Návrh na odložení zákazu pro Huawei o dva roky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Ředitel Úřadu pro správu a rozpočet Russell T. Vought požádal Kongres o odložení výkonu Národního zákona o autorizaci obrany, který podepsal prezident Trump a který obsahuje ustanovení, jenž se zaměřuje na Huawei.

Zdá se, že úřadující šéf rozpočtu Bílého domu se snaží tlačit na odložení výkonu zákona, jež omezuje obchody mezi vládou Spojených států a společností Huawei Technologies Co., s odkazem na zátěž pro americké firmy, které využívají jejich technologie. Vought údajně požadoval rozpětí čtyř roků, nakonec žádost obsahuje pouze dva.

Spojené státy už delší dobu podezírají společnost Huawei z toho, že napomáhá čínskému státnímu sledování. Taková nařčení společnost několikrát odmítla. Celá situace je skvěle popsána v tomto videu.

USA může očekávat následky

Vought poslal viceprezidentovi Mikeovi Penceovi dopis, v němž uvádí, že ustanovení zákona můžou mít za následek „dramatické snížení“ počtu společností schopných zásobovat vládu. Dále uvádí:

„Zatímco administrativa uznává důležitost těchto zákazů s ohledem na národní bezpečnost, řada agentur zaznamenala značné obavy ze široké škály potenciálně dotčených zúčastněných stran, které by byly postiženy.“

Podle agentury Reuters se k celé věci vyjádřil i tajemník ministra financí Steve Mnuchin:

„Myslím si, že to, co říká prezident, je, že pokud dojde k pokroku v obchodech s Čínou, možná bude ochoten omezení vůči Huawei zmírnit, pokud dostane od Číny ujištění a jistých záruk. Ale to jsou otázky národní bezpečnosti.“

Huawei žádá vývojáře o publikaci svých aplikací

Mezitím se zdá, že Huawei odesílá vývojářům žádosti o publikování svých aplikací v app store. E-mail, který vývojáři dostávají, obsahuje pozvání do AppGallery, obchodu s aplikacemi, o kterém  společnost říká, že má „270 milionů aktivních uživatelů měsíčně“ na více než „350 milionech telefonů“, z nichž přibližně polovina se prodává mimo Čínu.

E-mail slibuje, že vývojářům bude poskytnuta „plná podpora“, která jim pomůže publikovat jejich aplikace na AppGallery, ale není jasné, jaký druh podpory bude vývojářům poskytnut. E-mail se zmiňuje o pozvánce zdarma do komunity vývojářů „nad 560k“, i když není jasné, jak je tato komunita skutečně aktivní. To však není nic nezvyklého, jelikož Amazon měl podobné požadavky na Amazon Appstore.

Závěr

Podle tohoto posledního vývoje se zdá, že Amerika se snaží trochu přibrzdit, respektive přiznává nepřímo, že poslední zákaz pro Huawei byl minimálně poněkud uspěchaný. Na druhé straně Huawei se nespoléhá na zmírnění postupu USA, ale hledá vlastní cesty, jak zákaz obejít.

Zdroj: Coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře