Naděje decentralizovaných burz jde do betatestu – Bude Nash spasitelem Dexů?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...

Projekt Nash byl původně znám jako Neon Exchange. Po nedávném rebrandingu společnosti se blíží velký milník. Nash jde do betatestování a může to znamenat velký rozruch na poli decentralizovaných burz.

Co je to Nash?

Nash je očekávaná, decentralizovaná burza, která má být tzv. game changer. Decentralizované burzy mají totiž zásadní výhody proti těm centralizovaným. Za klady se primárně uvádí podstatně vyšší bezpečnost a vznik férovějšího prostředí pro tradery. Pro kryptofanoušky to je pak primárně možnost obchodovat přímo z peněženek.

Více o BTC Futures: Futures na CME tvoří třetinu celkového volume 

To v podstatě znamená, že třetí strana nemá jednoduchý přístup k financím uživatele. Zatímco v rámci centralizované burzy musíte nejprve nahrávat kryptoměny na účty soukromých majitelů, tak u decentralizovaných burz je možnost obchodovat přímo z peněženek. U limit orderů pak přechází finance do smart kontraktů, které musí mít jasně určená pravidla a u kterých se dá jednoduše ověřit jejich bezpečnost.

Proč má být Nash game changer

Prostor decentralizovaných burz je stále poměrně „punkové“ odvětví. Dexy, jak se říká decentralizovaným burzám, jsou většinou těžkopádné, pomalé a obecně si u práce s nimi občas vytrháte pár vlasů. Tvůrci Nashe se snaží vytvořit první Dex, který bude nejen hezký, ale také funkční.

Informace o trhu ICO: ICO projekty v prvním letošním čtvrtletí vybraly 58krát méně než v 1. čtvrtletí 2018

Právě proto vyvinuli tvůrci i rozšíření pro prohlížeče, které významně usnadní přístup na burzu. Dalším krokem, kterým Nash strčí centralizované burzy do kapsy, je regulace. A Nash si na tom dal opravdu hodně záležet. Jeho nativní token je podle evropského práva chápán a regulován jako cenný papír. To je naprostá rarita. I u samotné burzy se vývojáři snaží zajistit fungování podle platné legislativy.

A tyto snahy nevyšly naprázdno. Nash bude totiž jako první Dex disponovat obchody s fiat měnami. Právě díky vstřícnému postupu směrem k evropským regulátorům je Nash přístupným i pro bankovní sektor. U toho samotná burza ale nekončí, protože buduje i infrastrukturu na zapojení retail obchodníků. Skrze Nash tak budou moci obchodníci přijímat platby v kryptoměnách, kde proběhne obchod za fiat. To je další dobrou zprávou pro přijímání kryptoměn.

Dexy budou důležité

Po prvotních neúspěších mezi Dexy se zdálo, že toto odvětví pomalu ustupuje. Nicméně jak Binance, tak Bitfinex budují své vlastní Dexy. Zde mohou panovat pochyby o tom, na kolik budou tyto burzy doopravdy decentralizované. Mnoho očí se tak upírá k projektu Nash. Ten se mimo jiné těší i obrovského zájmu vývojářů z City of Zion, což je komunita programátorů kolem ekosystému NEO.

Nash nyní vstupuje do betatestu, protože vývojáři projektu vždy tvrdili, že je lepší déle testovat než dodat nedokonalý produkt. Nash token také bude vyplácet dividendy držitelům tokenu, a to z poplatků na burze. Zda bude Nash tak úspěšný, jak se od něj očekává, uvidíme v následujících měsících.

Co číst dál?

Konec internetu tak, jak jej známe – EU schválila článek 13

Zdroj:
https://medium.com/

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře