Nayib Bukele najímá autora knihy Bitcoin Standard jako svého poradce

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident El Salvadoru, Nayib Bukele, překvapil svět svým nedávným rozhodnutím jmenovat Saifedean Ammouse, autora knihy “Bitcoin Standard”, jako svého ekonomického poradce.

Nayib Bukele najímá bitcoinového poradce

Saifedean Ammous, známý svou knihou “The Bitcoin Standard“, která se zabývá historií peněz a potenciálem Bitcoinu jako decentralizované měny, je ideálním partnerem pro prezidenta Bukeleho při formování strategií týkajících se adopci kryptoměn, měnové politiky a ekonomického rozvoje. Jeho odbornost v oblasti kryptoměn a pevná víra v sílu největší kryptoměny světa posilují jeho postavení.

Podle posledních informací autor populární knihy také stihl přednášet studentům Salvadorského vývojářského programu. Úřad prezidenta Salvadoru v nedávném prohlášení uvedl:

Jako rakouský ekonom, nejprodávanější autor a známý bitcoiner Saifedean bude skvělým přírůstkem do bitcoinového týmu prezidenta Bukeleho

I když existují skeptici, kteří vyjádřili obavy ohledně přijetí Bitcoinu v Salvadoru a jeho možných dopadů na ekonomiku, prezident Bukele se zaručuje, že Bitcoin přinese výhody. Spolupráce s Saifedeanem Ammousem umožní prezidentovi vyvrátit tato obvinění a čelit případným výzvám spojeným s přechodem na digitální ekonomiku.

Jmenování autora knihy The Bitcoin Standard jako ekonomického poradce prezidenta El Salvadoru jistě posílí důvěru veřejnosti v rozhodnutí země více adoptovat BTC a vytvořit příznivé podmínky pro rozvoj kryptoměnového průmyslu.

El Salvador se před dvěma lety stal první zemí na světě, která přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. Tímto krokem prezident Bukele projevil svůj odhodlaný postoj ke kryptoměnám a jeho přesvědčení o jejich potenciálu transformovat finanční systémy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 961 USD dle KMC.

Závěr

Co si o kroku prezidenta El Salvadoru myslíte vy? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé vlákno se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete více informací.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Škoda, že nekandidoval na pr. ČR. Pro mne by to byla jasná volba!

spot_img