martin Novak
Host
Martin Novak

Robe myslim,ze nemas pravdu.Pred rokem jsem znal osobne devet obchodniku kteri prijimali Bitcoin jako platidlo a dneska uz nikdo bitcoin neprijima NIKDO jen jeden prijima PAX a GEMINI. A kdyz jsem se tech obchodniku zeptal,proc prestali prijimat Bitcoin tak me vsichni rekli,ze kurz strasne lita nahoru a dolu takze pokud obchodnik ma dejme tomu trzbu dvacet tisic dolaru v bitcoinech a druhy den bude chtit rozmenit Bitcoiny na dolary tak v dusledky vykyvu kurzu Bitcoinu mu zustane dejme tomu 18000 tisic tak takove riziko nemuze zadny obchodnik riskovat a maji bohuzel pravdu tento krypto system nema v beznem platebnim styku… Číst vice »

Rob
Host
Rob

A já říkám, že na konci roku 2017 nebyli na adopci připraveni ani lidé, ani Bitcoin. Přes to například Alza jej stále přijímá. Pokud jde o stabilitu, je naivní ji očekávat u takto malé kapitalizace, kterou navíc drží hrstka lidí, co panikaří při každé příležitosti. Chce to ty instituce. Bilancujme za deset let. Možná se pletu, ale vím, že ne. 🙂

Tomáš
Host
Tomáš

Nemám žádné btc, ale vážně o tom přemýšlím

Rob
Host
Rob

Tomáši, vždy si říkej, zda cokoliv, co podpoříš ze svých peněz, společnost potřebuje. Vím, že je zvláštní dlouhodobě investovat vlastně do peněz. Před širokou adopcí je ale situace jiná. Kryptoměn je dnes hodně a myslím, že nakonec některá (nebo některé) Bitcoin překonají. I tak bych řekl, že Bitcoin je rozumná, nebo možná jedna z nejrozumnějších investic, Ikdyby se jeho růst oproti jiným digiměnám zpomalil. Nicméně pokud by cena Bitcoinu kriticky poklesla, čímž síť vlivem odpojení uzlů ztratí schopnost mít vždy více než 50% výkonu oproti možnostem kohokoliv na Světě, může dojít k průšvihu. Samozřejmě s černým předpokladem, že Bitcoin Core… Číst vice »

Rob
Host
Rob

To je taky pravda, protože současná míra skepse rozhodně není opodstatněná.

Blábol
Host
Blábol

Naprosto souhlasím z Johnsonem pokud Bitcoin klesne pod 1 tisíc dolaru bude to znamenat konec kryptoměn a začne boj o to aby každý zachránil co se dá .Jen totální hlupák si může myslet že Bitcoin a kryptoměny přilákají nové investory při pádu .Nové investory do kryptosvěta se můžou nalákat pouze tím že rostou , když něco roste je o to zájem čím víc to roste mají o to zájem media a láká to stálé nové a nové investory .Ale pokud si někdo myslí že Bitcoin bude někoho lákat jako investici při pádu je na omylu a většina z toho vlaku… Číst vice »

Rob
Host
Rob

Co vlastně ještě víte o Bitcoinu, krom toho, že padá? Doufám, že jste do toho nic nedal.