Na trhu panuje nervozita před rozhodnutím o ETH ETF

4.1
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ethereum se aktuálně obchoduje na úrovni 3 275 dolarů. Nicméně poslední tři dny se kryptoměna potýkala s úrovní 3 600 USD. Její cena od února vzrostla o 58,8%. 

Zatímco někteří účastníci trhu připisují omezený vzestup nejistoty ohledně pravděpodobnosti schválení spotového Ethereum ETF ve Spojených státech amerických, jiní tvrdí, že nárůst otevřeného zájmu o ETH futures naznačuje silnou poptávku ze strany institucionálních investorů.

Rozhodnutí o spotovém ETF je stěžejní

Debata pokračuje o důsledcích obžaloby ministerstva spravedlnosti Spojených států proti kryptoměnové burze KuCoin. Na jedné straně je obvinění vnímáno jako negativní pro průmysl kvůli výslednému přísnějšímu regulačnímu prostředí. Někteří však tvrdí, že tato událost ve skutečnosti zlepšuje vyhlídky na schválení spotového ETH ETF do 25. května, tedy do data, kdy se očekává, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) vydá své konečné rozhodnutí.

Stížnost podaná 26. března Komisí pro obchodování s komoditními futures (CFTC) proti KuCoinu kvůli nelegálním obchodním aktivitám označila Bitcoin, Ethereum a Litecoin jako “digitální aktiva, která jsou komodity”, a tedy spadají pevně do pravomoci CFTC. Tento postoj se zdá být přímou výzvou tvrzením SEC, že Ethereum by mohlo být považováno za cenný papír.

Generální ředitel BlackRocku Larry Fink uvedl v rozhovoru pro FOX Business 27. března, že uvedení ETF na Ethereum by bylo stále proveditelné, i kdyby byl tento majetek regulačními orgány klasifikován jako cenný papír, jak informoval Unchained Crypto.

Mezitím na sociální síti X (dříve Twitter) 27. března hlavní analytik ETF společnosti Bloomberg James Seyffart zopakoval svou předpověď zamítnutí v květnu, přičemž poznamenal, že CFTC uznává Ethereum jako komoditu alespoň od února 2021, kdy povolili začátek obchodování s futures na Ethereum na CME.

Růst ETH

Růst trhu s ETH futures je nepochybně pozitivním vývojem, protože zvýšená likvidita, zejména na regulovaném trhu Chicago Mercantile Exchange (CME), usnadňuje účast hedgeových fondů a velkých správců aktiv. Fakt, že agregovaný otevřený zájem futures na ETH dosáhl nového rekordního maxima 28. března, by však neměl být okamžitě interpretován jako býčí indikátor.

Je důležité poznamenat, že Binance vede pole, s akumulací pozic na trhu s ETH futures v hodnotě 4,55 miliardy dolarů, přičemž Bybit zaostává s 2,4 miliardy dolarů. Mezitím otevřený zájem o ETH futures na CME aktuálně činí 1,3 miliardy dolarů. Připsání nedávného nárůstu zájmu výhradně institucionálním investorům by tedy bylo zjednodušením věci.

Navíc, na každém trhu s deriváty se objem dlouhých pozic, těch, které spekulují na růst ceny, vždy rovná objemu krátkých pozic, těch, které sází na pokles. Avšak poptávka po pákovém efektu může sloužit jako indikátor býčího nebo medvědího sentimentu na trhu.

Deriváty ETH odrážejí mírný optimismus

Perpetuální kontrakty, nebo inverzní swapy, zahrnují sazbu, která se upravuje na základě nerovnováhy poptávky po páce. Pozitivní financovací sazba naznačuje zvýšenou poptávku po býčích pozicích s pákou, zatímco negativní sazba naznačuje preference pro medvědí pozice.

Nedávné údaje naznačují nárůst poptávky po dlouhých pozicích s pákovým efektem v ETH se současnou sazbou financování na úrovni 0,04 %, neboli zhruba 0,7 % na týdenní bázi. Sazby nad 1,2 % za týden obvykle signalizují přehnaný optimismus, což naznačuje, že obchodníci jsou v současnosti mírně býčí.

Chcete-li přesněji změřit sentiment profesionálních obchodníků, měli byste prozkoumat data z trhu s etherovými opcemi. Konkrétně metrika šikmosti nad 7 % naznačuje očekávání poklesu ceny, zatímco vzrušení na trhu obvykle vede k negativnímu vychýlení pod -7 %.

Delta skew ETH opce označuje vyvážené ceny mezi call a put opcemi, které jsou v souladu s neutrálním tržním postojem. Srovnání s daty z 21. března, kdy metrika ETH skew vykazovala známky optimismu, však naznačuje, že obchodníci jsou nyní méně optimističtí ohledně potenciálu ETH překonat hranici 3 800 USD.

Závěr

Cena Etherea se aktuálně pohybuje na ceně 3 300 USD, což je 2% pokles za posledních 24 h a 7,5% pokles za poslední týden, což odráží aktuální pokles na kryptoměnovém trhu.

fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img