Navzdory krachu trhu vzniklo v letošním roce již více než 5 000 nových kryptoměn

4
(1)

Zprávy a souhrny

Kryptoměnový sektor začal letošní rok na vrcholu. Pak se ale propadl do historického medvědího trhu charakterizovaného kolapsem několika projektů. Vliv na dění měly i mnohé další, negativní, makroekonomické faktory.

Kryptoměny na vzestupu

Navzdory stávajícím podmínkám na trhu se však zdá, že nové kryptoměnové projekty to nijak neohrozilo. Naopak, vznikají stále nové a nové. K 28. říjnu bylo podle údajů sledovaných společností CoinMarketCap na trhu celkem 21 555 kryptoměn.

Počet kryptoměn k 28.10.2022 – Zdroj: Coinmarketcap.com

Za využití webového archivačního nástroje pak dojdeme k závěru, že jen v roce 2022 se objevilo 5 317 nových kryptoměn, což představuje nárůst o přibližně 32 % z 16 238 tokenů zaznamenaných k 1. lednu letošního roku.

Potenciál další rallye

Historicky byl vznik nových kryptoměn inspirován především býčím trhem, na kterém vývojáři i investoři usilovali o zisk. Vývoj v roce 2022 však částečně podporuje domněnku, že současný medvědí trh může být dočasný a možnost rally je stále ve hře.

Pozoruhodné je, že většina nových aktiv se snaží napodobit dynamiku zavedených kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC). Může to být i proto, že kryptoměový sektor dospívá a prokázal svou životaschopnost.

Komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence Mike McGlone tvrdí, že sektor digitálních aktiv v čele s Bitcoinem je v nadcházejících měsících připraven na růst. A to i přesto, že v roce 2022 ztratil více než 1 bilion USD kapitálu. Lze tedy předpokládat, že vývojáři využívají současných tržních podmínek k budování různých projektů připravených na rally.

Zajímavý je zejména fakt, že navzdory trvalému odlivu kapitálu z kryptografického trhu zaznamenala v minulosti některá nově přidaná aktiva významný příliv kapitálu.

Na trh pravděpodobně vstoupí další tokeny

Možnost, že se na trhu objeví nové projekty a nová aktiva, je zatím stále vysoká. A to i vzhledem k tomu, že požadavky na vstup jsou na rozdíl od vysoce regulovaných odvětví, jako je akciový trh, snadno splnitelné.

Je třeba ale zmínit jednu důležitou věc. Nově přidané kryptoměny nezaručují úspěch. V tomto případě se na vrcholu pravděpodobně objeví aktiva se silnou užitnou hodnotou. Mnozí analytici tak tvrdí, že trh s kryptoměnami se pravděpodobně vydá po trajektorii růstu dot-com bubliny, kdy přežijí jen silné projekty.

Nezapomínejte také, že špatné hráči stále častěji využívají nedostatku regulací k zavádění nových aktiv s jasným cílem podvést uživatele. Navzdory vysoce medializovanému krachu ekosystému Terra (LUNA) a následnému obvinění zakladatele Do Kwona z podvodu se zdá, že trh se připravuje na mnohé nové projekty.

Závěr

Více než 5000 nových kryptoměn v době medvědího trhu je jistě úctyhodné číslo. Pro mne až trochu děsivé. Než se do nějaké zázračné novinky rozhodnete investovat, je fajn se na chvíli zamyslet, podívat se na detaily projektu, na tým, který za projektem stojí a realisticky zhodnotit jeho celkovou užitečnost. Na druhou stranu ovšem férově přiznávám, že na těchto projektech mohou být pro tradery procenta zhodnocení přímo závratná. Jen ale umět včas vyskočit…

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

A často prý kvalitní projekty, říkal hajnej…

Reklama: