Natalya Kaspersky: za vytvořením Bitcoinu je americká vláda

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Disclaimer: Tento článek obsahuje spekulace. Jde o překlad studie z webu Cryptovest.com a v žádném případě netvrdíme, že všechno v něm je pravda. Jde spíše o zajímavý myšlenkový experiment. Přejeme příjemné čtení.

Natalya Kaspersky, známá svojí hlavní rolí v založení společnosti Kaspersky Labs, přednesla na univerzitě v ruském Petrohradě několik zajímavých tvrzení o Bitcoinu.

Tajemný Satoshi Nakamoto

Pátrání po nepolapitelném a tajemném zakladateli Bitcoinu, s pseudonymem “Satoshi Nakamoto”, je u konce – pokud budeme věřit Natalyi Kaspersky, bývalé generální ředitelce společnosti Kaspersky Labs a současné CEO firmy InfoWatch.

Během proslovu, který přednesla na ITMO University v Petrohradě, Kaspersky prohlásila, že za vytvořením Bitcoinu stojí americká vláda a že země využívá kryptoměny ve spolupráci s jinými zpravodajskými agenturami.

Její prohlášení je vidět na jednom ze snímků, který promítla studentům univerzity v prezentaci:

“Bitcoin je projekt amerických zpravodajských agentur, který byl navržen tak, aby poskytoval rychlé financování pro americké, britské a kanadské zpravodajské činnosti v různých zemích. [Technologie] je “privatizována”, stejně jako internet, GPS a TOR. Ve skutečnosti je to “dolar 2.0″. Jeho kurz je řízen vlastníky burz.”

TOR je prý taky dílem zpravodajských agentur

TOR (systém zajišťující anonymizaci uživatele při pohybu v internetu) opravdu vzniknul s pomocí financí od americké federální vlády prostřednictvím DARPA (Agentura ministerstva obrany USA pro pokročilé výzkumné projekty). Není však žádný konkrétní důkaz toho, že Bitcoin byl vytvořen s penězi vlády Spojených států.

Během svého projevu Kaspersky také uvedla, že Satoshi Nakamoto je pouze přezdívkou skupiny amerických kryptografů.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img